Sport

ZKLAMÁNÍ V TÁBOŘE DRTIČŮ, KTERÝM ANI PRŮBĚŽNÉ VEDENÍ 4:1 NESTAČILO NA PŘÍPADNÝ BODOVÝ ZISK!

Pondělí Leden 8, 2024
724
Hokejisté Hodonína (černé dresy) padli ve 27. kole na ledě kopřivnické Tatry. (Ilustrační foto: zdroj – SHKM Baník Hodonín, Adam Krátký)

HODONÍN – V sobotu cestovali hokejisté Hodonína na led kopřivnické Tatry a když v polovině utkání vedli 4:1, zdálo se, že je o majitelích tří druholigových bodů rozhodnuto! Opak byl však pravdou, neboť domácí neskutečným obratem (tak trochu připomínal tento skvělý závěr České 20 na MS ve Švédsku v souboji o bronz s Finskem – mimochodem i tam byl výsledek 8:5 totožný!) totálně zaskočili hostující celek, který nakonec odjížděl z města Tatrovek s prázdnou.

Drtiči dali dva góly při vlastním oslabení a poslední branku inkasovali v 60. minutě při oslabení Tatry střelou z poloviny hřiště do prázdné svatyně z hokejky Jiřího Pargače, když hráli power-play. V brance poražených opustil tyto prostory Dominik Piták, kterého nahradil v 56. minutě kolega Dolíška. Domácí dali čtvrtou branku v utkání z trestného střílení, které bezpečně proměnil za hákování Jakuba Sajdla Michal Velecký.

Hodonín si tak zaknihoval druhou porážku v řadě, naopak Kopřivnice se veze na vítězné vlně – výhra nad Hodonínem je pátou v řadě za sebou!

V dalším kole (28.) cestují Drtiči (v tabulce drží nadále třetí pozici se ziskem 44 bodů) znovu na led protivníka, a to do Velkého Meziříčí, které je v tabulce 2. ligy na 12., tedy posledním místě s pouhými 26 body a naposledy padlo v Opavě po porážce 0:3 (0:0, 0:1, 0:2). Souboj na Vysočině se hraje ve středu 10. ledna, první buly bude vhozeno v 18 hodin.

 

2. HOKEJOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 27. KOLO

* HC ISMM KOPŘIVNICE – SHKM BANÍK HODONÍN 8:5 (1:2, 3:2, 4:1)

Branky a nahrávky: 6. Jiří Pargač (Marek, Raška), 33. Filip Indrst (Velecký, Hrůzek), 34. Dominik Suchý (Sluštík), 38. z trestného střílení Michal Velecký, 43. Filip Hlaváč (Suchý, Raška), 54. Ondřej Sluštík (Hrůzek), 56. Dominik Raška (Hrůzek, Suchý), 60. Jiří Pargač – 6. Jan Štědrý (Bachánek, Sedláček), 7. Vojtěch Riedl (Polesný, M. Mach), 22. Jan Štědrý (Krejčí), 32. Vojtěch Dobiáš, 46. Matěj Mach (Vyrůbalík),

vyloučení: 5:6,

využití: 2:0,

v oslabení: 1:2,

rozhodovali: Jan Vaněk – Matěj Bartoň a Martin Voznička,

744 diváků.

Byl to moc pěkný zápas a dobré bylo, že jsme pro to chtěli dneska všichni něco udělat. Například my trenéři jsme řešili, jak tomu pomoci a kterým hráčům dát dneska důvěru. Byl to opravdu zážitek!“, řekl webu domácího klubu kouč vítězného týmu LADISLAV MAJKUS.

(red.)

Štítky:

sport