Sport

SOUBOJ DVOU VEDOUCÍCH TÝMŮ VYŠEL LÉPE DOMÁCÍM ŠARDICÍM!

Středa Květen 1, 2024
469
Momentka z regionálního fotbalu. (Foto: Jaroslav Kicl)

ŠARDICE – Ne vždy je dobré, když se na něco moc těšíte! Obdobnou zkušenost mám z minulého víkendu, kdy do Šardic zavítalo na 500 fanoušků nejpopulárnější kolektivní hry této planety, aby shlédli jednoznačný šlágr jara v krajské 1. B třídě (skupina C). Nastoupily totiž současné dva nejlepší týmy nejnižší krajské soutěže, tak se dalo očekávat, že fanoušek uvidí kvalitní sportovní podívanou. Nakonec zůstalo jen u zbožného přání, protože jsme viděli především moc taktického boje, čímž samotný fotbal trpěl.

Přiznám se, a nebyl jsem na šardické tribuně sám s tímto názorem, že se více čekalo od mírného favorita z královského města Kyjova, ten ale početné publikum zklamal. Hosté si vypracovali velkou šanci ve 13. minutě, kdy po centru zprava trefil ve výhodné pozici z malého vápna pravou tyč branky, kterou hájil Vítězslav Tóth, Matěj Hynčica, to však bylo pohříchu ze strany hostujícího celku maximum!

Domácí i přes oslabení v defenzivě, kdy se v minulém souboji při porážce 0:1 ve Velkých Bílovicích nechal hloupě vyloučit zkušený stoper Petr Kyselka v 62. minutě za použití urážky směrem k rozhodčímu („Ty vym.danče!“) důležitý zápas s bravurou zvládli, po zásluze brali tři body a tím ještě více situaci na čele tabulky „zkomplikovali“!

Po dvaceti odehraných zápasech je stále na první šprušli KYJOV (52 bodů), druhé místo drží ŠARDICE, které mají na svém kontě 51 bodů. Už z toho je zřejmé, že o první flek se asi bude hrát v této skupině do samého finále, a to je dobře pro fotbal jako takový a samozřejmě že se z toho raduje především fotbalový fanoušek!

Jinak vzájemné zápasy vychází lépe pro Šardice (3 body, skóre 4:2), Kyjov taktéž 3 body, ale pasivní skóre 2:4. Co se týče zbývajících duelů této sezony, tak u lídrů skupiny to vypadá následovně:

KYJOV: doma – Velké Bílovice, D – Uhřice, V – Velké Němčice, D – Milotice, V – Tvrdonice a D – Strážnice.

ŠARDICE: venku – Velké Němčice, D – Milotice, V – Tvrdonice, D – Strážnice, V – Moravská Nová Ves a D – Svatobořice-Mistřín.

POZVÁNKY:

V dalším kole hrají ŠARDICE ve Velkých Němčicích (NE, 5. května s výkopem v 16:30 hodin), KYJOV se doma představí svým fanouškům v duelu s Velkými Bílovicemi (SO, 4. května od 15:30 hodin).

1. B TŘÍDA, SKUPINA C – 21. KOLO

* FK ŠARDICE – FC KYJOV 1919 3:0 (1:0)

Góly: 39. David Šimánek, 76. vlastní (Roman Hála), 79. Stanislav Čížek,

žluté karty: Adam Mokruša – Radim Polášek, Karel Tomek,

rozhodovali: Tomáš Slanina – Martin Švaňhal a Jiří Jäger,

delegátem na utkání byl Miloš Toman,

sledovalo 500 diváků (!).

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„Některé opory v minulém utkání ve Velkých Bílovicích (porážka Šardic v poměru 0:1) zklamali, takže jsme si situaci trochu zkomplikovali. Za dnešní zaslouženou výhru jsem samozřejmě rád, ale teď to má ve svých rukách především Kyjov. My budeme bojovat, musíme se dívat především na sebe, je to stále otevřené,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ předseda šardického klubu JOSEF FOLTÝN.

„Vyhráli jsme, což je nejdůležitější! Dotáhli jsme se na Kyjov znovu na jeden bod. Dnes jsme oproti zápasu ve Velkých Bílovicích podali kolektivní výkon, hráli jsme jako tým a hodnotím to kladně. Kyjovu jsme v podstatě nic nedovolili a myslím si, že to bude drama až do posledního kola,“ řekl k souboji dvou nejlepších celků tabulky střelec třetího gólu STANISLAV ČÍŽEK.

„Nechtěli jsme tady samozřejmě prohrát, chtěli jsme minimálně jeden bod uhrát. Byl to důležitý zápas, stále ale máme jednobodový náskok, takže máme to ve svých rukách. Herně jsme odvedli lepší výkon než loni na podzim doma se stejným soupeřem při naší výhře 2:1. Prvních dvacet minut bylo slušných, měli jsme tam gólovku, ale míč skončil jen na tyči. Kdyby padla branka, tak by se zápas vyvíjel jiným směrem, ale nevyšlo to. První branku jsme dostali po naší chybě na půlce, pak po přestávce jsme si dali vlastní gól. Škoda. Tím, jak se blíží konec sezony, tak je to na mužstvu znát – hráči jsou jenom lidi, přibývají zranění, vyčerpání, ale stále je šance na postup. Řeknu to tak, když vyhrajeme každý zápas, tak postoupíme,“ prohlásil po šlágru jara v 1. B třídě kouč Kyjova DAREK OPATŘIL.
(red.)

Štítky:

sport