Zprávy

Unikátní EXPO modul se vrací do Hodonína a s ním přijede i centrum VIDA! a mobilní planetárium

Pondělí Leden 31, 2022
552
brno-expomodul4-zdroj-hvezdarna-a-planetarium-brno-web

Unikátní EXPO modul už brzy zakončí svou několikaměsíční pouť po jižní Moravě a kromě Brna se objeví podruhé pouze v jediném městě kraje – v Hodoníně. Od 7. února bude opět možné v sále Evropa vidět unikátní modul přestavující mikro i makro svět kolem nás, modul, jehož dvojče je součástí světové výstavy EXPO v Dubaji. Navíc nepřicestuje do Hodonína sám.

Proti původním plánům se k němu 12. února přidá mobilní planetárium. „S sebou přibalíme i obří nanostrukturu, stejně jako spoustu dalších zajímavostí o vesmíru a vesmírných technologiích,“ uvádí ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek.

Se svými pokusy se nově přidá 19. a 20. února vědecké centrum VIDA!, které nabídne svou zábavnou show v restauraci pod radnicí. „Vyzkoušíte si prohozené uši, bezednou truhlu, teplotisk, závod kol nebo kompas pro magnet. Na našem stánku si budete hrát a přitom objevovat, jak funguje svět kolem nás. Díky našim malým exponátům hravě zvládnete pochopit přírodní jevy jako je moment setrvačnosti, kladka, tekuté krystaly, feromagnetismus nebo optické klamy. VIDA! vás přesvědčí, že věda je zábava,” říká ředitel VIDA! science centra Lukáš Richter.

Na náměstí T.G.Masaryka se znovu vrátí i pojízdný návěs FabLab s digitálními technologiemi a pojízdná technická učebna. Jejich provozní dny se teprve určí podle zájmu škol.

Zdeněk Šmýd

Štítky:

nenechte si ujít