Sport

DIVIZIONÁŘ Z BŘECLAVSKA DOKONALE ZASKOČIL NOVÁČKA 3. LIGY Z BRNA!

Středa Srpen 9, 2023
731
Skvělý snímek pořídil náš poštorenský fotoreportér na pohárovém utkání Lanžhotu se Startem Brno – osm hráčů a jeden míč! (Foto: Jaroslav Kicl)

LANŽHOT – Ve středu od 18 hodin měl výkop fotbalový mač v Lanžhotě, kde se v rámci 1. kola MOL CUPU utkal domácí tým, TJ Sokol Lanžhot, a celek z brněnské čtvrti Lesná – TJ START Brno, jinak nováček MSFL! Úmyslně zmiňuji začátek utkání, neboť tento zápas se až nečekaně protáhl: kromě klasických 90 minut se pro plichtu 1:1 muselo prodlužovat 2×15 minut, ale protože ani po 120 minutách nebyl určený vítěz, „nastoupila“ poslední, tedy třetí alternativa, a to penalty. V nich se lépe dařilo domácím, když po poslední penaltě ukazovaly mé spolehlivé hodinky už 20:45 hodin!

Takže v podstatě za šera se tento hodně napínavý duel dohrával a je potřeba říct, že domácí Sokolové vyhráli po zásluze – v jejich případě jsem viděl v týmu větší touhu po vítězství a neskutečné nasazení, a i když v samém závěru někteří borci nohy v podstatě tahali únavou, mančaft se neskutečně semknul a tak se už nyní můžou domácí borci těšit na atraktivního soupeře ve 2. kole, které se losuje v pondělí 14. srpna od 11 hodin v přímém přenosu televize ČT Sport. Připomínám, že v tomto kole již vstupují do celostátního MOL CUPU i ligové týmy!

Slyšel jsem vícero názorů od kamarádů, fanoušků fotbalu, že Lanžhot hraje v současné době moc pohledný fotbal, proto jsem se osobně na tento mač těšil, a musím konstatovat, že ty chvalozpěvy na současný fotbal v Lanžhotu se zakládají na pravdě. Tým kolem kouče Jaroslava Hílka s jeho asistentem Stanislavem Velickým se prezentuje na hrací ploše moderním fotbalem, kterému nechybí velké nasazení, rychlá kombinační hra, zdravé sebevědomí a chuť stále něco na zeleném pažitu vymýšlet. Samozřejmě, že to není vždy až tak dokonalé, ale je třeba si uvědomit, že kluci se fotbalem především baví (ale baví i své věrné příznivce), protože ten není jejich životní náplní (mají svá povolání případně studují).

Těsně před soubojem s brněnským STARTEM jsem mluvil s domácím manažerem, Jiřím Bartošem, který řekl, že Lanžhot se soupeře z vyšší třídy určitě nezalekne, bude hrát svou hru a on osobně klukům věří, že udělají maximum pro postup do druhého kola!

V domácí brance byl 20letý Tomáš Odráška, který nevěděl často při vysokých balonech do pokutového území Lanžhotu zda má vyběhnout či zůstat v brankovém prostoru. Z jeho nervozity pramenil i vyrovnávací gól hostů na 1:1, když pozdě zareagoval na úprk Dominika Havlína, který jej lehce přeloboval. Nakonec se ale gólman Odráška stal hrdinou, neboť ve třetí sérii čapl penaltu z kopačky nešťastníka Šimona Šumbery. I proto je ten fotbal tak krásný a zajímavý!
V týmu vítězů vyhrál nakonec lepší kolektivní výkon, z hráčů byl největší oporou neúnavný Jakub Krč, který dal parádní první branku po nacvičeném signálu z trestného kopu se spoluhráčem Peterem Lubomírem Balážikem a s přehledem dal v pořadí pátou penaltu do sítě nováčka 3. ligy.
MOL CUP – 1. KOLO
* TJ SOKOL LANŽHOT – TJ START BRNO 2:2 (1:0), NA PK 5:3 (VÝSLEDEK 3:2) – DO 2. KOLA POSTUPUJE LANŽHOT!
Góly: 20. Jakub Krč, 107. z penalty po faulu na Erika Burace Peter Lubomír Balážik – 58. Dominik Havlín, 101. Radek Matulka,
penalty dali: Marko Totka, Peter Lubomír Balážik, Nikolas Včelka, Erik Burac, Jakub Krč – Petr Duda, Martin Sedlo, Martin Pařízek, nedal Šimon Šumbera,
žluté karty: Peter Šenk, Peter Mikúšek, Nikolas Včelka, Daniel Bogdalík – Lukáš Kaláb, Muamer Avdić, Radek Matulka, Martin Sedlo,
ČK: v 90. minutě po druhé žluté ji dostal Muamer Avdić (START),
rozhodovali: Jan Zapletal – Ondřej Vlk a Martin Štipčák,
delegátem na utkání byl Zdeněk Hulcký,
380 diváků.
TRENÉŘI PO ZÁPASE
„Chtěli jsme postoupit, a to nám vyšlo. Pro diváky asi nejlepší vyvrcholení, penalty, ale to už je taková loterie. Prvních deset minut jsme hráli v takovém hlubším bloku, potom jsme měli hru až do branky na 1:1 pod kontrolou. Dostali jsme smolný gól po nákopu, po kterém jsme byli nervózní, ne kompaktní a už jsme to nebyli my. Jinak vyrovnaný zápas, zasloužená remíza po 120 minutách. V závěru prodloužení už jsem s asistentem Stanom Velickým kalkuloval, koho poslat na případné pokutové kopy a jsem rád, že jsme hráče trefili! Do dalšího zápasu v poháru si přejeme nějakého ligistu a nebo takového soupeře, který bude pro nás hratelný,“ zhodnotil kvalitní duel domácí lodivod JAROSLAV HÍLEK.
„Po zápase jsme zklamaní, protože jsme vypadli na penalty. Myslím si, že od první minuty až do konce prodloužení to bylo pro diváky velice zajímavé, hrálo se nahoru a dolů. Šance jsme určitě měli my, v prodloužení jsme to měli rozhodnout, i když jsme už hráli v deseti. Nevzpomínám si, že bychom zápas dohrávali za takového šera, jak se stalo dnes,“ řekl k utkání trenér STARTU Brno MILAN FRIMMEL.
(red.)

Štítky:

sport