DRUHÁ VÝHRA HODONÍNSKÝCH HÁZENKÁŘEK V TÉTO LIGOVÉ SEZONĚ!

Pondělí Únor 19, 2024
528
Velká radost hodonínských házenkářek po sobotní výhře na palubovce Zlína. (Foto: facebook klubu HK Hodonín)

HODONÍN – Téměř čtyři měsíce čekaly hodonínské házenkářky na příjemný pocit, jak vlastně chutná ligová výhra! Naposledy totiž tým z jihu Moravy bral výhru ještě v roce 2023, a to přesně 22. října, kdy doma porazil Zlín 21:16. A se stejným soupeřem, pro změnu na palubovce týmu z Baťova města, se radovala hodonínská děvčata o letošní třetí únorové sobotě, když si ze Zlína odvezl po zásluze Hodonín dva mimořádně cenné ligové body.

Přesto stále zůstává celek Hodonína na poslední pozici, o čemž rozhodlo celkové skóre, které má lepší předposlední Poruba. V tabulce je tak Hodonín na 12. místě (4 body – skóre 442:632), Poruba je jedenáctá se čtyřmi body a při skóre 456:540. Už z toho je zřejmé, že o Černém Petru se definitivně rozhodne čtyři kola před koncem základní části právě mezi Hodonínem a Porubou. Proto vám nabízíme přehled zápasů, na které se oba poslední týmy můžou ještě připravit:

HODONÍN nyní hostí doma písecké Sokolky (SO, 24. 2. od 16:30 hodin), poté cestuje na palubovku Dunajské Stredy, ve veledůležitém mači pak přivítá doma právě Porubu, a to v rámci 21. kola (SO, 16. 3., začátek v 16:30) a na závěr základní části se vypraví do stověžaté Prahy, ale ne na výlet, nýbrž bojovat o ligové body na palubovku týmu SK Slavia Praha.

PORUBA hraje v dalším kole 1. ligy doma se Slavií Praha, pak znovu doma hostí slovenskou Šaľu, jede k zápasu na jih Moravy do Hodonína a konec této sezony v základní části obstará její domácí duel s Olomoucí.

Hodonín začal souboj ve Zlíně lépe, když vedl od druhé minuty 2:0, domácí hráčky šly do vedení v utkání jen jednou, a to v 7. minutě, kdy se ujaly vedení 4:3. Ve druhé půli utekl Hodonín soupeřkám až na rozdíl čtyř branek (v 51. minutě byl průběžný stav 18:22), ovšem o čtyři minuty později Zlín dokázal srovnat na 22:22. Když to už vypadalo na dělbu bodů, k míči se dostala v čase 59:25 hostující Bára Krejčíková, jejíž gólový pokus měl nakonec hodnotu dvou VELEDŮLEŽITÝCH  ligových bodů! V týmu vítězek nenastoupila Nikola Kalinová, která má problémy s kolenem, teď se to řeší a realizační tým se s hráčkou domluvil, že si dá zápasovou pauzu. Klub ji bude potřebovat hlavně doma proti Porubě!

HÁZENÁ, ŽENY – MOL LIGA, 18. KOLO

* HANDBALL CLUB ZLÍN – HK HODONÍN 24:25 (13:14)

Nejvíce branek: Daniela Šimková 7, Lucie Polomíková 7, Natálie Herbočková 4, Pavla Poznarová 4/2 – Laura Víchová 7/3, Veronika Štipčáková 6/2, Bára Krejčíková 4,

sedmimetrové hody: 3/2 – 6/5,

vyloučení: 0:1,

řídili: Petr Kichner a Michal Vacula,

delegát: Petr Samek,

sledovalo 350 diváků.

Po výborném výkonu hlavně v defenzivní fázi, kde se nám dařilo eliminovat pivotku Moniku Kříčkovou, jsme nakonec brali důležité dva ligové body! Ve druhém poločase jsme si vybojovali až čtyř gólový náskok, o který jsme ale v závěru díky několika herně hluchým minutám přišli. V samém závěru po šťastné brance Báry Krejčíkové jsme dosáhli na druhou výhru v této sezoně. Jednotlivkyně nebudu chválit, protože to byl dnes od nás hlavně zodpovědný kolektivní výkon a proto je to o celém mančaftu, jenž se dnes touto házenou ve Zlíně prezentoval,“ hlásil webu ISLOVÁCKO.CZ spokojený kouč Hodonína JIŘÍ HAVLÁT.