Sport

ANI NA JIHU ČECH SE TÝMU Z JIŽNÍ MORAVY NEZADAŘILO!

Neděle Květen 16, 2021
1115
Na snímku nedovoleně brání domácí Kristýna Kubišová hodonínskou křídelnici Simonu Višňovskou. (Foto: Václav Kozma)
EGION – Hodonínské házenkářky pokračují v tradici: souboj začínají totálně nesoustředěné a bez většího sportovního náboje, takže po několika minutách prohrávají vesměs o více gólů a dost pravidelně si vybírají ve druhé půli hluchá místa bez brankového zakončení. Tento děj se odehrál i v sobotním odpoledni na jihu Čech. Hostující hráčky prohrávaly brzy 0:5, aby vůbec první branku na straně poražených dala až v osmé minutě Kalinová za stavu 5:0 pro domácí Sokolky. Střelecky se v týmu Písku dařilo levé křídelnici Boorové, která ještě v nedávných dobách pomáhala veselským Panenkám v těžkých bojích v MOL lize.
Hodonín ve druhé půli v časovém úseku mezi 40. – 50. minutou se ani jednou gólově neprosadil, a protože domácí Sokolky daly v tomto čase sedm branek, vůbec nepřekvapuje, že vítězky nakonec slavily poměrně snadno vybojovanou desetibrankovou výhru.
Jedny jihočeské noviny na svém webu již v sobotu po zápase uváděly, že touto prohrou si Jihomoravanky potvrdily sestup z MOL ligy, ale podle našich informací toto není určitě pro tým Hodonína definitiva! Bude záležet, jak se nakonec ke všemu postaví Exekutiva Českého svazu házené v Praze.
MOL LIGA, 3. KOLO – SKUPINA PLAY-OUT (o udržení):
Sokol Písek – HK HODONÍN 35:25 (18:11),
Nejvíce gólů: Michaela Boorová 7, Kristýna Kubišová 6 – Barbora Vavroušková 7, Nikola Kalinová 6/2,
sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2,
vyloučení: 3:4,
žluté karty: 2:2,
rozhodovali: Milan Hájek a Michal Nezbeda.
Druhý zápas skupiny o udržení:
DHC Plzeň – Handball PSG Zlín 23:31 (8:13)
Jinak známe i národní finálové dvojice Česka a Slovenska pro tuto sezonu.
V Česku se o národního mistra MOL ligy utkají týmy Mostu a Slavie Praha (hraje se na dva zápasy) s termíny v sobotu 22. května od 17 hodin na pražské Slavii, odveta je o týden později (29. května) od 18 hodin na severu Čech.
Na Slovensku si finále na dvě utkání zahrají celky Michalovců a vůbec poprvé i Dunajské Stredy s termíny 23. května od 17:30 hodin na palubovce Michalovců, druhé utkání se pak odehraje na západě Slovenska o tři dny později v 18 hodin.
 FOTO: Na snímku nedovoleně brání domácí Kristýna Kubišová hodonínskou křídelnici Simonu Višňovskou.
(Foto: Václav Kozma)