Sport

DALŠÍ HODNĚ PRŮMĚRNÝ VÝKON HODONÍNSKÝCH HÁZENKÁŘEK V MOL LIZE!

Úterý Únor 13, 2024
733
Souboj o míč v MOL ligovém házenkářském utkání žen Hodonína a Lázní Kynžvart. (Foto: Jaroslav Kolísek)

HODONÍN – V Hodoníně se o druhé únorové sobotě střetly dva házenkářské týmy žen z lázeňských měst a od počátku bylo zřejmé, kdo se bude po právu radovat ze dvou bodů. Ty si nakonec po hladkém průběhu zajistily hráčky z města Lázně Kynžvart, které čítá 1 514 obyvatel, leží v okrese Cheb v Karlovarském kraji a jsou zde bohaté minerální prameny s ložiskami slatiny. Okresní město Hodonín má 23 805 obyvatel a lázně na léčebnou a rehabilitační péči s ložiskami jodobromové solanky. Charakteristiky obou měst jsem vyčetl z wikipedie, takže nyní už k samotnému duelu, který se odehrál v hale TEZA.

Opět v domácím prostředí se prosazovaly především hráčky soupeře, mezi nimi byla k vidění i levá křídelnice, Slovenka Annamaria Patrnčiaková, která svého času nosila i dres Jihomoravanek. Po rozvodu má přítele a jak nám o přestávce prozradila, chystá se u ní brzy svatební veselka. Nyní žije v Chebu, kde má byt 3+1 a je evidentně spokojená.

Znovu se potvrdilo, že hodonínské házenkářky hlásí po poločase téměř pravidelně odcházení ze sportovní scény, když ve druhé půli daly první branku až po deseti minutách (!), a to Dianou Dermekovou, která snižovala hrozivé skóre na 12:27. Pokud se snad zdála první půle tak trochu oboustranně vyrovnanější (ale fakt šlo jen o pouhé zdání!), tak po obrátce Západočešky už tolik nepřitahovaly herní šrouby, přesto nakonec poměrně snadno dokráčely k povinným bodům a nyní jim v tabulce patří čtvrtá příčka. Poražené svou herní bídu dokladovaly střeleckou efektivitou ve druhé půli, kdy reprezentační gólmanku v dresu vítězek Sabrinu Novotnou pokořily za třicet minut pouze sedmkrát, a to bohužel svědčí o jasné střelecké mizérii!

Hodonínské hráčky se v této nováčkovské sezoně MOL ligy neskutečně trápí, když jen v tomto kalendářním roce v šesti odehraných zápasech nastřílely pouze 160 branek (průměr na utkání je 26,6 gólů), ale inkasovaly 239 branek, což činí průměr 39,8 tref na jedno utkání! Jinak letos Hodonín inkasoval minimálně 37 branek právě v souboji s Lázněmi Kynžvart, nejvíce gólů si odvezly holky z jihu Moravy z předchozí porážky v Michalovcích, kde padly po výsledku 28:44. Už tato zarážející a o něčem vypovídající čísla signalizují, že něco nebude v hodonínském házenkářském klubu v pořádku, je potřeba si udělat jakousi zápasovou analýzu a z těchto porážek a herního projevu vyvodit patřičné závěry!

Není proto divu, že Hodonín je stále přikovaný na samé dno ligové tabulky, když na svém kontě má pouze jedinou výhru, a to doma ještě loni 22. října, kdy porazil ve své hale TEZA Zlín 21:16. A právě do Baťova města cestují hráčky Hodonína již tuto sobotu 17. února. Důležitý mač začíná v 18 hodin.

Zastavím se ještě u diváků. Dobře víme, že Hodonín byl a je především hokejové město, ale dokonalou lekci ve fandění nám tentokráte dal fan klub ze západočeského městečka, který navíc skvěle podporovaly i starší ligové dorostenky, které hrály den poté v Ostravě-Porubě svůj mistrovský zápas (jinak tam prohrály 19:26). Fanoušci hodonínské házené se zatím „nenaučili“ své hráčky patřičně povzbuzovat, možná i proto, že výkony Hodonína nemají často ligové parametry.

ŽENY: MOL LIGA – 17. KOLO

* HK HODONÍN – HÁZENÁ LÁZNĚ KYNŽVART 18:37 (11:23)

Nejvíce branek: Laura Víchová 5/1, Natálie Svobodová 4, Olga Vasyliaka 3 – Katka Dresslerová 12, Kristýna Königová 4, Veronika Dvořáková 3, Veronika Vávrová 3, Annamaria Patrnčiaková 3, Natália Nemethová 3/1,

sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1,

vyloučení: 2:1,

rozhodovali: Adam Beneš a Jiří Kubeš,

delegát utkání Jiří Ondráš,

212 diváků.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Není moc co říct! Prohra o 19 branek je hodně, deset technických chyb v prvním poločase, velmi nízké procento úspěšnosti střelby, nic dobrého jsem tam dnes neviděl. Výkon a nasazení holek mě zklamaly, celý týden to tak vypadalo, pak se to odráží na hřišti a ten zápas to jen potvrdil,“ řekl hodně zklamaný kouč Hodonína JIŘÍ HAVLÁT.

Jeli jsme na jih Moravy s nějakým cílem. Chtěli jsme tady odehrát dobrý zápas, což se i podařilo. Ukázali jsme kvalitu individuální i taktickou. Samotné utkání mělo ten správný náboj, fanoušci byli výborní. Jinak Hodonín má velmi dobré spojky, vnímám jeho kvalitu, ale zajímám se především o svůj tým,“ řekl spokojený lodivod hostů PETER SABADKA.