V HOKEJOVÉM DERBY JIHU MORAVY ZNOVU KRALOVALI HOSTÉ!

Čtvrtek Únor 15, 2024
692
Na snímku momentka ze druholigového hokeje v této sezoně na ledě v Hodoníně. (Ilustrační foto: zdroj – SHKM Baník Hodonín, Jakub Formánek)

HODONÍN – Na Valentýna ve středu cestovali Drtiči do krajského města jihu Moravy, aby si to s domácí Technikou rozdali ve Sportcentrum Lužánky. Je zajímavé, že v zápasech této sezony v souboji těchto dvou týmů z jihu Moravy se vždy ze tří druholigových bodů radoval hostující celek: v prvním duelu Drtiči doma padli 0:4, pak vyhráli na brněnském ledě 7:1, znovu doma na brněnské vysokoškoláky nestačili po porážce 1:4, a o již zmiňované únorové středě vyhráli stejným výsledkem (tedy 4:1) jak při třetím zápase v této sezoně!

Vzdálenost mezi Hodonínem a Brnem není po silnici velká, proto se v hale za Lužánkami objevilo dosti fanoušků hodonínských Drtičů, kteří svým bojovníkům vytvořili více než domácí prostředí. Ti se jim odvděčili dobrou hrou s množstvím brankových příležitostí, přičemž vítězové dali čtyři branky – tu poslední zaznamenal Hodonín v poslední minutě při neúspěšné hře Techniky bez brankáře. O jasné výhře Drtičů rozhodlo poslední dějství, ve kterém se červené světýlko za oběma brankami rozsvítilo celkem čtyřikrát.

Gólmana vítězů Dominika Pitáka překonal na straně domácích pouze útočník Patrik Čermák za stavu 3:0 pro Drtiče, navíc hodonínský strážce svatyně měl podíl na čtvrté brance vítězů.

Baníkovci v sobotu 17. února hostí doma od 17 hodin v rámci 38. kola Kopřivnici, která ve 37. kole padla v Opavě po výsledku 1:3 po třetinách 0:1, 0:1 a 1:1.

2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 37. KOLO

* TECHNIKA HOCKEY BRNO – SHKM BANÍK HODONÍN 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 48. Patrik Čermák (Masař) – 7. Matěj Novák (Bílek, Matěj), 45. David Polesný (Bachánek), 47. Matěj Mach (Polesný, Matěj), 60. Matěj Mach (Piták),

vyloučení: 7:6, navíc v 55. minutě Tomáš Handl (TB) 5+OK za vrážení na hrazení a Matěj Novák (HO) OK za napadání rozhodčích,

využití: 0:1,

v oslabení: 0:1,

střely na branku: 31:31,

řídili: Jiří Škach – Tomáš Kučera a Dominik Viskot,

158 diváků.

Důležité vítězství. Dnes jsme podali velmi dobrý výkon v obraně, kde jsme soupeře téměř k ničemu nepustili. Dávali jsme puky rychle ven z pásma a hrozili jsme z rychlých protiútoků. Už v první třetině jsme si vypracovali hodně příležitostí, ale Technice výborně zachytal Michal Šurý, kterému jsme po tečované střele dali jen jeden gól. Ve druhé části jsme domácí k ničemu nepustili a je možná trochu škoda, že jsme neproměnili některé z velkých šancí, které jsme měli. Mohli jsme mít po čtyřiceti minutách klidně větší náskok než jen ten jednogólový. V poslední třetině jsme dál hráli svoji hru, tlačili jsme se do brány a šli jsme za vítězstvím. Dali jsme krásný druhý gól, pak v přesilovce další a tím jsme se uklidnili. Pak jsme předvedli snad jedinou chybu v celém utkání, po které brankář Dominik Piták přišel o nulu, což je škoda, ale závěr jsme si již pohlídali a v power-play domácích jsme přidali čtvrtou branku. Zápas jsme odbojovali a kluci, i přesto, že máme skoro dvě pětky na marodce, odehráli výborné utkání a zaslouženě bereme tři body. Od Pityho (brankář Piták) až po posledního útočníka si všichni zaslouží velkou pochvalu a chtěl bych poděkovat i našim fanouškům, kteří za námi přijeli. Fandili nám celý zápas, moc nám pomohli a je moc fajn hrát venku a přitom mít v publiku na své straně 80% příznivců,“ zhodnotil pro web hodonínského klubu derby jihu Moravy kouč Drtičů ALEŠ BACHÁNEK.