Zprávy

DOMÁCÍ MYJAVA POSTUPUJE V POHÁRU DÁL!

Čtvrtek Říjen 20, 2022
401
Momentka z pohárové bitvy mezi Myjavou (pruhované dresy) a Dolným Kubínem (4:1). (Foto: Vladimír Domen)

MYJAVA – Po delší době jsem zavítal na Slovensko, konkrétně na Kopanice, kde se hrál uprostřed tohoto týdne fotbalový Slovnaft cup v okresním městě na Myjavě.

Domácí fotbalisté (nováček 2. ligy) přivítali tým z Dolného Kubína, se kterým se utkali v této sezoně doma v rámci osmého kola 2. ligy a vyhráli 2:1, když oba góly vítězů zaznamenal 33letý Štefan Pekár. I pohárový duel mu střelecky sedl, když hned ve 3. minutě měla Myjava možnost jít do vedení, neboť kopala penaltu, kterou bezpečně proměnil právě Pekár – 1:0. O minutu později měl možnost navýšení jednobrankového vedení Dominik Martišiak, ale při samostatném nájezdu mířil jen do vybíhajícího gólmana Stefana Stevanoviće.

Ve 21. minutě kopal pokutový kop i tým z Dolného Kubína a protože exekutor penalty Filip Kolorédy si počínal bezchybně, bylo skóre srovnáno – 1:1!

Ve druhém poločase už měli zápas pod kontrolou domácí borci, kteří po dvou trefách v rozpětí 20 minut dovedli nakonec tento souboj do zaslouženého vítězství, takže teď budou vítězové jen čekat, koho jim los v dalším pohárovém klání přisoudí!

Navíc jsem udělal po tomto utkání velký rozhovor s prezidentem myjavského klubu, Pavlem Halabrínem, který jinak končí po 20 letech na pozici primátora města, ale fotbalu zůstane nadále věrný!

SLOVNAFT CUP – 4. KOLO

TJ SPARTAK MYJAVA – MFK DOLNÝ KUBÍN 4:1 (2:1)

Branky: 3. z penalty Štefan Pekár, 27. Adam Cisár, 68. Angelo Arthur, 86. Stanislav Olejník – 19. z penalty Filip Kolorédy,

žluté karty: 0 – Peter Sopúch, Samuel Budinský,

rozhodovali: Matej Choreň – Matej Zemko a Peter Tokoš,

246 spokojených fanoušků Kopaničiarů.

(red.)

Štítky:

sport