STATEČNÝ BOJ DOMÁCÍHO SLAVOJE, DÁL POSTUPUJE ALE LEDNICE!

Pondělí Srpen 5, 2024
1052
Z pohárové kopané Rohatce s Lednicí. Domácí útočník Ján Vrablic (vlevo) bojuje o míč s Jakubem Dobšíčkem (5). (Foto: Jaroslav Kicl)

ROHATEC – Solidní fotbal v rámci 1. kola Krajského poháru nabídli domácí borci ve svém fotbalovém stánku, ale možný postup jim utekl doslova mezi prsty! Rohatecký Slavoj vedl po 12. minutách, tým z Břeclavska ale výsledek do poločasu dokázal otočit.

Čtyři minuty po zahájení druhého dějství využil důrazu Marka Herzána spoluhráč a kapitán v jedné osobě, Jakub Tomšej, a mohlo se začít znovu od nuly. Vše již směřovalo k penaltám (to by bylo určitě spravedlivější!), když bohužel pro domácí přišla 82. minuta a v ní jeden nákop Lednice před pokutové území protivníka, při kterém neskutečně zaspal zkušený obránce Igor Petrák. Jeho chybu hasil gólman Jakub Hazlinger za cenu penaltového faulu na Petra Macha, aby o minutu později dal právě z pokutového kopu vítězný gól Thomas Popp – 2:3. Do konce zápasu již více jak 200 diváků branku nevidělo, takže do dalšího kola v poháru postupuje celek z Lednice.

U Slavoje se střelecky odmlčel kanonýr Ján Vrablic, ale hned v sedmé minutě se po akci Tomeleho, kdy si ze tří hostujících strážců udělal jen stojící kužely, ale v rozhodující chvíli špatně trefil míč, který nakonec skončil jen dva metry od pravé tyče v autu. Pokud si domácí kanonýr přenese formu do samotné soutěže, vše mu bude odpuštěno!

Domácí odehráli dobrou sportovní partii, ale v některých situacích jim chybělo to pověstné štěstíčko, nicméně mají na čem stavět, neboť současný tým má svoji kvalitu a až dojde k úplnému návratu všech fotbalistů ze soupisky „A“ týmu (teď stále trápí Slavoj nemoci a zejména zranění!), tak tým bude ještě silnější!

Na utkání zavítal z Hroznové Lhoty i člen výboru a správce webu klubu TJ Sokol Hroznová Lhota Pavel Solařík, který určitě prozradí kouči „A“ týmu TRAUBENU Jaroslavu Bílovi něco o hře rohateckého Slavoje!

POZVÁNKA:

První zápas nové sezony 2024-2025 čeká na SLAVOJ ROHATEC již v NEDĚLI 11. SRPNA, kdy do obce vedle okresního města Hodonína zavítá k velkému DERBY TRAUBEN z HROZNOVÉ LHOTY. Výkop ostře sledovaného mače je v 17 hodin!

KRAJSKÝ POHÁR – 1. KOLO

* TJ SLAVOJ ROHATEC – TJ MORAVAN LEDNICE 2:3 (1:2)

Branky: 12. Marek Čech, 49. Jakub Tomšej – 24. Jakub Dobšíček, 33. Tomáš Pálka, 83. z penalty Thomas Popp,

žluté karty: Marek Čech, Benjamin Masaryk, Jakub Hazlinger (vš. ROH.),

řídili: Jan Smutný (Břeclav) – Radek Uher a Antonín Uher (oba Lanžhot),

225 diváků.

SESTAVY:

TJ SLAVOJ ROHATEC

Jakub Hazlinger – František Kajánek (86. Nikita Bogachevskyi), Lukáš Kumpan, Benjamin Masaryk, Igor Petrák – Lucian Florin Tomele, Jakub Tomšej, Jaroslav Zbytek, Marek Herzán – Ján Vrablic, Marek Čech.

TJ MORAVAN LEDNICE

Radim Kulík – David Bucňák, Ondřej Osička, Jakub Dobšíček, Yurii Brovchenko – Tomáš Horčička, Ondřej Hlavňovský, Thomas Popp, Zbyněk Kachyňa – Tomáš Vala, Tomáš Pálka (Martin Veverka, Kryštof Lucký, David Votava, Petr Mach a Filip Leznar).

ŘEKLI PO ZÁPASE

Za mě škoda výsledku! Měli jsme solidní začátek, dali jsme šikovný gól, ale po něm jsme začali hrát zbytečně profesorsky. Ztratili jsme střed hřiště a hlavně po našich hrubých chybách jsme dostali dvě branky, nebyly to góly vypracované. V šatně jsme si to s klukama vyříkali a konstruktivně rozebrali. Brzy po pauze jsme srovnali a už vše směřovalo k penaltám. To je vždy zábava pro fanouška, který si tak pohárový zápas daleko více vychutná. Znovu jsme ale vyrobili hrubou chybu v naší defenzivě a Lednice nám z penalty dala vítězný gól. Z 18členného kádru + 2 brankáři jsme dnes dávali alespoň základní sestavu horko-těžko dohromady – mám z toho před nedělním mistrákem hrůzu a hlavu dám asi do písku! Bude záležet na pátečním tréninku, který rozhodne definitivně o tom, kdo bude vlastně pro nedělní duel k dispozici. Vypadá to tak, že asi v klubu dáme na modlení,“ řekl po pohárové porážce domácí lodivod ZDENĚK HORÁK.

Nejeli jsme sem s nutností postupu do dalšího kola, ale pokud bychom třeba vypadli na penalty, nic by se nestalo! My budeme upřednostňovat především samotnou soutěž, nechceme dopadnout jak v minulém ročníku, kdy jsme se zachraňovali díky skvělému jaru. Odešlo nám pět hráčů, přišli tři. Problém bude nahradit rychlonohého záložníka Nikolu Klimoviče, který přestoupil do Lanžhotu. Tady v Rohatci se bude hrát těžko, mám teď na mysli kvalitu zdejšího hřiště. Pokud domácí nebudou hrát kombinačně, ale jen nakopávat, budou pro každého soupeře hodně nebezpeční,“ myslí si kouč Lednice ROBERT KOCH.