Zprávy

TÝM Z PODLUŽÍ SI PO DEVÍTI LETECH ZAHRAJE ZNOVU KRAJSKOU 1. B TŘÍDU!

Čtvrtek Červen 23, 2022
1091
Na snímku je fotbalový tým ze Starého Poddvorova. (Foto: facebook – TJ Starý Poddvorov)

STARÝ PODDVOROV – Ještě v úterý dopoledne byl sekretář fotbalového klubu z Podluží Miroslav Rabušic „zralý“ tak na pana doktora, ovšem během dvou hodin se mu obrátil sportovní život (ale nejen jemu – i hráčům a fanouškům klubu TJ Starý Poddvorov) o dobrých 360 stupňů!

Nejprve přišla nabídka na možný mimořádný postup ze druhého místa v Okresní lize v nedávno skončené sezoně od sekretáře OFS Hodonín Vlastimila Poláka, kterou pak definitivně ztvrdil i sekretář JmKFS Brno Josef Dvořáček!

Po dlouhých devíti letech tak mohli hráči, funkcionáři, ale i fanoušci týmu TJ Starý Poddvorov vykřičet do fotbalového světa: „UŽ JSME TADY, CHCEME SI ZNOVU ZKUSIT ZAHRÁT TU NEJNIŽŠÍ KRAJSKOU SOUTĚŽ A JDEME DO TOHO!“

„Přiznám se, že v úterý dopoledne jsem už byl pesimistou co se týče možného postupu do 1. B třídy, ale rozhodnutí Vacenovic, že nepřihlásí ani 1. A a ani 1. B třídu, dalo našemu celku velkou naději. Ta se nakonec i potvrdila, takže pro nás na Podluží je to jako dar z nebes. Moc si toho vážíme a já věřím, že ve vyšší soutěži budeme hrát v nastávajícím ročníku důstojnou roli!,“ prozradil webu ISLOVÁCKO.CZ zkušený sekretář klubu TJ Starý Poddvorov MIROSLAV RABUŠIC.

Tým z Podluží hrál poprvé ve své historii 1. B třídu od roku 2009, a to celkem čtyři sezony. V roce 2013 tuto skupinu opustil a celých následujících devět let se pohyboval pouze v nejvyšší Okresní soutěži se střídavými úspěchy, tedy v Okresní lize Hodonínska.

„Já jsem spolu s Tomášem Cupalem jediným hráčem současného kádru, který v roce 2009 byl u historického postupu mužů do krajské 1. B třídy. Rok předtím jsem vycházel z našeho dorostu a na toto období mám samozřejmě jen ty nejlepší vzpomínky. Moc jsem osobně letos v postup již nedoufal, o to více se nakonec můžu spolu se svými spoluhráči z mimořádného postupu radovat. Věřím, že v nové sezoně ostudu tým z Podluží neudělá a budeme se snažit v každém utkání odvést na hrací ploše jen ten nejlepší výkon,“ řekl našemu webu druhý nejlepší střelec minulé sezony (14 gólů) a člen Výkonného výboru (VV) celku TJ Starý Poddvorov PAVEL BAŘINA.

Soutěž odstartuje v neděli 14. srpna 2022 2. kolem, ještě předtím ale bude na programu předkolo Krajského poháru (s termínem 3. srpna 2022 – výkop v 17:30 hodin) a pak i 1. kolo tohoto poháru, které má úřední hrací den v neděli 7. srpna 2022 (17:30).

(red.)

Na snímku je fotbalový tým ze Starého Poddvorova.

(Foto: facebook – TJ Starý Poddvorov)

Štítky:

sport