Sport

VINAŘI Z MUTĚNIC NEZVLÁDLI V NEDĚLI PŘED OBĚDEM DUEL S POSLEDNÍM TÝMEM TABULKY!

Úterý Květen 2, 2023
613
Momentka z regionálního fotbalu na jihu Moravy. (Ilustrační foto: Jaroslav Kicl)

MUTĚNICE – Pokud fanoušek mutěnických fotbalistů čekal tutové body v souboji s posledním týmem tabulky, FK SK Bosonohy, musel po nezajímavé bitvě konstatovat, že domácí holt těžce zklamali! Utkání se hrálo mimořádně v neděli dopoledne, neboť toto bylo na přání samotných hráčů, kteří si chtěli více užít se svými nejbližšími prodloužený víkend, neboť v pondělí jsme slavili Den lásky, tedy první máj.

Do souboje vstoupili Vinaři rozpačitě, někteří hráči si hrací plochu spletli tak trochu s procházkou po korzu, neboť ne vždy byli nastaveni tak, jak se sluší na mistrovský zápas. V závěru první půle potrestal hostující celek málo aktivní domácí boys Marcel Hladký a po šesti minutách druhé půle se zrodil druhý gól v síti domácího Filipa Leznara, když po centru Kroutila hlavičkoval přesně k levé tyči Ondřej Osladil – 0:2.

Domácí se konečně probudili po druhé inkasované brance, ale jak ukázal samotný průběh zbytku souboje, šlo o pozdní probuzení, neboť Muťky daly pouze jedinou branku, a to až v poslední minutě, kdy se pěkně trefil ke vzdálenější tyči Svoboda – 1:2.

Ze šestnácti týmů je nyní v tabulce poslední celek z brněnských Bosonoh (17 bodů), 15. jsou RATÍŠKOVICE (18), 14. Ivančice (20), 13. Lednice (25), 12. Rousínov (25) a 11. MUTĚNICE (26). Podle sestupového klíče na tuto sezonu může Krajský přebor (KP) opustit 1-6 mužstev, tady ale ještě bude záležet na struktuře soutěží ŘK (Řídicí komise) FAČR pro Moravu!

SESTAVA MUTĚNIC:

Filip Leznar – Martin Schüller (79. Stanislav Koutský), Dalibor Koštuřík, Lubomír Kupčík, Roman Weigl – Richard Svoboda, Lukáš Koplík, Martin Maňák (61. Denis Dekař), Radim Holešinský (79. Adam Prčík) – Marek Mokruša (61. Marcel Čepil), Patrik Petrucha (65. František Lamáček).

V dalším kole KP cestují MUTĚNICE na hřiště MS Brno (hraje se v SO, 6. května od 17 hodin), druhý celek z Hodonínska, FK BANÍK RATÍŠKOVICE, se utkají doma s Kunštátem. I tady se hraje v SO od 17 hodin!

A mám tady ještě jedno BLAHOPŘÁNÍ!

V den tohoto mače si připomněl své 30. narozeniny střední záložník Mutěnic LUKÁŠ KOPLÍK. Vše nejlepší, hlavně hodně zdraví, lásky, osobní pohody a ještě hodně úspěšných sezon v zeleno-žlutém dresu přeje klub FK Mutěnice. K tomuto přání se samozřejmě připojuje i redakce webu ISLOVÁCKO.CZ.

KRAJSKÝ PŘEBOR – 22. KOLO

FK MUTĚNICE – FK SK BOSONOHY 1:2 (0:1)

Branky: 90. Richard Svoboda – 44. Marcel Hladký, 51. Ondřej Osladil,

žlutá karta: Radim Holešinský (MUT.),

řídili: Jakub Ryba – Dárius Brezáni a Patrik Šustr,

delegát: Ladislav Kundelius,

100 diváků.

ŘEKLI PO ZÁPASE

„To jsme určitě nechtěli! Potřebovali jsme bodovat, uhrát minimálně jeden, ne-li tři body. Tímto pádem jsme si opět sedli na zem a zase musíme jít od začátku. S takovým přístupem a hrou, co jsme hráli, jsme si ani ten bod nezasloužili. Proč nedržíme míč, proč si nepomůžeme jeden druhému, tak to nevím, na to mi pořádně nedokázal nikdo z hráčů odpovědět,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ trenér Mutěnic LIBOR SNOPEK.

„Potřebovali jsme dnes už vyhrát, protože nám odskočily jak Ratíškovice, tak i Ivančice. Jsem rád, že se to nakonec podařilo. Kluci to odbojovali, byli jsme trošku fotbalovější, v závěru první půle jsme dali gól, což nám hodně pomohlo. Na soupeře jsme se nachystali, ještě to nevzdáváme!“ prohlásil hrající trenér Bosonoh JIŘÍ ŠÍMA.

(red.)

Štítky:

sport