Zprávy

SLABÝ FOTBALOVÝ ODVAR BYL K VIDĚNÍ V NEDĚLI PŘI DERBY UTKÁNÍ V ROHATCI!

Pondělí Září 19, 2022
551
Momentka z regionálního fotbalu. (Foto: Antonín Mlejnek)

V MUTĚNICÍCH SKONČIL KOUČ MARCEL HOUŠKA!

ROHATEC – Velké očekávání, že uvidíme v derby dobrý fotbal, se bohužel nenaplnilo. Slušná návštěva nakonec branku neviděla, ale domácí může těšit, že ani ve čvrtém souboji v řadě neinkasovali!

V 17. minutě se mohl zapsat do střelecké listiny nevýrazného souboje domácí Jakub Tomšej, který si „vychutnal“ dva obránce a gólmana Igora Novotného, místo střely na branku ale volil zbytečnou přihrávku do země nikoho. Ve 42. minutě po centru hostujícího Tomáše Ševčíka se dostal balon v hloubi pokutového území domácích k zakončovateli Tomáši Zelinkovi, jeho střelecký pokus ze čtrnácti metrů byl ale z kategorie hodně nevydařených. V poslední minutě prvního dějství se dostal nečekaně za obranu hostující Lukáš Noga, ale v rozhodující chvíli uklouzl a bylo po šanci.

Po přestávce kvalita hry ještě více poklesla – zaujala pouze 69. minuta, ve které domácí Jan Grabec špatně řešil dobrý míč na pravé straně hrací plochy a šest minut před koncem pokus střídajícího hráče Slavoje Samuela Netopila, který těsně za velkým vápnem napálil míč do horní brankové konstrukci!

Nakonec bude zřejmě remíza spravedlivá, ovšem přítomný fanoušek určitě nebude na derby v dobrém vzpomínat – byla to tak trochu fotbalová nuda, které citelně chybělo koření fotbalu, tedy góly!

Mezi fanoušky seděl na hlavní tribuně dnes již bývalý kouč týmu FK Mutěnice, MARCEL HOUŠKA, který k předčasnému odchodu z Mutěnic řekl: „Mé ukončení po třech letech v Mutěnicích mi bylo oznámeno telefonicky ve středu večer, jednalo se o rozhodnutí Výkonného výboru (VV) mutěnického klubu. Přiznám se, že jsem to nečekal, ale na druhou stranu dobře vím, co život kouče obnáší! Mezitím jsem již dostal jednu nabídku z krajského přeboru, tu jsem ale odmítl, nyní si chci ale krátce od fotbalu odpočinout, co bude dál, ukáže až čas. K Mutěnicím zášť necítím a přeji jim, aby se jim v kraji dařilo!“

1. A TŘÍDA – SKUPINA B, 7. KOLO

TJ SLAVOJ ROHATEC – FK BANÍK DUBŇANY 0:0

Střely na branku: 3:7,

mimo: 7:4,

rohové kopy: 4:7,

ŽK: David Mlynařík – 0,

rozhodovali: Josef Kučera – Michal Weiss a Ondřej Rosa,

350 diváků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ
„Derby, které vůbec nepřineslo hezký fotbal. Bylo takové bojovné a kostrbaté. V prvním poločase jsme si vytvořili dvě šance, ale ty jsme neproměnili. Ve druhé půli stojí za zmínku pouze střela Samuela Netopila do břevna, jinak tam nic z naší strany nebylo. Nezasloužili jsme si vyhrát, remíza je zasloužená. Hosté hráli v bloku, my jsme se přes něj jen těžko dostávali a navíc když odešel v 51. minutě zraněný Jirka Jüstel, naše ofenzivní síla se vytratila. No nic, dáme se dokupy a co jsme dnes ztratili, pokusíme se získat v neděli u nováčka ve Vnorovech,“ řekl zklamaný domácí lodivod VIKTOR LINHART.
„Typické derby utkání. Byl to bojovný zápas, který mohl rozhodnout jeden gól, ten však nepadl a proto se nakonec zrodila asi zasloužená remíza,“ zhodnotil duel kapitán Dubňan DUŠAN SVITÁK.
„Zápas se mi líbil jen v prvním poločase, kdy si Rohatec vypracoval tři vyložené šance. Domácí byli do 25 minuty lepším týmem než hosté z Dubňan. Bylo to derby, na které jsem se těšil a byl zdravě nažhavený, ale za druhý poločas jsem velmi zklamaný,“ hlásil pro web ISLOVÁCKO.CZ OLIN ROSYPÁLEK, velký fanoušek regionální kopané, rohatecký rodák, který žije v Dubňanech.
(red.)

Štítky:

sport