Sport

VÝJEZD NA SEVER MORAVY BEZ BODOVÉHO ZISKU!

Středa Září 27, 2023
551
Radost v domácím táboře z branky v síti soupeře. Z utkání 2. ligy mezi Havířovem a Hodonínem (3:1). (Foto: zdroj SHKM Hodonín – autor Adam Krátký)

HODONÍN – Hodonínští hokejisté vstoupili do nového ročníku 2. ligy, skupina Východ, levou nohou. Na ledě Havířova padli po porážce 1:3, když ke dramatizaci duelu nepomohla ani závěrečná hra hostů bez brankáře. O jediný úspěch poražených se zasloužil osm minut před koncem útočník první lajny Jiří Karafiát.

Ve druhém kole hraje SHKM HODONÍN znovu na ledě protivníka, a to v Havlíčkově Brodě, který v prvním mači sezony 2023-2024 utrpěl porážku v poměru 1:2 na ledě Slezanů v Opavě. Zápas na ledě soupeře sehrají Hodoňané ve středu, 27. září. První buly bude vhozeno v 18 hodin.

* AZ HAVÍŘOV – SHKM HODONÍN 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly a nahrávky: 22. David Klimša (Ševčík), 37. Dominik Ficek (Franek, Křivohlávek), 44. David Vosátko (Kunc, Křivohlávek) – 52. Jiří Karafiát (Němec, Krejčí),

vyloučení: 5:3,

využití a v oslabení: 0:0,

střely na branku: 38:20,

rozhodovali: Jiří Škach – Přemysl Bartek a Michal Frais,

diváci: 1 173 (tj. 23% z celkové kapacity, která je 5 100 fanoušků).

ŘEKLI PO ZÁPASE

„Věděli jsme, že to bude těžké utkání. První třetina byla z naší strany hodně nervózní, kluci si uvědomovali zodpovědnost a důležitost zápasu. Od druhé části jsme se vrátili k tomu, co chceme hrát a k tomu se nám vrátila taková lehkost. Začali jsme plnit to, co jsme si řekli a byli jsme za to odměněni i brankami. Měli jsme územní a herní převahu, ale až s první brankou to z nás spadlo. Odehráli jsme zápas dobře směrem dozadu, přitom soupeře jsme do moc šancí nepustili,“ řekl hodonínskému webu SHKM Hodonín kouč Havířova JIŘÍ RASZKA.

„Jeli jsme do Havířova s tím, že budeme hrát zezadu a bránit. V první třetině se nám to dařilo a moc jsme domácí do hry nepouštěli, drželi jsme s nimi krok. Ve druhé třetině přišly nějaké chyby, jako při prvním gólu, kdy jsme špatně střídali a nebo u druhé branky, kdy jsme si nepohlídali hráče ve středním pásmu! Dá se tedy říct, že jsme udělali dvě chyby a byli jsme za ně potrestáni. Třetí třetina byla z mého pohledu už zase vyrovnanější, měli jsme i nějaké šance, dali jsme branku, ale Havířov si dnes zasloužil vyhrát,“ zhodnotil souboj na severu Moravy lodivod Hodonína ALEŠ BACHÁNEK.

(red.)

Štítky:

sport