STATEČNÝ BOJ NAFTAŘŮ, KTEŘÍ PADLI V SOUBOJI S VYŠKOVEM AŽ NA PENALTY!

Pátek Srpen 11, 2023
645
Momentka z utkání hodonínských Naftařů (pruhované dresy). (Ilustrační foto: Jaroslav Kolísek)

HODONÍN – Ten, kdo ve středu večer zavítal na pohárový špíl k hodonínským „Červeným domkům“, určitě nakonec nelitoval! Asi hodinu před samotným duelem (jeho úřední začátek, tedy 18 hodin, je pro většinu normálně uvažujících fanoušků hodně nešťastným řešením, neboť v případě prodloužení a následně i pokutových kopů, se daný zápas končí již za letního šera, což je proti samotnému fotbalu i fanouškům!) přestalo v okresním městě pršet, ale s počátkem zápasu se spustil vytrvalý deštík, který přestal až kolem 33 minuty první půle.

Ta nebyla z fotbalového pohledu zrovna moc labužnická, vše nám ale vynahradilo druhé dějství. V 51. minutě se dostali hosté do zakončení, gólu ale zabránil pohotově a obětavě domácí Yehor Glushach, o šest minut později obral tentýž hráč o balon na půlce hostujícího Goldena Mafwentu, obrana Vyškova se stačila ale zformovat, takže pro Naftaře to byl jen rohový kop. Hodně vzruchu na hřišti i v hledišti způsobila 72. minuta, ve které zřejmě uniklo asistentovi číslo 1 dvojnásobné postavení mimo hru u vyškovských borců, po kterém pak lehce do odkryté branky zavěsil Bienvenue Kanakimana – 0:1. Emoce pracovali v domácím týmu naplno, a tak hlavní arbitr rozdal protestujícím hráčům a trenérovi hned tři žluté karty, prostě si udělal menší karetní dýchánek!

Hosté mohli své hubené vedení zvýraznit v 87. minutě, kdy dostal skvělou průnikovou přihrávku právě střelec úvodní branky, ale domácí gólman Marcus Adamec byl rázně proti. O minutu později se nakonec dočkal zaslouženého vyrovnání domácí celek, když kanonýr Naftařů Martin Holek v náběhu poslal míč kolem bezmocného gólmana Jiřího Borka do sítě – 1:1.

Favorit z Vyškova šel podruhé v utkání do vedení v prodloužení, když po rychlé akci zakončoval přesně prudkou hlavičkou Idjessi Yethro Metsoko – 1:2. Domácí bojovníci ale i na toto vedení hostů dokázali správně zareagovat, a to v poslední minutě prvního prodloužení (hráno na 2×15 minut), kdy se po centru zprava odvážně vrhl do hlavičky střídající Mário Mihál – 2:2.

Ve druhé patnáctimutovce prodloužení již branka nepadla a tak na řadu přišly penalty. U domácích uspěli Michal Guzik, Martin Nečas a Adam Dunda, naopak ve druhé sérii selhal Filip Tomovič, u hostí všech pět hráčů (Idjessi Yethro Metsoko, Fahad Aziz Bayo, Santiago Eneme Bocari, Pavol Ilko a Coulibaly Fabou Setigui Kessy) mířilo do černého, takže se nakonec ze šťastného postupu radoval druholigista z Vyškova!

MOL CUP – 1. KOLO

* FK HODONÍN – MFK VYŠKOV 2:3 PO PENALTÁCH (0:0), na PK 3:5 – POSTUPUJE VYŠKOV!

Branky: 88. Martin Holek, 105. Mário Mihál – 72. Bienvenue Kanakimana, 98. Idjessi Yethro Metsoko,

žluté karty: Ondřej Sukup, Milan Kadlec, z lavičky brankář Martin Petráš a kouč Pavol Švantner – David Němeček,

řídili: Jiří Julínek – Jan Hurych a Petr Líkař,

delegát: Josef Dvořáček,

457 diváků (na hodonínské poměry nadprůměr!).

TRENÉŘI PO ZÁPASE

„Chtěli jsme si to dnes s Vyškovem rozdat, nebo spíše porovnat, na co máme nebo nemáme. Kluci podali statečný výkon a soupeře potrápili. Řekl bych, že zápas šel podle průběhu zaslouženě do penalt, v nich už je to ale samozřejmě taková loterie. Bohužel tu třešničku na dortu jsme si nevychutnali, ale přesto musím klukům poděkovat, bylo to o morálu a kvalitě. Střelce penalt jsme předem neurčili a ani potom, šli tam prostě hráči, co se na ně cítili. Nemá cenu nikomu nic vyčítat, není to totiž lehká pozice a každý chtěl tu penaltu proměnit,“ zhodnotil souboj pro web ISLOVÁCKO.CZ domácí trenér PAVOL ŠVANTNER.

„Hodnocení zápasu je jednoduché: dvakrát jsme šli do vedení a zbytečně jsme dvakrát inkasovali, takže jsme sami z utkání udělali drama. Měli jsme využít naše zkušenosti a průběžné vedení si pohlídat. Ovšem pohárové zápasy právě tyhle situace přinášejí a my jsme rádi, že jsme je zvládli. O soupeři pro druhé kolo nechci spekulovat, je nám to jedno. V poháru chceme něčeho dosáhnout, takže je jedno, na jakého soupeře narazíme. Prostě musíme být úspěšní,“ řekl trenér Vyškova JAN KAMENÍK.