Zprávy

VÝRAZNOU STOPU ZANECHALA NA MČR V KRASOBRUSLENÍ HODONÍNSKÁ ZÁVODNICE BARBORA VRÁNKOVÁ!

Pondělí Prosinec 19, 2022
1497
Trio krasobruslařských vítězek z Mezinárodního mistrovství čtyř zemí v Budapešti v kategorii žen. Odleva Barbora Vránková (Česko), Ekaterina Kurakova (Polsko) a Julia Lang (Maďarsko). (Foto: archiv Barbory Vránkové)

HODONÍN – V hlavní městě Maďarska, Budapešti, se minulý víkend konal společný šampionát Česka, Polska, Slovenska a Maďarska v krasobruslení. Nečekaně zabojovala v kategorii žen teprve 16letá Hodoňanka, BARBORA VRÁNKOVÁ, která porazila o dest roků starší olympioničku Elišku Březinovou, která tak po šesti letech nedosáhla na český titul.

Vránková, která nyní trénuje v italském městečku Egna na italsko-rakouských hranicích, tak získala nominaci na lednové ME ve finském městě Espoo, kde se šampionát uskuteční ve dnech od 23. – 29. ledna 2023!

Hodonínská krasobruslařka byla letos na jaře na sedmnácté pozici na juniorském MS, nyní si svůj osobní rekord vylepšila o téměř 18 bodů na celkových 163,65 bodů, které ji nakonec stačily na druhé místo, když lepší byla pouze Polka Ekaterina Kurakova za zisk 185,14 bodů, jinak páté místo na posledním ME. Naše Březinová skončila mezi ženami až na čtvrté pozici (152,41 bodů), když před ní se ještě dostala Maďarka Lang se ziskem 163,21 bodů.

„S dnešním výkonem jsem určitě spokojená, mým hlavním cílem bylo představit především to, co dokážu na trénincích. Je to super pocit, s tím jsem vůbec nepočítala, hlavně jsem si to chtěla užít,“ řekla do televizních kamer nová mistryně v krasobruslení mezi ženami v Česku, pro kterou je tato akce zřejmě odrazovým můstkem za dalšími velkými úspěchy na sportovním poli.

Do dalších závodů přeje sympatické mladé závodnici z Hodonína vše nejlepší, hlavně ale hodně zdraví, osobní a rodinné pohody a moc úspěchů na ledě redakce webu ISLOVÁCKO.CZ!

(red.)

Štítky:

sport