Zprávy

UŽ SE DO RAKOUSKA TĚŠÍM. BUDE TO VELKÁ VÝZVA A JÁ VĚŘÍM, ŽE NEZKLAMU!

Pondělí Červenec 18, 2022
831
Ilustrační foto z regionální kopané. (Foto: Lubomír Skočík)

KOZOJÍDKY – Na nedávno skončeném Memoriálu Páji Šrahůlka v malé kopané v Kozojídkách se představil v dresu týmu z Veselska (Banditi, bráško) i kanonýr Kozojídek TOMÁŠ ŤOK, který neodolal lasu z Hohenau, kam od nové sezony přestupuje.

* Co by jsi řekl k letošnímu turnaji v malé kopané?

„Tento turnaj má dlouholetou tradici, a i letos odevzdali místní organizátoři super práci. Navíc nám přálo počasí, což se určitě nedá říct o předchozích ročnících, takže jednoznačně spokojenost.“

* Na začátku letošního roku způsobil tvůj přechod z rakouského Mistelbachu do týmu 1. B třídy v Kozojídkách hodně vzruchu mezi fotbalovými funkcionáři a fanoušky z našeho regionu. Nakonec jsi vydržel v týmu kouče Richarda Hrotka půl sezony – jak toto období hodnotíš?
„Do Kozojídek jsem šel z vícero důvodů: jedním z nich byl i COVID-19 a nejistota kolem něj, neboť v Rakousku k tomu přistupují zcela jinak, dalším důvodem bylo si zahrát doma s kamarády, které z fotbalu dobře znám a v neposlední řadě to byla i vysoká škola. Začal jsem totiž studovat tříletou školu v Olomouci, je to tělovýchova se zaměřením na pedagogiku, mám za sebou první ročník.
Myslím, že nám sezona vyšla velmi dobře, ale samozřejmě je škoda některých bodových ztrát!“
* Jak se zrodil tvůj přestup do Hohenau?
„O přestupu rozhodl fakt a sehrálo to velkou roli, že sám majitel klubu z Hohenau přijel za mnou do Veselí nad Moravou, aby mi vysvětlil, proč mě chtějí. Cíl je naprosto jasný, a to postup! Na jejich poměry se tam nyní hraje 1. A třída, loni byli na druhé pozici, takže v nastávající sezoně touží pouze a jen po postupu. A to je to, co mi dává smysl, neboť každý chce hrát v týmu, který má postupové ambice. Smlouvu mám na rok, dál se pak uvidí! Měl jsem sice nabídky i u nás – třeba se ozval Lanžhot, na futsalovém utkání v Hodoníně se se mnou bavil kouč FK Hodonín Pavol Švantner, ale nakonec jsem se rozhodl pro návrat k našim jižním sousedům.“
(red.)

Štítky:

sport