Revue

Co vám v poslední době udělalo upřímnou radost?

Neděle Únor 28, 2021
1360

Františka Čambalová, ošetřovatelka, SuchovTaké v této neradostné době se umím radovat a není dne, aby nebylo z čeho. Nedávno mně jedna paní darovala dvě panenky a k tomu přiložila krásný dopis a to je pro mě, jako sběratelku těchto věcí, veliká radost.

Monika Škodíková, majitelka firmy, Bzenec

Řekla bych, že kvůli všem restrikcím a omezením je takových situací jako šafránu. Teď si člověk váží “obyčejných” domácích radosti, jako je úspěšné zakončení  semestru dcery, IT dovednosti, získání velké zakázky v práci. Na co jsem se těšila a udělalo mne opravdu radost? Obyčejné setkání a povídání se sousedy při pohárku na chalupě po dlouhé době.

 

Anežka Nováková, žena v domácnosti, Žarošice

Radost mi dělá to, že mám kolem sebe svou  rodinu, a také děti  a jejich rodiny se kterými  spolupracuji.

Také mě potěšilo setkání  u příležitosti tatínkových půl kulatin, které oslavil minulý týden a hlavně pokroky v ,,učení,, mých dvou synů Matouše a Floriána. Také bych ráda zmínila, že  mám radost z toho, že se nám podařilo překvapení pro naši kostelní varhanici, paní Snášelovou k jejím  narozeninám. Každopádně je mou radostí i to, když to co umím já, můžu předávat dál.

 

Tomáš Ježek, kreativec televize Slovácko, Uherské Hradiště

Upřímná radost je pro mně nekonečný sled drobných radostí, které prožívám každý den. Asi jsem dítě štěstěny, ale upřímně žiji v radosti, tedy ve vědomí, že všechno, co mně potká, má svůj smysl a nic není jen tak. I drobné chmury jsou cestou k následující radosti. Konkrétní radost jsem měl aktuálně z toho, že jsme v rodině prošli nákazou Covidem bez příznaků a následků. 

 

Milan Krojzl, senior, Kyjov

Mám radost z toho, že postupně plním resty, na které jsem neměl čas. Zdigitalizoval jsem staré videokazety, opravil jsem garáž a do zimy stihl natřít vrata. Udělal jsem drobné stavební úpravy v bytě a na chatě a moje mě za všechno pochválila.

 

Blanka Cintulová, uklizečka, Blatnice pod Sv.Antonínkem

Největší radost mně udělala kytka tulipánů, kterou mně můj muž koupil jen tak v Kaufu, když si šel pro svačinu!

 

Petr Ott, technik FVE, Dubňany

V dnešní době není třeba tak jako i jindy hledat štěstí v dáli. Stačí se jen na chvilku zastavit a odklonit od všedních dnů a zažitých zvyků. Pěkný den s rodinou na vycházce třeba jen kousek za domem a domů se člověk vrátí šťastný i když počasí není zrovna ideální.

 

Dan Kordula, živnostník, Nový Poddvorov

Určitě mě nejvíce potěšilo zdraví rodiny a všech přátel v této nelehké době .Taky jsem rad ze svět už je bez Trumpa a policejní stíhání prezidentova kancléře Mynare. Jsme jedinou zemi na planetě kde je stíhaný jak předseda vlády ,tak kancléř prezidenta republiky. Přeji všem pevné zdraví .

 

Martin Brdečko, hudebník, Vrbice

Na to je u mě vlastně docela jednoduchá odpověď, náš malý synek Toníček, ale ten mi dělá radost stále.

 

Michal Závodný, vedoucí pracovník, Archlebov

V poslední době mně udělalo radost úspěšné zotavení lidí v mém okolí, to asi opravdu nejvíc. Jinak osobně mám radost, že se nám podařilo vyřešit záhadnou poruchu motoru varhan u nás v Archlebově. Takže minulou neděli se na ně mohlo hrát po několika měsíční pauze.

 

Jana Uřičářová, pracovnice ve vinařství, Kněždub

Mám upřímnou radost z toho, že se muj tatka dožil v sobotu krásných 80 let, které jsme v rodinném kruhu oslavili. Na druhý den se nám do rodiny narodila Laurinka a za dalsi dva dny Miriam. Taky mám radost, že i v této době můžu chodit do práce a nepocituju nějaké omezení. Rovněž se raduji, že konecne napadl sníh a je pořádná zima. Ještě mám radost z dobrých a pozitivnich lidí, kteří přináší dobrou náladu a za poslední mám radost, že žiju, jsem zdravá a mám se fajn.

 

  Veronika Svobodová , fyzioterapeut, spec.pedagog, Strážnice

Mám radost každý den, ať už z toho že jsme pořád zdraví, z toho, že jsem v kuchyni čím dál lepší a pouštím se i do kulinářských výzev .Jsem také šťastná, že všem z rodiny se poslední dobou daří zvládat někdy náročné životní zkoušky a že jsme jako rodina opravdu silní.  Také mě potěší, když mě manžel i děti něčím překvapí, například devítiletá dcerka začala vařit a péct. 

 

Táňa Lietavová, kameramanka, produkční, Kyjov

Mám v této těžké době upřímnou radost z každé maličkosti. Jsem upřímně potěšena vnučkou, která může být v době distanční výuky více času u mne doma v mé společnosti. Upřímně mě potěší volný nákupní vozík před obchodem. Radost mě přepadla i tehdy, když mi vypověděla WiFi a já na pár dní neviděla a neslyšela nic o tom záhadném viru. Radost mám, když padá sníh, když svítí sluníčko, když prší, protože by docela klidně mohlo z nebe padat i docela něco jiného, třeba bomby. A tak bych to shrnula, že mám každé nové ráno upřímnou radost z toho, že jsem a žiju!

 

                                                                              Vyptával se: Tonda Vrba

Štítky:

ankety