Sport

ŽENY HODONÍNSKÉHO TANGA JIŽ SEZONU ODPÍSKALY. V LIGOVÉ TABULCE JIM PATŘÍ KONEČNÉ OSMÉ MÍSTO!

Úterý Únor 20, 2024
379
Ligové futsalistky z klubu FC TANGO Hodonín. (Foto: zdroj FC TANGO Hodonín)

HODONÍN – Ženy futsalového klubu FC TANGO Hodonín sehrály v sobotu ve své hale TEZA v Hodoníně 10. kolo 1. ligy a zejména poslední duel tohoto turnaje měl ten správný náboj. Domácí hráčky dobře věděly, že k posunu v ligové tabulce o jeden flek nesmí prohrát s ostravským Baníkem, o to byl tento zápas sledovanější a nadmíru dramatický.

Nakonec to dobře dopadlo z pohledu hodonínského TANGA (spokojenost s konečnou remízou v poměru 3:3!), které bylo z počátku sezony na poslední příčce, pak se prokousalo na devátou pozici, aby v posledním kole udělalo radost svým funkcionářům a taktéž i věrným fanouškům, neboť po bitvě s Baníkem Ostrava mohlo slavit postup na konečné osmé místo (z deseti klubů v rámci celého Česka) v tomto soutěžním ročníku.

Holky z Hodonína se jen pomalu rozehrávaly, ale závěr sezony 2023-2024 je už zastihl v takové herní pohodě, což samotné hráčky dokumentovaly zlepšenou hrou na palubovce, a konečně nezapomněly na to, že k bodovému úspěchu vede především úspěšná střelba!

Kromě turnaje v Hodoníně, který začal v sobotu odpoledne v 16 hodin, se hrálo v sobotu dopoledne i ve sportovní hale Štěrboholy (jedna z pražských čtvrtí), takže tyto výsledky najdete na konci tohoto článku.

ZÁPASY TÝMU FC TANGO HODONÍN

1. UTKÁNÍ:

* FC TANGO HODONÍN – TEQUILKY SK VIKTORIA CHLEBIČOV 1:2 (0:2)

Góly a nahrávky: 40. Klára Horáčková – 12. Eliška Melounová (Irena Sedlačíková), 17. Irena Sedlačíková (Maiwaelderová),

rozhodovali: Jan Zapletal a Michal Gasnárek,

delegát: Oldřich Závojský.

V utkání tentokráte nevyhrál lepší tým, ale ten, na jehož straně bylo více toho sportovního štěstíčka. TANGO se snažilo, hlavně po obrátce bušilo enormně na vrata hostující svatyně, kterou hájila Lenka Roháčková, ale ta kapitulovala až necelé dvě sekundy před koncem (přesně 1, 6 sekund před sirénou!) po skvělé koncovce ze sálovky Kláry Horáčkové. Škoda, že domácí hráčky se dostaly ke snížení náskoku protivníka z menší obce na Opavsku až v samém závěru, protože několik tutovek na straně TANGA, hlavně v průběhu druhé půle, volalo jasně po gólu, ale hostující branka jakoby byla prostě začarovaná. Znovu se domácí borkyně tak přesvědčily, že pokud se zlepší zejména finální koncovka, jejich výkony půjdou jednoznačně nahoru!

2. UTKÁNÍ:

* FC TANGO HODONÍN – FC BANÍK OSTRAVA 3:3 (1:2)

Branky a nahrávky: 15. Hana Svobodová, 31. Miroslava Chrenková (Ivičičová), 40. Klára Horáčková (Sabina Pavková) – 9. Zuzana Poběžalová (Kretschmann), 10. Eliška Kretschmann (Kotalová), 30. Eliška Kretschmann,

řídili: Michal Gasnárek a Jan Zapletal,

delegát: Oldřich Závojský.

Přesně tak se má bojovat o ligový bod! To parádně ukázaly domácí futsalistky, které dobře věděly, že v případě posunu na osmou pozici musí v tomto utkání uhrát minimálně remízu. Přitom souboj se Severomoravankami (ty přijely pouze se sedmi hráčkami) nezačal pro domácí zrovna optimálně, když prohrávaly 0:2 a v polovině druhého poločasu 1:3. To ale TANGO bohudík neodradilo a přišel doslova vítr a kolotoč na půlce Baníku, který bránil vedení zubami a nehtami. To ale neubránil, neboť po kontaktním gólu Miroslavy Chrenkové přišla ve 40. minutě (23,5 sekund před koncem!) po skvěle odvedené práci na hodonínské palubovce zasloužená odměna ve vyrovnávající brance Kláry Horáčkové, které míč připravila nezištně spoluhráčka a kapitánka TANGA Sabina Pavková – 3:3.

„Dnes jsme chtěly oba zápasy odehrát naplno. Věděly jsme, že nemáme co ztratit, ba naopak můžeme jen překvapit. V prvním utkání jsme měly hodně šancí, ale bohužel se nám nedařilo v koncovce. Musíme to prolomit, je to jen o nás a s tímto vědomím jsme vstoupily i do souboje s ostravským Baníkem. Začaly jsme dobře, byly jsme častěji na míči, ale dostaly jsme blbé góly. Naštěstí to nás nesrazilo dolů, stále jsme pokračovaly ve své hře a při naší závěrečné power-play jsme dokázaly vstřelit krásný gól, který nám zajistil potřebný bod na posun ligovou tabulkou! Jinak v týmu mě holky skvěle přijaly, povzbuzují mě, cítím se dobře jak při trénincích, tak i samotných zápasech, fakt úžasné. Je to ale hodně těžké, protože ženský futsal je už o nějaké rychlosti a větším nasazení, ale věřím, že toto mě může jen posunout,“ řekla webu ISLOVÁCKO.CZ nejmladší současná hráčka TANGA, 15letá IVONA AUJESKÁ, která hraje velký fotbal na kraji obrany v ligovém týmu žen Lokomotivy Brno-Horní Heršpice a je mladší sestrou brankářky TANGA Silvie Aujeské.

SESTAVA TÝMU FC TANGO HODONÍN:

Silvie Aujeská – Zdenka Hladká, Sabina Pavková, Tereza Kubicová, Hana Svobodová, Kateřina Ivičičová, Ivona Aujeská, Klára Horáčková, Miroslava Chrenková, Pavlína Horáková. Trenér: Michal Brovják.

Další výsledky ze SH TEZA Hodonín:

* Nástěnky Brno – Baník Ostrava 5:2 (2:0), Nástěnky Brno – Chlebičov 0:1 (0:0).

Výsledky ze SH Štěrboholy – hráno o třetí únorové sobotě:

* DFK Bohemians Praha 1905 – Technika Praha 5:1 (5:0), AC Gamaspol Jeseník – SK Slavia Praha 0:0, Jeseník – Technika Praha 6:0 (3:0), Bohemians 1905 – Slavia Praha 3:1 (1:0).

(red.)

Štítky:

sport