Zprávy

ZKLAMÁNÍ V ÚTROBÁCH STADIONU V HODONÍNĚ, KDE DOMÁCÍ HOKEJISTÉ ODEVZDALI TŘI BODY VYŠKOVU!

Čtvrtek Únor 23, 2023
761
Momentka ze druholigového středečního hokeje v Hodoníně. (Foto: zdroj web klubu SHKM Baník Hodonín – Adam Krátký)

HODONÍN – Hodonínští hokejisté chtěli potvrdit předchozí tři body z domácího vystoupení, ale nakonec zůstalo jen u zbožného přání. Baník nezačal totiž duel nováčků vůbec dobře, když po 15 minutách prohrával 0:4, uslyšel pískot nespokojených příznivců a z brány se poroučel Michal Šurý, kterého nahradil Jakub Zollpriester.

Malá šance na možný zvrat se naskytla ve 29. minutě, kdy snižoval domácí Petr Peš na 2:4, ovšem za pouhých deset sekund (!) přidal pátou branku hostů Tomáš Komínek (jinak bývalý Drtič). Podobná situace se opakovala ve 35. minutě, kdy z domácího celku skóroval Vojtěch Krejčiřík a upravil tak průběžný stav na 3:5, ovšem znovu přišla rychlá odpověď ze strany Vyškova, o kterou se postaral po 26 sekundách útočník Michal Janeček. Vůbec druhá třetina byla hodně „výživná“, když sudí udělil celkem 16 trestů (!), přičemž vše odstartovalo zbytečné zajetí gólmana Vyškova Tobiáše Synka po odpískání do domácího forvarda Petra Peše v čase 37:51 – v první třetině byly pouze dva vyloučení, ve třetí dokonce jen jeden!

Ve 45. minutě ocenili diváci chytrost útočníka Baníku Fyodora Yarovinského, který se pokusil zaskočit gólmana soupeře tzv. „michiganským trikem“, když hráč s pukem na čepeli se snaží tento dostat v brance do míst, kam brankář již nedosáhne. Pokus sice domácímu hráči nevyšel, nicméně přítomní fandové potleskem zhodnotili snahu a úsilí hráče Baníku!

Na utkání přišli po svém tréninku i třetiligoví fotbalisté FK Hodonín spolu s trenéry a vedením klubu, a určitě si představovali lepší herní projev domácích hokejistů.

2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 40. KOLO

SHKM BANÍK HODONÍN – HOKEJ VYŠKOV 4:9 (1:4, 2:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 15. Ľubomír Škápik (Dufek, Romančík), 29. Petr Peš (Šmach), 35. Vojtěch Krejčiřík (Škápik, Charvát), 47. Matěj Charvát (Škápik) – 5. Tomáš Komínek (Sebera, Vašíček), 6. Matěj Kořenek (Tomajko, Weintritt), 12. Adam Popelka (Studený, Štefka), 15. David Lekeš (Popelka), 30. Tomáš Komínek (Mikulík), 35. Michal Janeček (Vašíček, Mikulík), 41. Dominick Vašíček (Mikulík, Sebera), 58. Matěj Sebera (Komínek), 59. 59. Matěj Tomajko (Janeček, Studený),

vyloučení: 5:6, navíc Michael Foltýn, Vojtěch Krejčiřík (oba HO) 5+OK (do konce zápasu) a David Vosátko, Matěj Kořenek (oba VY) 5+OK,

využití: 1:2,

v oslabení: 0:1,

rozhodovali: Filip Čech – Bohuslav Maloušek a Martin Hübl,

diváků 879.

V dalším utkání základní skupiny ve 2. lize se Baník představí na ledě v Kopřivnici. Hraje se v sobotu 25. února, první buly se vhodí v 17 hodin.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„Příčiny dnešní porážky bych hledal již v předchozích zápasech. Nedokážeme se koncentrovat od první minuty, a pak to tak podle toho vypadá. Nedokážu si to osobně vysvětlit, hráči se povzbuzují. Rozjíždíme se pomalu jako těžkotonážní vagon,  není tam lehkost, štěstěna a poslední čtvrtina nám prostě utíká, bohužel,“ řekl pro web hodonínského klubu domácí manažer MARTIN VYRŮBALÍK.

„My jsme čekali velice těžký zápas, protože Hodonín hraje o play-off. Je to hlavně doma nepříjemné mužstvo. Zvládli jsme začátek, dali jsme čtyři góly a to rozhodlo. Hráli jsme disciplinovaně, dostali jsme klid na hokejky, kluci se semkli, chtěli jsme tady prostě vyhrát,“ hlásil kouč Vyškova MICHAL KONEČNÝ.

„Zápas to byl zajímavý, padlo hodně gólů, byla tam i nějaká potyčka. Hodonín by se měl v play-off vyhnout Znojmu, musí tedy být nejhůře na sedmém místě po základní části. Škoda těchto bodů, musí se o ně teď porvat venku! A co k fotbalu? V Nitře, odkud pocházím, se profi fotbal rozpadl, teď se to začalo dávat nějak dohromady. Já jsem v Hodoníně třetí sezonu, jsem tady spokojený a věřím, že budeme hrát ve třetí lize i na jaře každý zápas o vítězství. To je náš kolektivní cíl,“ řekl pro web ISLOVÁCKO.CZ fotbalový obránce týmu FK Hodonín, 26letý ADAM DUNDA, který má smlouvu s Naftaři do konce této sezony a věří, že i dál bude působit na jihu Moravy.

(red.)

Štítky:

sport