Zprávy

DO DALŠÍHO KOLA V KRAJSKÉM POHÁRU POSTUPUJE KRUMVÍŘ!

Pondělí Srpen 8, 2022
552
Ilustrační snímek z regionálního fotbalu jihu Moravy. (Foto: Lubomír Skočík)

SVATOBOŘICE-MISTŘÍN – Do obce u Kyjova přijel v neděli v roli favorita účastník Krajského přeboru v roli favorita, tu ale v prvním dějství určitě neplnil. Větší aktivitou a vůlí po dobrém výkonu se v této části zápasu prezentoval domácí nováček nejnižší krajské kopané, který už očekává s napětím druhou sezonu v 1. B třídě.

Domácí si do dvacáté minuty vytvořili tři dobré příležitosti, přičemž dvakrát se mohli radovat z gólového efektu: ve 14. minutě po rohu Filipa Pochylého mířil hlavou přesně ke vzdálenější tyči Jiří Kačer, aby stejný hráč propálil bezchybně v 19. minutě hostujícího gólmana Adama Doležala. Předtím se v 11. minutě ocitl ve velké možnosti změnit skóre domácí Luděk Baťa, ale v nájezdu na hostující svatyni neuspěl. Favorizovaní hosté snížili ve 29. minutě, kdy se kolem Pavla Měsíčka prosmýkl Štěpán Rozkydal a nejlepší muž na hřišti v domácím táboře, brankář Filip Dvořák, poprvé inkasoval. V první minutě nastavení první půle dostali šanci na další možnost skórovat domácí chasníci z pokutového kopu, kterou neodmítl Dalibor Adamec, takže do kabin se šlo za překvapivého stavu 3:1 pro domácí Spartak!

Po obrátce se domácí zatáhli do hlubokého obranného bloku a museli čelit množství gólových situací, přesto ale inkasovali čtyřikrát a hosté z Břeclavska tak v pohodě dokráčeli do druhého kola Krajského poháru. Domácí svoji „aktivitu“ ve druhé půli potvrzují tvrdými čísly, která bohužel nelžou – střely na branku 0:13, mimo: 1:7 a rohové kopy: 0:6. To vlastně mluví za vše! Pokud by si ve druhém poločase odskočil brankář Krumvíře třeba do sousední restaurace, určitě by hostujícímu souboru vůbec nechyběl, neboť ve druhé půli byl zkrátka nezaměstnaným sportovcem na zeleném svatobořickém pažitu!

KRAJSKÝ POHÁR – 1. KOLO

SK SPARTAK SVATOBOŘICE-MISTŘÍN – SK KRUMVÍŘ 3:5 (3:1), DO 2. KOLA POSTUPUJE KRUMVÍŘ

Branky: 14. a 19. Jiří Kačer, 45.+1 z penalty Dalibor Adamec – 29. a 54. Štěpán Rozkydal, 52. Luboš Košulič, 62. Jan Borovička, 89. Tomáš Ondroušek,

bez žlutých karet (!),

rozhodovali: Josef Kučera – Michal Weiss a Ilona Koryčanská,

150 diváků.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

„Věděli jsme, že to bude hodně náročné utkání, což se potvrdilo. Nějakým způsobem jsme se nachystali na to, že to bude hodně bez balonu a že nás soupeř bude tlačit. Naštěstí jsme Krumvíř překvapili dvěma góly, což jim trochu srazilo hřebínek z hlavy, ale nakonec favorit dominoval i díky zlepšenému výkonu ve druhé půlce. Já jsem jako nejzkušenější hráč Spartaku bohužel dvakrát na začátku druhého poločasu špatně rozehrál, aniž bych byl pod tlakem a tak jsem vlastně soupeře vrátil do hry. To se může stát tak jednou za deset let, takže až mi bude 50, může se to zopakovat. (smích) My už se teď ale těšíme na první mistrák, když v neděli cestujeme na Podluží do Starého Poddvorova. Ten je nováčkem 1. B třídy, takže tam bude určitá euforie z postupu, navíc za nimi budou jejich fanoušci a určitě se budou chtít ukázat doma v dobrém světle. My budeme v roli mírného favorita, ale nic jednoduchého to na Podluží nebude,“ myslí si hrající kouč Svatobořic-Mistřína FILIP POCHYLÝ.

„Pro nás to byla generálka na první mistrák v rámci Krajského přeboru v Kuřimi. Nepřistoupili jsme k tomu v první půli tak, jak bylo potřeba, za nás tam bylo takové tréninkové tempo, domácí nás z úvodní euforie „kousali“ a ze šancí, které měli, nám dali tři góly a šli do vedení 3:1. Věděli jsme ale, že když budeme pracovat a hrát ten fotbal, který chceme, tak to za devadesát minut zvládneme. V poločase v kabině proběhla důrazná domluva k hráčům a potom už to bylo jen na jednu bránu! Musím pochválit jejich brankáře Filipa Dvořáka za několik skvělých zákroků, narazili jsme dnes na dobrého soupeře a přijeli jsme si pro postup, který máme, takže spokojenost. A jaké jsou naše ambice v Krajském přeboru? Do toho jsme vstupovali před čtyřmi roky, několik týmů hned po roce ale sestupovalo, takže z naší strany tam byl takový respekt. Do každého ročníku jdeme s cílem vyhrát, ale jaká bude nakonec realita, ukážou až samotné zápasy. V příštím roce slavíme v Krumvíři 100 let fotbalu, tak chceme, aby nastávající sezona byla pro nás úspěšná. Máme čtyři týmy, s nikým se nemusíme spojovat a i když s rozpočtem v kraji patříme k těm méně movitějším, my fotbal děláme především SRDCEM! Někde do něj cpou peníze, u nás to máme ale nastavené trochu jinak: máme tady hráče v okruhu cca 15 kilometrů od Krumvíře, u kterých je předpoklad, že budou mít k našemu regionu vztah a musím poděkovat především Obci, která nám z velké části pokrývá náš celoroční rozpočet,“ prozradil webu ISLOVÁCKO.CZ trenér Krumvíře MICHAL ŠKRABKO.

(red.)

Štítky:

sport