Sport

DOBRÝ VSTUP DRUHOLIGOVÝCH FUTSALISTŮ Z HODONÍNA DO NOVÉHO ROKU 2024!

Pondělí Leden 8, 2024
697
Druholigový futsalový klub z jihu Moravy – FC TANGO Hodonín. (Foto: archiv klubu FC TANGO Hodonín)

HODONÍN – V pátek odpoledne cestovala výprava futsalistů z týmu FC TANGO Hodonín na palubovku nováčka soutěže z města Hlinsko, které leží v okrese Chrudim v kraji Pardubickém a podle Wikipedie v něm nyní žije 9 596 obyvatel.

To bylo na úvod trochu ze zeměpisu, ale pojďme už k samotného futsalovému mači, který se hrál v nové hale, která byla postavena před třemi lety.

Od počátku měli hosté výraznou herní převahu a po čtyřech minutách vedli bez větších problémů 2:0. Své vedení mohli ale borci z TANGA hned v prvním dějství několikrát lehce navýšit, když třeba ve 2. a 18. minutě měl gólovky na sálovce Nikola Absolon, ale neuspěl, stejně jako třikrát Vojtěch Čech (2., 3. a 13. minuta). Stejně tak neúspěšní byli u hostů v první půli i David Beneš, který v 7. minutě trefil pravou tyč a Tomáš Buršík, který nevyužil dobrou možnost ke skórování ve 12. minutě a 7 sekund před první sirénou zamířil svůj střelecký pokus Tomáš Varmuža jen do pravé tyčky domácí svatyně. Z tohoto výčtu je naprosto zřejmé, kdo na hlinské palubovce v pátek večer kraloval!

Domácí dali v první půli jedinou branku kapitánem Kryštofem Vaškem, na jehož přízemní pokus ke vzdálenější tyči si sice gólman Matěj Kůřil sáhl, ale i tak míči na cestě do své branky nedokázal nezabránit.

TANGO již v závěru první půle zkoušelo svoji silnou zbraň, a to hru bez brankáře, ovšem tentokráte nebyla vůbec úspěšná: bylo to ze strany vítězů tak trochu upracované, bez momentu překvapení, větší fusalové dovednosti a chyběla tomu především sportovní lehkost. Navíc power-play hrál Hodonín i v závěru druhého poločasu, ale po zaváhání v rozehrávce se ve 39. minutě trefil střelou přes celé hřiště do prázdné branky domácí David Zub, který tak upravil stav na 2:5 z pohledu týmu z jihu Moravy.

Do Hlinska necestovali dvě opory TANGA (nemocný Filip Vanda a po operaci kolene rehabilitující Roman Sopůšek), naopak po delší době se objevil v hodonínském dresu Tomáš Varmuža. V pátek neměl dobře seřízená svá mířidla hostující snajpr Tomáš Ťok, o kterém navíc domácí moc dobře věděli, co z jeho sálovek hrozí, ovšem stal se aspoň nahrávačem tohoto duelu, když na tři góly svým spoluhráčům nahrával!

Nyní je TANGO na první pozici ve druholigové tabulce se ziskem 23 bodů, tým z Hodonína stíhá Jeseník, který v 10. kole taktéž v pátek večer doma překvapivě ztratil v duelu s Vyškovem po konečném výsledku 3:3. Jeseník má nyní na druhém místě 20 bodů.

POZVÁNKA NA DOMÁCÍ ZÁPAS TANGA HODONÍN:

V dalším kole hostí hodonínské TANGO doma v hale TEZA na Lipové aleji v PÁTEK 12. LEDNA OD 20:30 HODIN celek z Vysokého Mýta, který hrál v minulé sezoně ještě 1. futsalovou ligu. Zápas slibuje dobrou podívanou, přijďte proto naše futsalisty podpořit v boji o další druholigové body, budou to moc potřebovat!

SESTAVA TÝMU FC TANGO HODONÍN VE HLINSKU:

Matěj Kůřil (Milan Nedvědík) – Nikola Absolon, Tomáš Janulík, Pavel Krajča, Tomáš Ťok, Tomáš Buršík, Vojtěch Čech, Tomáš Varmuža, David Beneš, František Lamáček.

2. FUTSALOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 10. KOLO

* FUTSAL AC HLINSKO – FC TANGO HODONÍN 2:5 (1:2)

Branky a nahrávky: 6. Kryštof Vašek (Novák), 39. David Zub – 1. Pavel Krajča (Ťok), 4. Pavel Krajča (Ťok), 23. David Beneš, 29. Tomáš Buršík (Ťok), 33. Tomáš Janulík (Krajča),

žlutá karta: David Zub (Hlinsko),

řídili: Martin Kabeláč a Jan Kliner,

delegát zápasu Kamil Bednář,

sledovalo 303 diváků – vstupné bylo DOBROVOLNÉ, ale pokud jsem dobře sledoval, tak téměř každý z příchozích dal do větší dřevěné kasičky u vchodu do haly nějaký peníz!

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„Věděli jsme, že k nám přijede nejlepší celek naší skupiny a to se potvrdilo. My se v soutěži teprve rozkoukáváme, učíme se a Hodonín byl dnes pro nás výborný učitel. Rozhodly pohyb a zkušenosti, takže o výsledku bylo zřejmé od samého počátku. Z hlediska kvalitativního byl zápas pro nás přínosem, chceme v prvním roce ve 2. lize sbírat zkušenosti, stabilizovat se, pracovat dál a uvidí se, co to přinese. Jsem rád, že jsme favoritovi odolávali, až tak úplně zadarmo ty tři body hosté nezískali, naši kluci myšlenku pochopili, chtějí se učit a to je dobře,“ hlásil domácí lodivod RADEK VAŠEK.

„Řekl bych to takhle. V úterý jsme měli dobrý trénink, byl jsem hrozně spokojený a na první mistrák v Novém roce jsem se moc těšil. Čekal jsem těžký zápas, ale udělali jsme si ho těžkým sami! Už v první půli jsme měli dát alespoň 8-10 branek, byly tam stoprocentní šance a mohlo být po zápase. Naštěstí ve druhém poločase jsme utkání zlomili na naši stranu, ale vůbec nejsem spokojený s proměňováním brankových příležitostí. Dnes nám drhla power-play, bylo to z naší strany takové tuhé, bez jiskry a většího pohybu. Jinak tři body vezeme do Hodonína, to se počítá a za to je spokojenost,“ hlásil po vítězném utkání pro web ISLOVÁCKO.CZ kouč TANGA STEFANOS CHADZIDIS.

(red.)

Štítky:

sport