Zprávy

STÍHACÍ JÍZDA BANÍKOVCŮ JE NA POKRAČOVÁNÍ!

Čtvrtek Únor 2, 2023
504
Snímek z minulé domácí bitvy hodonínského Baníku s Havířovem (4:1). (Foto: zdroj web stránky SHKM Baník Hodonín – Adam Krátký)

HODONÍN – Na ty zlé časy hodonínského hokeje zkraje tohoto soutěžního ročníku se už zřejmě definitivně zapomnělo, takže teď se fanda Baníku soustřeďuje jen na možné play-off, do kterého zbývá sehrát ještě týmu z Hodonína 9 zápasů a pak se uzavře základní skupina 2. hokejové ligy, skupina Východ. Celek kolem kouče Aleše Bachánka je v současné době skvěle nastartovaný, což potvrdil ve středu večer na Vysočině, kde nakonec uzmul dva druholigové body, které ho posunuly již na šestou pozici. Hodonín má 43 bodů, ale před dalšími dvěma týmy nejlepší skóre: sedmá je Opava (43 bodů), osmé Valašské Meziříčí (43).

Každý mančaft už teď kalkuluje, aby nedostal v prvním kole play-off jasného lídra ze Znojma, se kterým si to rozdá po základní části osmý tým 2. ligy, a i proto jsou každé získané body ceněny daleko více než za normálních okolností!

U svého soka Hodonín třikrát vedl, aby další bod navíc potrdil v prodloužení v čase 61:24 minut zkušený bek Šmach, což byla jeho vůbec první trefa v dresu Jihomoravanů. Za ty nastoupil poprvé obránce Michael Foltýn (28 let), předtím Nový Jičín, naopak z Hodonína odešel na hostování do konce sezony k Plamenům do Žďáru nad Sázavou bek Jiří Kališ.

Na zimním stadioně na Vysočině na Bouchalkách před koncem první třetiny došlo k nepříjemnému zranění domácího útočníka Lukáše Jíchy, který schytal ránu do obličeje od modré čáry od spoluhráče. Jak informuje zdroj web hokejzr.cz, kotouč trefil Jíchu do oblasti čela a ten leží na pozorování v nemocnici. Přejeme mu, aby se brzy vrátil na ledovou plochu!

2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 34. KOLO

SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – SHKM BANÍK HODONÍN 3:4 PO PRODLOUŽENÍ (0:1, 2:1, 1:1 – 0:1)

Góly a nahrávky: 22. Tomáš Chlubna (Půža, Prokš), 33. Tomáš Chlubna (Ludvík), 56. Lukáš Bureš (Pleva, Prokš) – 11. Matěj Charvát (Matějka, Romančík), 29. Matěj Charvát (Romančík, Matějka), 50. Martin Miklík (Charvát), 62. Ondřej Šmach (Štědrý),

vyloučení: 1:3,

využití a v oslabení: 0:0,

střely na branku: 25:35,

řídili: Tomáš Mejzlík – Patrik Augusta a Dominik Kalina,

365 fanoušků.

V dalším kole má BANÍK HODONÍN volný los, takže se představí až ve 36. kole doma proti Havlíčkově Brodu. Hraje se ve středu 8. února od 18 hodin!

(red.)

Štítky:

sport