BANÍKOVCI ZE ŠARDIC BUDOU V KRAJSKÉM POHÁRU POKRAČOVAT I NADÁLE!

Čtvrtek Září 5, 2024
609
Momentka z pohárového souboje Šardic s Krumvířem. (Foto: Monika Hudečková)

ŠARDICE – Ve středu se hrálo 2. kolo Krajského poháru ve fotbale v Šardicích, které hrají 7. ligu (skupina C) a v tabulce zatím jako jediný mančaft neztratily po čtyřech kolech ani jediný bod s pětibodovým náskokem před dalšími čtyřmi celky! Jako soupeř se na Kyjovsku představil tým z první obce Břeclavska vedle našeho regionu Hodonínska směrem na Brno, a to Krumvíř, který hraje 5. ligu (dříve Krajský přebor) a v současné době mu náleží čtvrtý tabulkový flek. Už z toho je zřejmé, kdo měl být favoritem, ale prognózy fotbalových odborníků se tentokráte nenaplnili!

Hosté po herní stránce za sokem zaostávali, domácí byli daleko aktivnější s větším elánem a chutí do samotného duelu, bylo vidět, že chtějí sehrát více jak vyrovnanou partii a že se nakonec radovali z postupu dál, je jen důkazem, že vyhrál určitě LEPŠÍ TÝM. Po patnácti minutách měl gólovku domácí útočník Stanislav Čížek, ale nezpracoval skákavý balon, který se stal nakonec snadnou kořistí pro hostujícího brankáře Ondřeje Petráše. Brankově poprvé v utkání udeřilo ve 28. minutě, kdy po úniku po levé straně skvěle trefil levou šibenici domácí Lukáš Konečný – 1:0. Ve 37. minutě dostal od Čížka skvělou přihrávku spoluhráč Josef Filip Zicháček, ale jeho střelecký pokus trefil pouze hostujícího gólmana.

Po obrátce trochu zaspal domácí brankář Michal Gebhart, aby pak pohodlně srovnal David Michna – 1:1. Zdálo se, že se snad Krumvíř vzpamatuje a začne konečně šlapat, ale toto se nestalo. Naopak Šardice byly nadále při chuti a tak zákonitě přišly další góly v síti celku z Břeclavska. Nejprve po rohu Petra Fojtíka zakončil bezchybně hlavou Tomáš Novotný (65. minuta), aby definitivní razítko na více jak zaslouženou výhru v poháru udělal po pěkné fotbalové akci Lukáše Konečného záložník František Lamáček v poslední minutě zápasu – 3:1.

Další kolo v poháru je na pořadu až na jaře roku 2025, los se ale uskuteční už v úterý 1. října 2024 v Brně na JmKFS!

KRAJSKÝ POHÁR – 2. KOLO

* FK ŠARDICE – SK KRUMVÍŘ 3:1 (1:0)

Branky: 28. Lukáš Konečný, 65. Tomáš Novotný, 90. František Lamáček – 56. David Michna,

žluté karty: Martin Ivančic, Lukáš Konečný – Ondřej Přichystal, Jakub Slatinský, Tomáš Jungwirth,

řídili: Jan Smutný – Tomáš Vavřina a Petr Malík,

sledovalo 200 diváků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ:

Přistoupili jsme k utkání s respektem, přijel k nám tým z kraje! Z naší strany kvalitní fotbal, protivníka jsme se nebáli. Prvních 10-15 minut bylo takových oťukávání, ale přišla průniková přihrávka a mladý hráč Lukáš Konečný (ročník 2005) parádně zavěsil pod víko. Krumvíř se v podstatě do poločasu hledal, přišlo mi, že se jejich borci na hřišti hádají. Do druhé půle po prostřídání se soupeř snažil nastoupit lépe a dal i vyrovnávací gól. Nakonec jsme ještě přidali dva góly my, takže to byl za mě nádherný výkon a celá kabina vzkazuje, že to byl souboj kočky s myší,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ střelec třetího úspěchu domácího celku FRANTIŠEK LAMÁČEK.

Pro nás to bylo doplnění k tréninkovému procesu, více jsme to využili pro rotaci hráčů a do hry se tak dostali kluci, kteří tolik prostoru nemívají. Věděli jsme, že tady bude horká půda, že soupeř bude asi víc namotivovaný, což se i potvrdilo na hřišti. My nemáme tak kvalitní složení týmu, navíc tam jsou nějaká zranění, ale zase je to pro ty mladíky, aby se v utkání ukázali. Je to trošku derby, škoda porážky, ale Šardice vyhrály zaslouženě,“ hlásil sportovně kouč Krumvíře LUKÁŠ BUCHTA.