Zprávy

SLABÝ VÝKON NAFTAŘŮ VE MĚSTĚ OKUREK A DOBRÉHO VÍNA!

Pondělí Březen 6, 2023
653
Z letošní přípravné kopané třetiligisty z Hodonína (pruhované dresy). (Ilustrační foto: Jaroslav Kolísek)

HODONÍN – Hodonínští fotbalisté nastoupili k prvnímu zápasu ve 3. lize v tomto kalendářním roce na hřišti Městského stadionu v Horním parku ve Znojmě v roli favorita, tu však vůbec nenaplnili. Naopak domácí, kteří jsou v přímém ohrožení od sestupu do nižší soutěže, hráli jako o život a po dvou prvních vydařených akcích šli do dvoubrankového trháku. Hosté v závěru první půle snížili po trefě Bobčíka a zdálo se, že ve druhé půli konečně uchopí otěže zápasu do vlastních rukou. Nakonec se ale potvrdilo, že to bylo pouze zbožné přání hodonínských fanoušků, kteří pevně věřili v bodový zisk, ten se ale nekonal. Je tak hodně zarážející, že domácí brankář, Švéd Franko Škugor, neměl zrovna moc práce, aby ukázal své fotbalové umění!

Po přestávce měl sice Hodonín míč častěji ve svém držení, ale na to se nehraje. Naopak domácí Okurkáři měli za stavu 2:1 jasnou tutovku, ale osamocený Filip Pálfi trefil ve výhodné pozici jen boční síť branky hostů, kterou hájil Martin Petráš. To ale Znojmo mrzet nemuselo, neboť o čtyři minuty později zajistil domácím veledůležité body v boji o záchranu Srb Kilibarda, který poslal kulatý nesmysl pohotově kolem vybíhajícího gólmana do hodonínské svatyně – 3:1!

ZAJÍMAVOST: Tým Znojma měl v základní jedenáctce jen tři hráče z Čech, a to Pavla Bartůňka, Davida Ledeckého a Michala Suchého, který zvyšoval po centru zprava hlavou vedení na 2:0, když totálně zaspala hodonínská obrana,která si ale nějak podobně počínala i při první brance vítězů. Zbývající hráči základu byli cizinci, stejně jako kouč Rui Capela, který pochází z Portugalska.

Naftaři tak mají co napravovat! Šanci dostanou již tuto sobotu, kdy na hřišti „U Červených domků“ v Hodoníně hostí beznadějně poslední MFK Vítkovice. Výkop je ve 14:30 hodin.

MSFL (3. LIGA) – 18. KOLO

1.SC ZNOJMO FK – FK HODONÍN 3:1 (2:1)

Branky: 18. a 86. Marko Kilibarda, 23. Michal Suchý – 40. Libor Bobčík,

žluté karty: Pavel Bartůněk, Abdenacer Ahmed Noui Baaloul – Martin Petráš, Erik Burac, Yehor Glushach, Tibor Jáger,

330 diváků.

(red.)

Štítky:

sport