Sport

VÝHRU OZDOBIL PARÁDNÍM GÓLEM HOSTUJÍCÍ BOHUMIL „BOB“ VARDAN!

Pondělí Srpen 12, 2024
549
Fotbalisté Kozojídek před svým autobusem po vítězném utkání ve Vojkovicích. (Foto: klub SK BRITTERM Kozojídky)

VOJKOVICE – V sobotu se hrál v obci Vojkovice (na okrese Brno-venkov s 1 213 obyvateli) velmi kvalitní fotbal 6. ligy, a to 2. kolo (hráno jako první mistrovský mač nové sezony 2024-2025), ve kterém nastoupil snaživý domácí celek, který hrál v minulé sezoně stejnou soutěž, ale skupinu A, kde nakonec skončil na páté pozici a tým z Veselska, jenž přivítal ve svém středu hned tři nové hráče.

Do Kozojídek tak v letním období přestoupili záložníci Filip Vanda z Rohatce a Marian Fedorka ze Vnorov a předstoper Tomáš Trčka z Břeclavi. První velkou možnost na změnu skóre měli hosté v 6. minutě, ale pokus Fedorky k bližší tyči vytáhl domácí brankář Filip Hubáček na rohový kop. Hosté se v úvodu tak trochu na hřišti hledali, a za drobné zaváhání v defenzivě tvrdě pykali, když z hranice šestnáctky se trefil přesně po zemi k levé tyči Lukáš Zeman – 1:0. V závěru první půle dal o sobě výrazně vědět hostující útočník Adam Pollák, který po brejku z pravé strany z úhlu napálil míč po zemi tak, že tento se po odrazu k radosti hostů a jejich početné fanouškovské skupinky dokutálel za lajnu branky Vojkovic – 1:1. Ještě ve 45. minutě mohl znovu kozojídský kanonýr skórovat, ale prudký balon již nestačil na malém vápně lépe trefit – nakonec poslal míč mimo pravou tyč do autu.

Skvělý sportovní okamžik si nechal pro fotbalové fajnšmekry hostující záložník Bohumil „BOB“ Vardan na 63. minutu, kdy si všiml, že na pravé straně již o hru nejeví zájem spoluhráč Pollák, kterého začaly pronásledovat křeče a protože vlevo mu nikdo neběžel, podíval se na postoj domácího gólmana, který stál téměř na hranici velkého vápna a tak se vůbec nerozpakoval a téměř z půlky hřiště poslal pěkný pozdrav na domácí svatyni, který přesně zapadl pod horní brankovou konstrukci – 1:2. Byl to gól z kategorie NEZAPOMENUTELNÝCH a bylo příjemné, že chytrost a herní inteligenci Bohumila „BOBA“ Vardana dokázali potleskem ocenit i domácí příznivci!

Branka BRITTERM výrazně nakopla a v 71. minutě mohlo být definitivně zalíčené: to se do šance dostal Fedorka, ten ale balon napálil jen do skvěle chytajícího brankáře, od kterého se odrazil na malé vápno k Vardanovi, který trefil pouze břevno! O deset minut později po rohu Vojkovic a opomenutí dvou volných domácích hráčů na zadní tyči se prosadil zcela volný Václav Minařík – 2:2. Mohlo se tudíž začít znovu a když sudí nastavoval druhou půli o pět minut, přišla rozhodující situace v 93. minutě zajímavého a hodně kvalitního duelu. K míči se dostal střeďák Vardan, vlevo se mu rozběhl Dominik Hodonský, dostal přesně načasovanou přihrávku do běhu, aby po zemi ke vzdálenější tyči zajistil hostům veledůležité první body v 6. lize – 2:3.

Hosté prokázali větší kvalitu na míči a pokud si ještě lépe „sednou“ s týmem noví hráči, půjdou jejich výkony jen nahoru! U vítězů měl několik zajímavých a hlavně důležitých zákroků gólman Lukáš Maňák, stejně ale naši pochvalu zaslouží i strážce domácí svatyně. U Vojkovic se v dobrém světle ukázal novic z Líšně, 27letý záložník Václav Minařík, který ale po obrátce se jakoby z hrací plochy vypařil a už nebyl takovým nebezpečím pro hostující obranu jako v prvním poločase.

POZVÁNKA:

V dalším kole se KOZOJÍDKY představí doma svým fanouškům, a to v neděli 18. srpna, kdy od 10 hodin hostí tým ze Šlapanic.

SESTAVA KOZOJÍDEK

Lukáš Maňák – Martin Chytka, Jakub Linek, Tomáš Páleník – Tomáš Trčka (60. Vlastimil Klimek) – Libor Smištík (82. Tomáš Voříšek), Bohumil „BOB“ Vardan, Filip Vanda, Marian Fedorka, Dominik Hodonský – Adam Pollák (65. Filip Zbytek).

6. LIGA, SKUPINA B – 2. KOLO

* SK VOJKOVICE – SK BRITTERM KOZOJÍDKY 2:3 (1:1)

Branky: 23. Lukáš Zeman, 81. Václav Minařík – 38. Adam Pollák, 63. Bohumil „BOB“ Vardan, 90.+3 Dominik Hodonský,

HLASY PO UTKÁNÍ

Odehráli jsme velice dobré utkání proti velmi silnému soupeři, který byl fakt výborný! Bohužel jsme udělali tři individuální chyby, což nás nakonec stálo nějaký bodový zisk. Herně jsme jinak nezklamali, za stavu 2:2 jsme mohli dát třetí gól, to se ale nepovedlo, naopak hosté v nastavení dali vítěznou branku,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ trenér Vojkovic ALEŠ TEINER.

Vojkovice mají kvalitní mančaft, byli jsme překvapeni jak hráli. V první půli byli velmi dobří na míči, my jsme byli trošku zatažení a čekali jsme, co jako nováček naší skupiny budou hrát. Vedli 1:0, do poločasu jsme ale dokázali srovnat na 1:1. Mám dojem, že domácí se trošku v první půli vyšťavili, takže ve druhé půli jsme si to rozdali na rovinu. A co říkám na druhý gól? Viděl jsem jejich brankáře, že se pohybuje hodně mimo svoji branku, takže jsem to prostě zkusil. Když jsem viděl dráhu letu míče, už jsem tušil, že z toho bude asi gól. Nakonec jsem to trefil, mám z toho velkou radost, neboť podobnou branku jsem zatím ještě nedal. Škoda, že tento zápas nikdo nenatáčel, rád bych se na něj později podíval. A co bude stát trefa z poloviny hřiště? Něco určitě budu muset „pustit“ do klubové pokladny: máme nového pokladníka (Adam Pollák – pozn. webu), takže uvidím, s čím na mě přijde (smích). Jsme rádi za první tři body ze hřiště soupeře, jsou to určitě důležité bodíky,“ hlásil po utkání spokojený středopolař Kozojídek BOHUMIL „BOB“ VARDAN.

Šli jsme do utkání s tím, že jsme neměli žádné informace, jak vlastně Vojkovice hrají. Věděli jsme jen to, že v týmu mají nějaké kvalitní hráče, ale myslím si, že samotné utkání jsme začali hodně bojácně. Byli jsme nervózní na míči a takový odkopávači, nebylo to prostě ono. Paradoxně nám pomohla první inkasovaná branka, po které jsme se nesesypali, ale začali jsme se zlepšovat. Měli jsme tam nějaké pološance a pak jsme i zaslouženě srovnali. Ve druhé půli jsme již byli o něco lepší, šli jsme do vedení 2:1 – takto to umí kopat jen Pavel Hoša a ode dneška i náš střední záložník „BOB“ Vardan! Byl to nádherný gól, který nevidíte ani ve vyšší soutěži. Měli jsme tam 2 až 3 šance na zvýšení vedení, což se nepodařilo a obávali jsme se toho, aby neplatilo známé rčení NEDÁŠ – DOSTANEŠ! Místo abychom naše vedení navýšili, dostali jsme jednoduchou branku po standardce na 2:2. Ve finále se ale to štěstíčko přiklonilo k nám a po krásné akci jsme skórovali. Když bych prvních cca 30 minut smazal, tak celkově to byl výborný výkon, jen to musíme potvrdit v neděli doma v souboji se Šlapanicemi,“ zhodnotil výhru na půdě protivníka kouč Kozojídek RICHARD HROTEK.