Sport

TÝM Z PODLUŽÍ BERE NAKONEC DRUHÉ MÍSTO V OKRESNÍ LIZE A JE V OČEKÁVÁNÍ, JAKÉ POSUNY SE BUDOU KONAT VE VYŠŠÍCH SOUTĚŽÍCH!

Pondělí Červen 13, 2022
805
Ilustrační foto z regionální kopané. (Autor: Lubomír Skočík)

TASOV – V sobotu odpoledne se v Tasově šlo na místní „B“ tým z Hroznové Lhoty, ale protože ve vedlejší Hroznové Lhotě se hrál souběžně mistrovský duel s Miloticemi v rámci krajské 1. A třídy, moc diváků za příjemného počasu zrovna nepřišlo.

Před prvním hvizdem hlavního arbitra si hráči obou týmů a přítomní diváci uctili minutou ticha vzpomínku na nedávno zesnulou paní Boženu Lipčíkovou, která byla velkou fanynkou fotbalu a zemřela náhle ve věku 61 let.

Zápas byl bojovný, hosté potřebovali uhrát alespoň jeden bod, když již znali výsledek z Bukovan, kde jejich velký pronásledovatel – FK Vlkoš – nečekaně klopýtl po výsledku 1:3!

„Já budu rád za remízu, doufám, že ji v Tasově nakonec kluci uhrají a pak jen budeme ve velkém očekávání, jak se vyvinou případně další posuny ve vyšších soutěžích ve vztahu k našemu kraji,“ řekl před soubojem na Veselsku zkušený hostující funkcionář, dlouholetý sekretář klubu TJ Starý Poddvorov, MIROSLAV RABUŠIC.

Do vedení šli domácí, jenž podnikli rychlý brejk, na jehož konci byl přesný zásah Slováka, ale této situaci předcházel souboj ve vápně domácího celku, při kterém skončil po souboji se soupeřem na zemi hostující Stanislav Čížek, penalta se ale nepískala – 1:0.

Po přestávce ve 48. minutě měl šanci domácí Slovák, ale střílel ve výhodné pozici nad branku, aby hosté o dvě minuty později srovnali: po centru Adama Cupala zprava po zemi v pohodě zamířil do odkryté branky Čížek – 1:1.

Hosté si chtěli ale odvést všechny body, šance na to měli, ovšem trápili se v koncovce. V 63. minutě měl možnost Pavel Bařina, z malého vápna ale zacílil mimo a dvakrát se do dobrých příležitostí dostal Čížek, a to v 65. a v 70. minutě, ale ani v jednom případě na gólmanovi Ondřeji Juráskovi nevyzrál!

Po utkání skupinka domácích fanoušků poděkovala svým miláčkům několika dělobuchy a petardami, ale vše bylo v normě!

VÝSLEDEK ZÁPASU OKRESNÍ LIGY HODONÍNSKA – 26. KOLO:

TJ SOKOL HROZNOVÁ LHOTA B – TJ STARÝ PODDVOROV 1:1 (1:0)

Branky: 43. Richard Slovák – 50. Stanislav Čížek,

ŽK: 61. Patrik Smetka, 80. Richard Slovák – 71. David Skočík,

střely na branku: 7:10 (první půle 3:6),

střely mimo: 7:7 (2:4),

rohové kopy: 3:8 (2:3),

řídil: Marek Kotýk,

sledovalo: 42 diváků (více jak polovina ze Starého Poddvorova).

DALŠÍ VÝSLEDKY TÉTO SOUTĚŽE:

* KEN Veselí nad Moravou – Dambořice 2:2 (0:1),

* Žeravice – Hovorany 1:2 (0:0),

* Kněždub – Žarošice 3:0 (1:0),

* Lipov – Petrov 1:1 (1:0),

* Bukovany – Vlkoš 3:1 (2:1),

* Ratíškovice B – Dolní Bojanovice 2:2 (1:0).

(red.)

Štítky:

sport