ÚVODNÍ ŠLÁGR ŠESTÉ FOTBALOVÉ LIGY ZVLÁDL LÉPE ROHATECKÝ SLAVOJ!

Pondělí Srpen 12, 2024
999
Střelec druhé branky Slavoje Rohatec, Lucian Florin Tomele, přijímá gratulaci od nahrávače Jána Vrablice (číslo 16). (Foto: Mikuláš Belžík)

ROHATEC – Celý fotbalový region byl v napětí, jak dopadne souboj rohateckého Slavoje (loni páté místo) a Traubenu z Hroznové Lhoty (v minulém ročníku první flek), který se odehrál o druhé srpnové neděli na hřišti v Rohatci.

Domácí kouč Zdeněk Horák se rozhodl do branky pro Martina Domanského, což se nakonec pro vývoj zápasu ukázalo jako stěžejní faktor! Přitom to ale vypadalo, že v brance Slavoje začne Jakub Hazlinger, ten ale kouči v sobotu ráno telefonicky oznámil, že se necítí zdravotně v pořádku, a tak šanci dostal jeho brankářský kolega Martin Domanský. Ten ji chytil doslova za pačesy a svými skvělými zákroky přiváděl často protivníka z Veselska k zoufalství.

Slavoj šel do vedení po 14. minutách, kdy se po rychlém brejku Jakuba Tomšeje zapsal do střelecké tabulky jako první borec z tohoto souboje Marek Čech (1:0), podobně dobře sehranou pasáž si domácí borci zopakovali v minutě 28., kdy nahrávačem byl Ján Vrablic a tím, co přesně zakončil Lucian Florin Tomele – 2:0. Zápas měl náboj i po přestávce, přítomní fanoušci vytvořili oběma celkům skvělou diváckou kulisu a lze si jen přát, aby podobných duelů na úrovni krajského fotbalu v rámci jihu Moravy bylo co nejvíce!

POZVÁNKY:

SLAVOJ ROHATEC cestuje k druhému utkání této sezony na hřiště Velkých Pavlovic (NE, 18. SRPNA, VÝKOP JE V 10:30 HODIN), TRAUBEN Z HROZNOVÉ LHOTY vyzve doma v NE, 18. SRPNA V DERBY HODONÍNSKA NOVÁČKA SOUTĚŽE FC KYJOV 1919 SE ZAČÁTKEM V 16:30 HODIN!

SESTAVY

ROHATEC: Martin Domanský – Marek Herzán, Lukáš Kumpan, Benjamin Masaryk, Igor Petrák – Lucian Florin Tomele (90. František Kajánek), Lukáš Křivák, Jaroslav Zbytek, Jakub Tomšej (80. David Mlynařík) – Marek Čech (83. Filip Konečný), Ján Vrablic.

HROZNOVÁ LHOTA: Martin Dvořák – Patrik Matyáš, Martin Chrenčík, Ondřej Bíla (89. David Škopík) – Zbyněk Smetka, Aleš Radmil, Radek Polách, Martin Maňák (61. Filip Gazárek), Martin Matyáš (61. Miroslav Falešník) – Ondřej Březina (77. Matěj Domanský), Petr Lipčík.

6. LIGA, SKUPINA B – 2. KOLO

* TJ SLAVOJ ROHATEC – TJ SOKOL HROZNOVÁ LHOTA 2:0 (2:0)

Góly: 14. Marek Čech, 28. Lucian Florin Tomele,

žluté karty: Lukáš Křivák, Igor Petrák – Ondřej Březina, Radek Polách,

řídili: Jiří Bílý (Brno) – Jan Oujezdský (Brno) a Hynek Rodinger (Žabčice),

delegátem na utkání byl Milan Skočovský,

sledovalo 355 diváků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

Za mě to bylo určitě zajímavé utkání, které se muselo líbit! V první půli jsme přežili dvě šance Traubenu a jsem velmi rád za výkon gólmana Martina Domanského, který přitahoval všechny míče jak kobra králíky a zasloužil se o čisté konto Slavoje. V první půli nám dělalo problém rozestavení hostů na hrací ploše (3-5-2), ale i díky naší aktivní obranné hře a brankáři, který svým klidem a přesnými zákroky dodával týmu tu potřebnou jistotu, jsme nakonec druhou půli zvládli lépe a těšíme se ze tří bodů. Ještě se chci zastavit u našich fanoušků, neboť utkání se hrálo ve vynikající atmosféře, nechyběl buben a fandové Slavoje naše kluky fakt skvěle podporovali,“ hlásil den po zajímavém derby Hodonínska lodivod Rohatce ZDENĚK HORÁK.

Bohužel jsme na začátku nedali šance a domácí nás po dvou brejcích potrestali. Úvod jsme prostě zaspali. Nenašli jsme za celý zápas recept na brankáře Rohatce, který byl jednoznačně MUŽEM ZÁPASU, vše nám pochytal! Ještě v závěru jsme se dostali do tlaku, ale ten byl platonický. Zradila nás koncovka, jsem z toho zklamaný. V neděli nás čeká doma derby, tentokráte přijede nováček z Kyjova. Bude to další okresní derby, nevidím v něm favorita. U soupeře očekávám nováčkovské nadšení, my se ale určitě musíme zlepšit v koncovce,“ řekl kouč TRAUBENU JAROSLAV BÍLA.