Sport

SPORTOVNÍ POZVÁNKY NA VÍKEND OD 16. DO 17. BŘEZNA 2024

Čtvrtek Březen 14, 2024
556
Snímek z letošní kopané na jihu Moravy. (Foto: Milan Dohnálek)

HODONÍN – Výkopem jarních fotbalových soutěží na Hodonínsku začínáme pro naše čtenáře zveřejňovat od třetího březnového víkendu v tomto roce Sportovní pozvánky a věříme, že sportovní příznivci z našeho regionu tuto novinku s radostí přijmou!

SOBOTA, 16. BŘEZEN 2024

HOKEJ:

Play-off, osmifinále, 3. zápas, 2. liga – skupina Východ,

* SHKM Baník Hodonín – HK Nový Jičín, stadion Václava Nedomanského Hodonín, 17 hodin.

HÁZENÁ:

Zápas o vše, neboť oba týmy mají shodný počet bodů (4) a patří jim tudíž dvě poslední místa v ligové tabulce. Na podzim 2023 Hodonín padl na palubovce Poruby po výsledku 28:31.

MOL liga, Ženy – 21. kolo

* HK Hodonín – TJ Sokol Poruba, SH TEZA Hodonín, 16:30 hodin.

KOPANÁ:

MSFL – 19. kolo:

Hodonínští Naftaři mají po nevydařeném startu do jarních odvet (domácí potupná porážka s Třincem v poměru 0:4!) co napravovat. V sobotu cestují do Frýdlantu nad Ostravicí, který je na 15. místě třetiligové tabulky a v prvním jarním kole uhrál plichtu 1:1 ve Frýdku-Místku. Hodonín po souboji s Třincem klesl o jedno místo v tabulce na současnou devátou pozici.

* Frýdlant nad Ostravicí – FK Hodonín, 15 hodin.

DIVIZE E – 17. kolo:

Okurkáři ze Bzence (v tabulce jsou na čtvrtém místě) zvládli pod novým koučem Bohumilem Páníkem letošní start divizní soutěže, když doma pokořili Všechovice 3:2. Teď na ně bude čekat šestý Holešov, jenž vyhrál jasně 4:0 na hřišti posledního Nového Jičína, když všechny góly dal Jakub Mlčák. Právě na tohoto muže by se měli hosté z Hodonínska zaměřit!

* Holešov – TJ Slovan Bzenec, 15 hodin.

KRAJSKÝ PŘEBOR – 17. kolo:

Baníkovci z Ratíškovic (nyní desátý flek a k tomu zisk 20 bodů) cestují za svým sokem do Ráječka, jenž v tabulce páté nejvyšší soutěže v Česku drží 6. místo a má 23 bodů.

* Ráječko – FK Baník Ratíškovice, 15 hodin.

1. B TŘÍDA, SKUPINA C – 15. kolo:

Hraje se pouze jedno utkání, a to souboj dvou tabulkových sousedů na Břeclavsku, kde Tvrdonice (4. místo) hostí páté Milotice.

* Tvrdonice – FK Milotice, 15 hodin.

OKRESNÍ LIGA – 15. kolo:

* Vracov – Starý Poddvorov, Hroznová Lhota B – Petrov: hraje se vždy od 15 hodin.

NEDĚLE, 17. BŘEZEN 2024

KOPANÁ:

KRAJSKÝ PŘEBOR – 17. kolo:

Vinaři z Mutěnic mají před sebou krušné jaro, když po podzimu jim patří v tabulce 14. místo za zisk 13 mistrovských bodů a z toho lze vyvodit, že v obci v sousedství okresního města se bude hrát pravděpodobně jen o záchranu.

* FK Mutěnice – Rajhradice, 15 hodin.

1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 15. kolo:

Tady aby se fanoušek rozkrájel: na Hodonínsku se totiž hrají hned TŘI šlágry a přitom všechny souboje mají BOHUŽEL shodný začátek! Ve Vnorovech se ukážou první Kozojídky, na hřiště třetí Hroznové Lhoty zavítá druhý Rohatec, který má týmu z Veselska vracet podzimní domácí porážku v poměru 1:3 a Baníkovci z Dubňan čekají doma na tým ze třetího největšího města okresu.

* Vnorovy – Kozojídky, Hroznová Lhota – Rohatec, Dubňany – Veselí nad Moravou, vše od 15 hodin.

1. B TŘÍDA, SKUPINA C – 15. kolo:

Zajímavý duel se dá očekávat v souboji Ždánic (3. místo a 26 bodů) se Šardicemi (ty mají o 7 bodů navíc a patří jim druhá pozice), které dýchají na záda vedoucímu Kyjovu. Ten posbíral v dosavadním průběhu nejnižší krajské soutěže 34 bodů a cestuje na hřiště jasně poslední Moravské Nové Vsi (ta má jen tři body!).

* Ratíškovice B – Uhřice, Blatnice pod Svatým Antonínkem – Kostice, Ždánice – Šardice, Svatobořice-Mistřín – Velké Bílovice, Moravská Nová Ves – Kyjov, Strážnice – Velké Němčice, vždy s výkopem v 15 hodin.

OKRESNÍ LIGA – 15. kolo:

Šlágr prvního letošního kola je k mání ve Velké nad Veličkou (3. místo – 33 bodů), kam přijede první tým tabulky z Dambořic (36 bodů). Dambořice loni na podzim padly doma se stejným soupeřem po výsledku 2:4, i když ještě ve 27. minutě vedly 2:0. Poslední tým tabulky ze Zarazic (7 bodů) hostí doma béčko Dubňan, který loni na jeho hřišti vedl ještě 12 minut před koncem 3:0, nakonec se ale oba týmy o body podělily!

* Kněždub – Vlkoš, Velká nad Veličkou – Dambořice, KEN Veselí nad Moravou (Zarazice) – Dubňany B, Radějov – Bzenec B, Bukovany – Násedlovice, i tady se začíná vždy od 15 hodin.

(red.)

 

Štítky:

sport