DRTIČI SI UDOBŘILI FANOUŠKY. NA SEVERU MORAVY ZÍSKALI DVA BODY ZA VÝHRU NA SAMOSTATNÉ NÁJEZDY!

Pondělí Říjen 9, 2023
521
Momentka ze druholigového hokeje na ledě Hodonína. (Ilustrační foto: zdroj SHKM Baník Hodonín – Adam Krátký)

HODONÍN – Po domácím propadáku uprostřed minulého týdne, kdy nestačili hodonínští hokejisté na nováčka z brněnské Techniky (porážka v poměru 0:4!) byla šance na reputaci, kterou Jihomoravané v Kopřivnici v sobotu navečer využili. Po šedesáti minutách svítil na kopřivnické tabuli fotbalový výsledek 1:1, takže na řadu přišlo pětiminutové prodloužení. V něm se ale pětistovka diváků gólu nedočkala, tudíž rozhodly samostatné nájezdy.

V nich se mezi první střelce zapsal hodonínský útočník Matěj Novák (ve druhé sérii), ve čtvrté pak mířil do černého domácí Michal Velecký, aby definitivně rozhodl o výhře Drtičů hostující centr první lajny, Dominik Luža, který byl úspěšný v páté sérii.

Domácí šli do vedení v 18. minutě, kdy se po individuální akci trefil Filip Indrst, zápas do remízy přivedl v čase 58:16 gól z hokejky zatím nejproduktivnějšího Drtiče v dosavadním ročníku, pětibrankového Jiřího Karafiáta.

V dalším kole cestuje Hodonín znovu na led soupeře. Tentokráte se představí ve Velkém Meziříčí, které v minulém kole padlo na kluzišti Slezanů v Opavě po porážce 1:6. Na Vysočině se hraje ve středu 11. října, první buly bude vhozeno v 18 hodin.

2. HOKEJOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 5. KOLO

* HC ISMM KOPŘIVNICE – SHKM BANÍK HODONÍN 1:2 NA SAMOSTATNÉ NÁJEZDY (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0 – 0:1)

Góly a nahrávky: 18. Filip Indrst (Velecký, Petrek) – 59. Jiří Karafiát (Luža, Zorko), rozhodující nájezd dal hodonínský Dominik Luža,

vyloučení: 1:2 (hráno vzácně slušně),

využití a v oslabení: 0:0,

střely na branku: 25:29,

rozhodovali: Tomas Šico – Marek Bubela a Matěj Bartoň,

přítomno 502 fanoušků.

„Hráčům bych chtěl dnes poděkovat za jejich výkon. Dnešní nasazení a chuť vyhrát bylo velké. I přesto, že si ze zápasu bereme „jen“ jeden bod, tak moji kluci jsou pro mě dneska vítězové! Zápas i přes menší počet gólů musel fanoušky bavit, protože se bylo na co dívat a atmosféra byla taky parádní,“ řekl k utkání kouč Kopřivnice pro web domácího klubu LADISLAV MAJKUS.