ZASLOUŽENÁ PLICHTA DVOU LIGISTŮ V ROHATCI!

Čtvrtek Červenec 11, 2024
440
Tak se radují Záhoráci ze Skalice po gólu v síti soupeře. (Foto: zdroj – klub MFK Skalica)

ROHATEC – V pořadí druhý přípravný duel letošní letní přípravy sehráli fotbalisté ligové Skalice na hřišti Slavoje Rohatec, kde ve středu navečer přivítali tým Slovácka z Uherského Hradiště. Oba celky jsou v přípravě na brzký start ve svých ligových soutěží (SKALICA začíná 1. NIKÉ ligu v SO, 27. července doma proti Michalovcům s výkopem v 18 hodin, SLOVÁCKO hned v 1. kole CHANCE ligy hostí doma v taháku kola pražskou Slavii – NE, 21. července od 17 hodin), ale na obou stranách hřiště nehráli všichni borci, protože týmy trápí zranění, nemoci a taktéž některé hráče trenéři šetřili.

Lépe začala Skalica, která si do 22. minuty vytvořila tři tutovky, ale ani v jednom případě nedostala kulatý nesmysl za záda gólmana Tomáše Fryštáka. Už v první minutě skončila střela Martina Nagyho na pravé tyči, takže po třetině hry udeřilo gólově na druhé straně hrací plochy: v dresu Slovácka se prosadila posila z pražské Sparty, Matyáš Kozák – 0:1.

Krátce po změně stran využil kolmici spoluhráče Daviho Alvese Marek Fábry, který srovnal na 1:1, ovšem před završením hodiny hry se trefil lehkým střeleckým pokusem k pravé tyči v dresu týmu z jižní Moravy zkušený Milan Petržela – 1:2. Záhoráci se dočkali nakonec zaslouženého srovnání skóre, když Ján Vlasko nahrával do šestnáctky protivníka Adamu Gažimu, jehož zpětnou přihrávku usměrnil přesně k levé tyči bezmocného brankáře Fryštáka Martin Mášik – 2:2. V 85. minutě měl na své noze vítězný gól „domácí“ Taofiq Jibril, jeho rána ale skončila jen na levé tyči branky Slovácka.

SKALICA sehraje třetí přípravu na zeleném pažitu v ROHATCI již tuto sobotu (13. července) s ligovou Karvinou (POZOR – VÝKOP JE JIŽ VE 14:30 HODIN!), SLOVÁCKO v generálce na CHANCE ligu přivítá doma v SO, 13. července Viktorii Žžkov (začátek je v 17 hodin).

PŘÍPRAVNÝ FOTBAL

* MFK SKALICA – 1. FC SLOVÁCKO 2:2 (0:1)

Góly: 48. Marek Fábry, 72. Martin Mášik – 32. Matyáš Kozák, 58. Milan Petržela,

rozhodoval Martin Ježík (Slovensko),

sledovalo na 250 diváků.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Střetli jsme se s kvalitním soupeřem z české ligy, takže zápas splnil svůj účel. V prvním poločase jsme viděli velké množství šancí, no místo toho, abychom vedli, tak jsme z jedné ojedinělé šance soupeře prohrávali 0:1. Kluci k tomu ale dobře přistoupili. Druhý poločas to bylo vyrovnané utkání, no a nakonec jsme to mohli dotáhnout do vítězného konce. Takže určitě spokojenost, ale v krátkém sledu nás čeká další zápas (s ligovou Karvinou), na který se potřebujeme dobře připravit,“ řekl po souboji kouč Skalice PAVOL MAJERNÍK.

Zápas jsme nezačali vůbec dobře. Soupeř byl aktivnější, měl dvě nebo tři šance, pozdě jsme na ně reagovali. Zbytečně jsme soupeře pouštěli do gólových příležitostí, později se už ale hra vyrovnala. V týdnu jsme rozdělili kádr na dvě sestavy, abychom tak viděli více hráčů v herním zatížení. Sestava, která tu nebyla, tak dopoledne trénovala a bude hrát až v sobotu proti Viktorii Žižkov. Náš záměr byl, abychom viděli v akci drtivou většinu hráčů po devadesát minut. Soupeř vstřelil dva góly, nastřelil dvě tyče, ještě nám pomohl gólman, měli jsme vzadu udělat daleko více. Dopředu jsme sice dali dvě branky, ale bylo to málo. Je nutno říct, že někteří hráči šli do zápasu po zranění nebo po nemoci,“ hodnotil duel trenér SLOVÁCKA ROMAN WEST.