Zprávy

VELKÝ OBRAT DOMÁCÍCH PO PŘESTÁVCE PŘINESL VELEDŮLEŽITÉ BODY!

Pondělí Září 12, 2022
744
Momentka z regionálního fotbalu. (Foto: Marie Svejkovská)

VLKOŠ – Domácí v souboji dvou týmů z popředí tabulky nezačali vůbec dobře, když po více než hodině hry prohrávali ještě 0:2! Ale i na Kyjovsku v předehrávce 6. kola Okresní ligy platilo, že je třeba hrát celých 90 minut + k tomu i případné nastavení. Toto si však hosté nějak neuvědomili a po prvním inkasovaném gólu v 63. minutě předali otěže zápasu do rukou Vlkoše. Domácí toto „GESTO“ neodmítli a v samém závěru po trefě roku 2022 z kopačky Filipa Gebharta (ten z dobrých 26 metrů vymetl skvělým volejem levou šibenici branky Radka Kříže, jenž proti pumelici domácího borce neměl žádný nárok!) si nakonec připsali tři zlaté bodíky!

V hostujícím týmu střelecky zářil Tomáš Zlomek, autor dvou branek, který se stal 29. srpna poprvé otcem, když přivítal mezi nejbližšími na tento svět dceru Lindu. Hosté hráli v první půli zajímavý nátlakový fotbal s patřičným důrazem, na který Vlkoš nedokázal v průběhu první půle najít adekvátní odpověď. Petrov od 16. minuty vedl 1:0, kdy z hranice velkého vápna pálil přesně po zemi k pravé tyči Tomáš Zlomek, ale měli i další zajímavé šance, jako třeba Pavel Šantavý (20. minuta), Ján Benovič (39.) nebo Petr Krša ve 45. minutě.

Když přesně po hodině hry zvyšoval Zlomek na 2:0 pro hosty, na Vlkoš by si v tom čase zřejmě jen ten největší optimista vsadil, ovšem domácí se neskutečně semkli a ve zbytku zápasu tento až v podstatě do závěrečných minut dovedli nakonec k zasloužené výhře!

O přestávce vedení domácího klubu předalo nedávnému ŠEDESÁTNÍKOVI, panu Vlastimilu Vlčkovi, dres s jmenovkou a číslicí 60 coby členu VV FK Vlkoš.

OKRESNÍ LIGA HODONÍNSKA – 6. KOLO

FK VLKOŠ – TJ SOKOL PETROV 3:2 (0:1)

Góly: 63. Bronislav Otruba, 81. Tomáš Čada, 86. Filip Gebhart – 16. a 60. Tomáš Zlomek,

ŽK: 61. Bronislav Otruba – 45. Ján Benovič, 48. Tomáš Grabec, 54. Petr Krša,

rozhodovali: Miroslav Chromek – Ladislav Kukula a Lubomír Hlavinka (všichni z HO),

210 diváků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„Těžké utkání a u nás klasika, když soupeř nám dá z první akce gól! Prvních cca 65 minut jsme hráli špatně, bylo to křečovité, bez nápadu, nemohli jsme se vůbec dostat do tempa. Po naší brance na 1:2 jsem věřil minimálně v bod, ale co „udělal“ v závěru Filip Gebhart, to se často nevidí: trefil parádně šibenici střelou z voleje, což je více jak ligový gól a snad na této úrovni i branka celého roku! Věřil jsem týmu, že na to má jak fyzicky, tak i fotbalově, což se nakonec potvrdilo. I letos máme ty největší ambice, v minulé sezoně nám to uteklo po zpackaném závěru v jarní části. Silně jsme posílili (přišli Gabriel David a Filip Gebhart) a já pevně věřím, že v této sezoně nám již postup do krajské 1. B třídy neunikne,“ hlásil po nervy drásajícím souboji kouč Vlkoše MIROSLAV ČADA.

„První poločas byl z naší strany perfektní, měli jsme ale i další šance, ty jsme ale bohužel neproměnili. Takticky jsme nezvládli závěr utkání, byli jsme hodně zataženi, takže oproti jaru letošního roku (divoká remíza 5:5, i když Petrov již prohrával 2:5 – pozn. red.) jsme tady tentokráte nebodovali. Jsem velmi zklamaný,“ přiznal po těsné porážce vedoucí mužstva Petrova VLADIMÍR KOTÁSEK.

(red.)

Štítky:

sport