ZÁHORÁCI SE LOUČILI SE SVÝMI FANOUŠKY VÝHROU S KOŠICEMI!

Středa Květen 15, 2024
716
Momentka z ligového utkání před brankou Skalice. (Foto: Šimon Pavlišin)

SKALICA – Domácí fotbalisté hostili v posledním klání na svém pažitu v této sezoně „Východňári“ ze druhého největšího města od našich východních sousedů, kteří se stále pohybují na hraně baráže o nejvyšší soutěž na Slovensku. To naopak domácí Skalica mohla hrát bez stresu, protože je již několik kol dozadu zachráněná, takže byla v podstatě v pohodě.

Jedinou branku domácího celku dal v závěru první půle obránce Matej Hradecký, který dorazil do sítě Košic střelu z trestného kopu z kopačky Martina Mášika, kterou gólman hostů Cristiano Pereira Figueiredo stačil jen vyrazit před sebe, kdy dobíhající Hradecký již zařídil, kam poslat kulatý nesmysl – 1:0. Velkou šanci alespoň na konečnou remízu měl v samém závěru hostující Žan Medved, ale proti jeho ráně z hranice malého vápna vytáhl skvělý zákrok gólman vítězů Matěj Luksch, který tak jednak udržel v tomto utkání čisté konto a i tři ligové bodíky pro svůj mančaft!

Hosté tak musí v posledním souboji skupiny o udržení, který se hraje v sobotu 18. května na jejich hřišti v Košicích od 17 hodin naplno bodovat, jinak je čeká jen baráž o udržení NIKÉ LIGY! Soupeřem Košic bude v rámci regionálního derby Zemplín Michalovce. V případě remízy nebo výhry Michalovců, které koučuje známý český trenér František Straka, se Michalovce zachrání a do baráže spadnou Košice.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Byl to náročný zápas, protože jsme věděli, o co Košice hrají! Hlavně jsem ale rád za chalany, že po dvou porážkách zvedli hlavy a přistoupili k tomuto utkání velmi zodpovědně. Hráli koncentrovaně a myslím si, že celý čas jsme zápas měli pod kontrolou. V prvním poločase byly Košice bez nějaké vyložené šance a stejně tak i ve druhé půli, ve které byly pouze nějaké závary, ale ty jsme vyřešili. Nám pomohla branka, kterou jsme dali, v zápase jsme si začali ještě více věřit a konečný výsledek 1:0 je spravedlivý,“ řekl na po zápasové tiskovce trenér Skalice PAVOL MAJERNÍK.

Rozhodl jediný gól ze závěru prvního poločasu. My bohužel nedáváme branky, moc šancí tam ale nebylo. Chlapci si sami uvědomují situaci před posledním zápasem ve skupině o udržení, ve kterém nám v derby s Michalovcemi jedině výhra zaručí záchranu soutěže bez zrádné baráže,“ hlásil kormidelník košického týmu JÁN KOZÁK MLADŠÍ.