Sport

DRUHÁ NEJVYŠŠÍ SBÍRKA PRO DOBROU VĚC!

Pondělí Červen 26, 2023
750
Na snímku je fotbalový tým SHKM Baník Hodonín před sobotní exhibicí na hřišti NESYTU v Hodoníně. (Foto: zdroj – webové stránky klubu SHKM Baník Hodonín)

HODONÍN – Ideální sobotní odpoledne nabídli funkcionáři z fotbalového klubu FC NESYT Hodonín, kteří po roce znovu domluvili s místními druholigovými hokejisty z klubu SHKM Baník Hodonín sehrání exhibice ve fotbale. Letos se rozhodli borci z hodonínské čtvrti NESYT věnovat penízky z dobrovolného vstupného a bohaté tomboly, kde bylo k mání až neuvěřitelných 66 cen (!), pro Základní školu „U Červených domků Hodonín“, pro kterou se nakonec vybralo 25 120 Kč, což je po druhém ročníku, ve kterém se dalo dohromady pro rodiny zasažené tornádem něco přes 46 tisíc Kč, druhá nejvyšší částka!

Cena lístku do tomboly byla 50 Kč a jako hlavní cenou byla hraná hokejka s podpisem Michala Kempného, hodonínského rodáka, jinak obránce české reprezentace a pražské Sparty, zajímavá byla jistě i druhá cena (poukaz na zboží v hodnotě 2 000 Kč od řeznictví Bezchleb Rohatec) a jedna permanentka na hokej v Hodoníně pro sezonu 2023-2024, což byla cena třetí.

Na zeleném pažitu se za ideálního fotbalového počasí více dařilo „profikům“ z NESYTU, kteří šli po pětadvaceti minutách do vedení 2:0. V 56. minutě sice soupeř, který se přece jen lépe cítí na ledě než na trávě, snížil na 2:1 po trefě Vojtěcha Dobiáše, dva zářezy vítězů v rozmezí pěti minut druhého poločasu ale nakonec daly výsledku definitivní podobu. Aby se přítomní diváci bavili nad rámec 90 minut, po dohodě obou týmů se ještě kopaly penalty, ve kterých kralovali hokejisté, když fotbalový tým z právě skončené minulé sezony – ze druhého místa 3. A třídy Hodonínska – dokonale vyučili po výsledku 4:2!

Akce splnila svůj účel – rodiny s dětmi se náramně bavili, k mání byla skluzavka a improvizované hokejové a fotbalové stanoviště pro naše nejmenší, občerstvení se nabízelo v zadní části sportovního areálu, kde nemohlo chybět samozřejmě pivo, limo, několik druhů klobásek, dále cigáro nebo korbáčky a další laskominy.
Úvodní slavnostní výkop obstaral ředitel ZŠ „U Červených domků Hodonín“ Antonín Slezák a mohlo se začít hrát. Kouč hokejistů, Aleš Bachánek, zajistil na tento exhibiční mač celkem 15 borců, když v brance byl Ondřej Dolíška, hráče do pole pak tvořili Jakub Němec, Jan Štědrý, Petr Krejčí, Matěj Novák, Jan Švejda, Dominik Piták, Jakub Sajdl, Matěj Bílek, Kamil Rýpar, Vojtěch Dobiáš, David Rauš, Adam Bachánek, Adam Laciga a Michal Kuba.
A stejný počet hráčů (tedy 15) byl i na straně domácího NESYTU: v brance Jiří Tvarůžek, do pole pak Jiří Svoboda, kapitán týmu Jakub Kořínek, Michal Baják, Matěj Valíček, Kamil Balus, Radek Gertner, Filip Musial, hrající kouč Mojmír Toman, Michal Vrbovský, Marcel Bimka, Dušan Klein, Jaroslav Melichar, Tomáš Hasík a Miroslav Klimek.
FOTBALOVÁ EXHIBICE – 4. ROČNÍK
* FC NESYT HODONÍN – SHKM BANÍK HODONÍN 4:1 (2:0), NA PK 2:4
Góly: 21. a 25. Filip Musial, 60. Miroslav Klimek, 65. Jakub Kořínek – 56. Vojtěch Dobiáš,
bez ŽK,
rozhodovali: Jakub Zima – Bohumil Čikl a Ivo Ondrovčík (všichni z Hodonína),
přítomno na 200 velmi spokojených diváků.
„Krásné utkání! Počasí nám vyšlo, k tomu bohatá tombola a více jak 25 tisíc korun, které od nás dostane ZŠ „U Červených domků“ v Hodoníně. Už teď se těšíme na příští, pátý ročník, této stále více populárnější fotbalové exhibice. A co muži NESYTU očekávají od nastávající sezony? Není tajemstvím, ale chceme od samého začátku zabojovat ve třetí třídě o prvenství a tím i postup do Okresní ligy Hodonínska. Kádr na to tady máme, jednak zkušené a vyzrálé borce a k nim mladší nadějné fotbalisty. Co vím, tak zatím není na pořadu dne žádný odchod, naopak by k nám měl přijít bývalý nesytský odchovanec, naposledy plejer v dresu Rohatce, Radek Homola – to by měla být pro náš tým skvělá zpráva! Je důležité, aby kabina byla dobře nastavená, záleží také, co může vedení klubu v dané soutěži nabídnout. Ještě je u nás otázka trenéra – stávající Petr Chramosta zatím neví, zda zůstane i pro další fotbalový ročník, ale o tom by se mělo rozhodnout v průběhu tohoto týdne,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ předseda klubu FC NESYT HODONÍN MOJMÍR TOMAN.
(red.)

Štítky:

sport