VELKÝ KOLAPS DOMÁCÍHO NESYTU, KTERÝ SE NETAJÍ POSTUPOVÝMI AMBICEMI!

Středa Srpen 23, 2023
1504
Fotbalisté NESYTU Hodonín (světlé dresy) v domácím zápase s Vracovem. (Ilustrační foto: zdroj – facebook klubu FC NESYT Hodonín)

HODONÍN – V prvním kole (hrané jako 3.) přivítali doma fotbalisté z okresního města Hodonín v rámci základní 3. A třídy Hodonínska celek z Kyjovska, TJ Sokol Žádovice, který nezačal ve čtvrti NESYT vůbec dobře. V páté minutě z dálky napálil kulatý nesmysl domácí Jakub Kořínek jen do levé tyče branky, kterou hájil Lukáš Kusalík, ale o dvě minuty později se už domácí radovali – to totiž z 18 metrů přesně po zemi zacílil k pravé tyči Jakub Březina -1:0. Tato branka ale NESYTU neskutečně ublížila, neboť místo navýšení skóre (k tomu měl hodně blízko znovu Březina ve 22. minutě, ale po kličce gólmanovi soupeře mířil jen těsně mimo levou tyč) došlo na straně domácích k totálnímu hernímu KOLAPSU, neboť NESYT si zcela neuvědomil, že i v této sezoně bude platit, že fotbalový zápas se hraje oficiálně 2 x 45 minut!

Domácí neskutečným způsobem vyklidili hrací plochu a ve zbytku duelu jen přihlíželi kombinačním schopnostem protivníka, se kterým v minulém ročníku až do závěru sváděli bitvu o konečné druhé místo v tabulce. Pokud bych měl tipovat nějaký tým jako možného kandidáta na postup do Okresní ligy, tak po prvním odehraném kole ztratil v mých očích hodně plusových bodů právě NESYT, naopak příjemně překvapili borci ze Žádovic, kteří se opírali především o brilantní fotbalový projev zkušeného zadáka, kapitána Davida Šmahaje, který má 41 roků a na Kyjovsko se přesunul loni v létě ze Strážnice a v největším městě regionu v sobotu navečer za úmorného vedra servíroval fotbalové lahůdky po rozích a trestných kopech jako na běžícím pásu!

3. A TŘÍDA – 3. KOLO (HRANÉ JAKO 1.)

* FC NESYT HODONÍN – TJ SOKOL ŽÁDOVICE 1:6 (1:2)

Branky: 7. Jakub Březina – 44. a 62. Michal Vaverka, 41. Martin Marčík, 53. Jaroslav Bělohoubek, 57. Michal Kuběna, 73. Lukáš Farmačka,

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„Utkání jsme začali celkem dobře, když jsme dali brzký gól na 1:0, ale potom jsme bohužel přestali hrát! Soupeř měl kvalitní hráče, dával si to po zemi, my jsme odešli fyzicky. Chybělo nám pět hráčů ze základu (gólman David Jüstel, do pole pak Radek Homola, Adam Ruszkowski, Jan Hruška a Patrik Kuchárek) a dnes se nám první utkání nové sezony bohužel nevydařilo. Tímto zápasem jsme hodně „pomohli“ právě Žádovicím, přesto u nás stále postupové ambice zůstávají,“ hlásil pro web ISLOVÁCKO.CZ hráč NESYTU MIROSLAV KLIMEK, když trenér Petr Chramosta byl na dovolené.

„Výsledek je výborný, ale po přestávce jsme mohli přidat ještě další branky do sítě NESYTU! My jsme zaspali nějakých prvních deset minut, kdy nás domácí potrestali gólem po trestném kopu. Od té desáté minuty jsme převzali otěže zápasu my a po zásluze jsme domácím nasázeli šest branek. Druhý poločas se hrál v podstatě jen na polovině domácích. Přišlo pět nových hráčů a jsem rád, že kluci do mančaftu bez problému zapadli a postupem času to bude ještě lepší. Kádr na postup tady máme, priorita je hrát na první místo, cokoliv jiného by byl neúspěch. Dnes to patřičně oslavíme v Obecní hospodě u hřiště!,“ řekl náramně spokojený předseda klubu ze Žádovic, KAREL ROTTER, který na lavičce zastupoval kouče Ivana Hegra, jenž je na dovolené v Česku a po oznámení výsledku z Hodonína měl velkou radost a všechny borce moc pozdravoval.