ZÁPAS ROKU O PŘEDPOSLEDNÍ FLEK V MOL LIGOVÉ TABULCE HÁZENKÁŘEK HODONÍNU SILNĚ NEVYŠEL!

Neděle Březen 17, 2024
730
Hodonínské házenkářky (černé dresy) v zápase roku doma zklamaly. (Ilustrační foto: Jaroslav Kolísek)

HODONÍN – V sobotu v rámci 21. kola MOL ligy žen v házené přicestoval na jih Moravy soused ze dna ligové tabulky, a to Sokolky z Poruby. Ty loni na podzim doma ve vzájemném utkání vyhrály 21:18, takže karty před tímto duelem byly jasně rozdány: pokud Hodonín pomýšlel na posun v tabulce, musel zákonitě vyhrát (nejlépe alespoň o čtyři góly), neboť v posledním kole hraje doma Poruba s Olomoucí, a tady se nedá moc očekávat domácí bodová ztráta, naopak Jihomoravanky cestují na palubovku pražské Slavie, kde je velkým favoritem právě domácí celek.

ZÁPAS ROKU pro oba týmy zvládly daleko lépe hostující hráčky, když již po 36 sekundách dostala hostující Michaela Demlová žlutou kartu a na začátku osmé minuty byla vyloučena hráčka Poruby Anastasiia Kalyhina. Poruba totiž vstoupila od prvního hvizdu do utkání s velkým odhodláním, nasazením, zdravou agresivitou a tak prostor před vlastním brankovištěm se stal často pro hodonínské hráčky tak trochu neprobádáným pralesním územím! Hodonín si nevěděl s agresivní osobkou soupeřek rady a za celý zápas nešel ani jednou do vedení. To si v pohodě pohlídala děvčata ze Slezska, která zaslouženou výhrou definitivně opustila poslední příčku ligové tabulky, která naopak zůstala pro tým z okresního města jihu Moravy.

Hodonín své příznivce v tomto důležitém boji hodně zklamal, frustrace ze samotné hry a průběžného výsledku se přenesla i na domácí lavičku, na které dostal v 50. minutě za stavu 19:24 kouč Jiří Havlát za nemístné protesty žlutou kartu. Hostující hráčky se musely cítit v hodonínské hale TEZA jako doma, o což se postaralo více jak dvacet příznivců porubské házené, které na jihu Moravy svůj tým po celých šedesát minut skvěle a hlavně slušně povzbuzovali!

V posledním kole základní části (22.) hraje Hodonín na palubovce pražské Slavie již jen o sportovní čest! Tento duel MOL ligy je na pořadu v sobotu 30. března se začátkem v 17 hodin.

MOL LIGA, HÁZENÁ ŽENY – 21. KOLO

* HK HODONÍN – DHC SOKOL PORUBA 22:29 (12:16)

Nejvíce gólů: Nikola Kalinová 8/2, Veronika Štipčáková 8/5, Laura Víchová 2 – Karolína Rajová 7, Michaela Demlová 6, Anežka Farářová 5/4,

sedmimetrové hody: 9/7 – 4/4,

vyloučení: 3:6,

řídili: Tomášové Bubeníček a Petruška,

205 diváků.

Prohráli jsme, tím je to pro nás zklamáním a jí gratuluji Porubě k účasti v play-out. My jsme bohužel nedokázali ubránit nejnebezpečnější hráčky Poruby, Rajovou a Demlovou, a v zápase jsme byli schopni korigovat jen dvěma hráčkami, a to Kalinovou a Štipčákovou, které daly po osmi brankách a my jsme bohužel nedokázali úplně dobře rozložit ten tlak na všechny posty,“ říkal po utkání webu ISLOVÁCKO.CZ hodně zklamaný domácí trenér JIŘÍ HAVLÁT.

Bylo to nejdůležitější utkání roku! Mohu říct, že tak pečlivě, jak jsme se na tento zápas připravovali, to bylo neskutečné a věnovali jsme celý týden k přípravě na hru Hodonína, u kterého oceňuji kvality a dnes ukázal i střelbu ze střední vzdálenosti. Hráli jsme osobku na špílmachra tohoto týmu, Krejčíkovou, která hraje na středním postu a dnes se ani Víchová na křídle tolik neprosadila. Holky do puntíku splnily taktické pokyny a dokázaly vydržet hrát tu nastavenou laťku až do šedesáté minuty. Hodonínu přeji úspěch v baráži (v 1. lize vede čtyři kola před koncem s náskokem 3 bodů tým Bohumína – pozn. webu), aby MOL ligu udržel, je tady dobrý kouč a člověk Jirka (trenér Jiří Havlát), který to začíná u děvčat, stejně jako já, co jsem v Porubě druhou sezonu,“ hlásil spokojený lodivod Poruby JAROSLAV HUDEČEK, který v týdnu nachystá pro hráčky menší občerstvení (trochu vína a nějaké chlebíčky) a jenž před nástupem do MOL ligy v Porubě vedl muže v extraligovém týmu z Hranic.