Sport

EX-LIGOVÝ FOTBALISTA TOMÁŠ ŤOK SE DAL NA PSANÍ KNIH PRO DĚTI!

Čtvrtek Únor 18, 2021
2423
Autor-spisovatel Tomáš Ťok se svojí první knížkou. (Foto: archiv Tomáše Ťoka)
VESELÍ NAD MORAVOU – Měl dobře rozběhnutou fotbalovou kariéru, ale problémy s páteří a následná operace zad rozhodly, že dnes se Tomáš Ťok fotbalem jen baví.
Přitom byl v kádru ligového 1.FC Slovácko, ale jako levý záložník se nyní prosazuje v Rakousku v Mistelbachu, kam přestoupil v létě v roce 2019. Kromě velkého fotbalu má rád i futsal a podle našich informací je domluvený na další výpomoci ve druholigovém FC Tango Hodonín.
Mladý sportovec se ale našel ve zcela jiné činnosti, a to je ve psaní knížek pro naše nejmenší, tedy děti. Už má jednu hotovou (nese název THEO a Zlatá Hora), a ta je o trpaslíkovi, který putuje do fiktivního světa (tzv. Světokraj). V současné době pracuje Tomáš na druhé knize, která bude volným pokračováním.
První výtisky své prvotiny by rád věnoval Dětskému onkologickému centru v Brně, protože si myslí, že právě děti jsou tou nejzranitelnější skupinou u nás a pokud jen trochu může pomoci, tak vždy to rád udělá!
Kniha má 156 stran i s barevnými obrázky, stát bude 250 Kč a nejrychleji si ji můžete objednat přes e-mail:
kniha-tok@email.cz nebo přes FC, profil Tomáš Ťok.
CELÝ ROZHOVOR S TOMÁŠEM ŤOKEM PRO VÁS PŘIPRAVUJEME A MŮŽETE HO NAJÍT V NOVÉM SLOVÁCKU, ČÍSLO 5, KTERÉ VYCHÁZÍ 2. BŘEZNA 2021!
Josef Polášek
Sportovní redaktor
TEL: 606 057 815