Zprávy

AKCIE BANÍKOVCŮ NA ÚČAST V PLAY-OFF SICE HODNĚ POKLESLY, ALE ŠANCE STÁLE ŽIJE!

Pondělí Únor 27, 2023
583
Na snímku je třetí gól v síti hodonínského brankáře Michala Šurého. (Foto: zdroj – oficiální web kopřivnického klubu)

HODONÍN – Hodonínský Baník cestoval v sobotu na led do Kopřivnice, která den předtím sehrála duel předehrávaného 44. kola doma proti Velkému Meziříčí, který nakonec porazila 4:2. Dalo se tedy čekat, že domácí Tatrováci budou unaveni, což mohla být i výhoda právě pro tým z jihu Moravy. Ten šel do vedení v 18. minutě, kdy se po vyhraném buly dostal ke kotouči zkušený forvard Peš a Jan Baldik v domácí brance poprvé (a bohužel pro Baníkovce, i naposledy v tomto souboji inkasoval!) – 0:1. Mohlo být v táboře hostů ale daleko veseleji, neboť v čase 42:49 nařídil hlavní rozhodčí za hákování domácího Miroslava Marka na Vojtěchu Krejčiříkovi trestné střílení, které však bohužel Fyodor Yarovinsky neproměnil!

Zlomovým momentem byl gól domácích na 1:1, po kterém napadl hostující bek Ondřej Šmach nesmyslně střelce branky a dostal tak trest 5+OK! V této početní výhodě dali domácí hokejisté během 45 sekund dva góly a bylo tak v podstatě o osudu zápasu rozhodnuto. V závěru se sice ještě pokusil Baník duel částečně zdramatizovat, ale po střele domácího celku do prázdné svatyně tak hosté definitivně pochovali jakékoliv naděje na možný bodový zisk!
Situace je nyní v tabulce tři kola před koncem základní části hodně vyrovnaná: na 7. místě je teď OPAVA se ziskem 48 bodů (Slezané hrají postupně ještě doma s Havířovem, jedou do Hodonína a končí doma s Vyškovem), osmý je SHKM BANÍK HODONÍN s body 47 (ve středu se Baníkovci představí ve Znojmě, v sobotu doma hostí Opavu a v posledním kole jedou do Havířova) a na deváté pozici trůní Nový Jičín, který má nyní 45 bodů (ten cestuje do Valašského Meziříčí, pak na led Velkého Meziříčí a konec základní části obstará doma v souboji se Žďárem nad Sázavou). Z toho tedy vychází, že v dalších třech kolech se fakt máme na co těšit!
2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 41. KOLO
HC ISMM KOPŘIVNICE – SHKM BANÍK HODONÍN 4:1 (0:1, 0:0, 4:0)
Góly a nahrávky: 52. Jiří Pargáč (Mach, Marek), 53. René Bartošák (Dluhoš, Velecký), 54. Filip Indrst (Gola, Marek), 59. do prázdné branky Vojtěch Pindel – 18. Petr Peš (Yarovinsky, Polesný),
vyloučení: 5:4, navíc Ondřej Šmach (HO) v 53. minutě 5+OK,
využití: 2:0,
v oslabení: 0:0,
střely na branku: 44:43,
rozhodovali: Ivan Čuňočka – Radek Jurčík a Dominik Viskot,
přítomno 674 fanoušků.
SHKM BANÍK HODONÍN cestuje ve středu 1. března na led vedoucího Znojma. Utkání začíná v 18 hodin.
„Mám velkou radost, jak se celý tým postavil k zápasu! Věděl jsem, že to bude těžké, protože Hodonín bojuje o play-off a navíc si na nás věří. Od druhé třetiny jsem viděl, že kluci mají touhu vyhrát. Dnešek ukázal, jak moc silný tým jsme, když chceme,“ řekl pro kopřivnický web domácí lodivod LADISLAV MAJKUS.
(red.)

Štítky:

sport