Sport

BANÍKOVCI MILE PŘEKVAPILI NA LEDĚ VE VYŠKOVĚ. SÉRIE V PLAY-OFF JE TAK NA POKRAČOVÁNÍ!

Čtvrtek Březen 16, 2023
716
Popiska pod FOTO: Na snímku je hodonínský gólman Michal Šurý. (foto: Jaroslav Kicl)

HODONÍN – Platí zásada, že ve hře v play-off si musí sednout a mít formu především gólman a chybovat nesmí obrana. Když k tomu přidáme excelentní výkon jednoho jedince, kterému to začne střílet v pravý čas, je zaděláno na dobrý výsledek! A přesně toto se podařilo hokejistům Hodonína, kteří uprostřed tohoto týdne cestovali v rámci třetího duelu osmifinále play-off za nepříznivého stavu 0:2 na zápasy do Vyškova, kde je přijela podpořit více jak stovka věrných příznivců.

Skvělým výkonem se prezentoval hostující gólman Michal Šurý, kterého dobře podporovala téměř bezchybná obrana a střelecký den měl 25letý levý křídelník druhé formace Aleš Dufek (druhá lajna Baníku nyní hraje ve složení Petr Krejčí, Jan Matějka a Aleš Dufek), který dal první tři branky, navíc v čase 39:57 minut trefil levou tyč domácí svatyně a měl podíl na čtvrtém gólu z hokejky Matějky! Prostě zápas Baníkovcům skvěle vyšel, i když prohrávali od 4. minuty 0:1. Při zkoumání situace, která předcházela první brance zápasu, se ukázalo, že domácí útočník Tomáš Komínek byl v ofsajdu, toto ale arbitři bohužel nepostřehli, nicméně hosté dokázali duel otočit a díky nezměrné bojovnosti celého týmu si nakonec hodně nečekaně prodloužili minimálně o jedno utkání tuto zatím vydařenou nováčkovskou sezonu!

ZAJÍMAVOST: Sázkové kanceláře v Česku Baníku Hodonín před tímto duelem nevěřili, když Fortuna vypsala kurz 1,30 – 5,70 – 5,80, ale Hodoňáci předpoklady odborníků postavili úplně na hlavu, za což jsou příznivci týmu od řeky Moravy samozřejmě moc rádi!

2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD,

PLAY-OFF: OSMIFINÁLE – 3. UTKÁNÍ

HOKEJ VYŠKOV – SHKM BANÍK HODONÍN 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

STAV SÉRIE – 2:1

Góly a nahrávky: 4. Dominick Vašíček (Studený), 41. David Lekeš (Žižka) – 8. Aleš Dufek (Krejčí, Škápik), 10. Aleš Dufek (Matějka, Škápik), 26. Aleš Dufek (Škápik, Miklík), 59. Jan Matějka (Dufek, Krejčí),
vyloučení: 7:6,
využití: 0:1,
v oslabení: 1:0,
střely na branku: 33:30,
řídili: Václav Šutara, Alexandr Kapitanov – Milan Gančařík, Martin Voznička,
400 diváků – VYPRODÁNO!
„Jeli jsme do Vyškova dobře připraveni, víme, že jsou nepříjemní. Včera jsme si všichni plnili to, co jsme si řekli v kabině před zápasem a odměnou nám bylo nakonec zasloužené vítězství! Věřím, že od tohoto zápasu se můžeme odrazit, ale již zítra si musíme dát pozor hlavně na první třetinu, protože pokud se Vyškov dostane do vedení, hodně těžko se to potom otáčí. Za ty branky jsem samozřejmě moc rád a mě nejvíce potěšil ten třetí gól, protože padl při přesilovce, při které se mi zrovna moc střelecky nedaří. A co to bude stát? Je to jednoduché – já jsem pokladník, takže o tom rozhodnu sám (smích), ale ne, to myslím v legraci. Určitě padne nějaká svačinka do kabiny nebo basa piva. Bylo zajímavé, že na utkání jsem cestoval z Brna autem, takže věci z kabiny mi bral Vojtěch Krejčiřík, který zapomněl přihodit suspenzor (pozn. red. – to je chránič citlivých míst na těle), takže mě zachraňoval kustod Roman Bárta, který mi zapůjčil suspenzor ze svých zásob. Kluci mi pak v kabině po utkání v legraci řekli, že bych měl používat již jen suspenzor od kustoda, takže uvidím,“ řekl spokojený forvard Hodonína ALEŠ DUFEK.
POZVÁNKA NA 4. ZÁPAS SÉRIE PLAY-OFF – OSMIFINÁLE!
TEN SE USKUTEČNÍ JIŽ V PÁTEK, 17. BŘEZNA, NA ZIMNÍM STADIONĚ V HODONÍNĚ, KAM PŘIJEDOU HOKEJISTÉ VYŠKOVA. ZAČÁTEK JE v 18 HODIN! PŘIJĎTE POVZBUDIT BANÍKOVCE V JEJICH CESTĚ ZA DALŠÍM DOBRÝM VÝSLEDKEM, BUDOU TO MOC POTŘEBOVAT.
(red.)

Štítky:

sport