Sport

SKVĚLÝ PRVNÍ POLOČAS Z POHLEDU HODONÍNA, PO OBRÁTCE JIŽ KRALOVALY SLOVENKY!

Úterý Únor 25, 2025
816
Z MOL ligové házené žen mezi Hodonínem (bílé dresy) a Michalovcemi. (Foto: facebook HK Hodonín – Josef Petrica)

HODONÍN – V neděli se šlo mimořádně na jihu Moravy na MOL ligovou házenou žen, neboť soupeřky z Michalovců měly za sebou sobotní bitvu v rámci Evropského poháru na palubovce polského celku MSK PR URBIS GNIEZNO. Slovenský tým vyhrál nejdříve doma (40:26), dva body ale bral i za výhru u našich severních sousedů, a to 26:22, i když do poločasu prohrával 8:9. Michalovce tak potřetí v řadě postupují do semifinále soutěže v rámci EHF, a to v Evropském poháru.

Možná i proto byly hostující hráčky po dlouhé, téměř 700 kilometrů vzdálené cestě mezi Gnieznem a Hodonínem natolik unavené, že úvod zápasu jim v Hodoníně nevyšel. Domácí hráčky se dostaly poprvé v zápase do vedení 4:3, a to v čase, kdy běžela sedmá minuta. Ve 13. minutě již vedl HK Hodonín 8:4 a začalo se schylovat k házenkářské senzaci: do poločasu se oba týmy rozcházely do teplých kabin za smírného stavu 16:16 a s napětím se v hale TEZA čekalo, jak se bude vyvíjet druhé dějství. To daleko lépe odstartoval velký favorit z východní části Slovenska, který dal za první čtyři minuty 5 gólů a přitom domácí neskórovaly ani v jednom případě!

Dílčí stav 16:21 tak předznamenal, kdo bude ve zbytku souboje králem hodonínské palubovky, ale na druhou stranu je třeba konstatovat, že domácí bojovnice v podstatě nezklamaly, hrály své sportovní maximum a i přes nějaké nedostatky (hloupé technické chyby při zakládaní útoků nebo příliš málo důrazná obrana ve svém obranném teritoriu) už je třeba se soustředit JEN a POUZE na zápasy PLAY-OUT, kde si to rozdají o ČERNÉHO PETRA tři týmy z Česka – Poruba (zatím 8 bodů), HODONÍN (7) a Plzeň (5). Po základní části se body do play-outu sčítají a trojice odehraje mezi sebou vždy dva duely (doma, venku) s tím, že poslední celek ještě musí absolvovat dvouzápasovou baráž o MOL ligu s vítězem 1. ligy – zřejmě Sokol Praha-Vršovice!

ŽENY: HÁZENÁ – MOL LIGA, 20. KOLO

* HK HODONÍN – IUVENTA MICHALOVCE 25:36 (16:16)

Nejvíce branek: Laura Víchová 8/3, Šárka Pospíšilová 4, Andrezza Dos Santos Sales Paizinho 4 – Alena Dvorščáková 7, Nikoleta Pejović 7/3, Emma Lukáčová 6,

sedmimetrové hody: 6/4 – 5/5,

vyloučení: 7:4,

rozhodovali: Petr Kremláček a Filip Procházka,

delegátem na utkání byl Jiří Ondráš,

sledovalo 160 diváků.

V tabulce jsou Michalovce na druhém místě (mají 34 bodů), MOL ligu vede Dunajská Streda, která získala zatím 0 dva body více. HK HODONÍN stále drží jedenáctou příčku se ziskem 7 bodů, dva body ztrácí poslední Plzeň a o bod více jak Hodonín drží desátá Poruba.

V dalším kole (zatím je daný sobotní termín, a to 15. březen) cestuje HODONÍN do Zlína se začátkem v 18 hodin a Michalovce ve šlágru kola o první flek přivítají doma Dunajskou Stredu, taktéž od 18 hodin.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

„Přijel velmi těžký soupeř – je to MEGA tým celé MOL ligy, přitom včera měli v nohách zápas v Evropském poháru v Polsku. Poločas jsme s nimi drželi krok, fungovala nám obrana i útok, ale ve druhé půli se již projevila velká kvalita a zkušenost. Hosté nenastoupili v plné sestavě, ale přesto klobouk dolů před nimi, jak to vše v závěru týdne zvládli. I když jsem ještě v minulé sezoně byl jako kouč mládeže v Michalovcích, tak před tímto soubojem nebyly žádné hecovačky, my už se teď musíme jen soustředit na zápasy v play-out, které nás po konci základní části v MOL lize čekají,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ trenér Hodonína MILAN ADI.

„Bylo vidět, že jsme hlavně v první půli byli unaveni! Tři hráčky ze stabilního kádru odpočívaly, ale nemůžou se vyskytovat takové hluché momenty, jako tomu bylo tady v první půli. Bylo toho moc, přesun z Polska sem do Hodonína, takže ano: jedno oko je přimhouřené, ale očekávám, že ta děvčata, která dnes dostala šanci, se o místo v sestavě pobijí více, ale to jsem neviděl. Je to o týmu, jsem rád, že jsme to zvládli a už se těšíme domů,“ hlásil kouč Michalovců PETER KOSTKA.

Zbývající výsledky 20. kola MOL ligy žen:

* Slavia Praha – Sokol Poruba 36:20 (23:10),

* Plzeň – Kynžvart 20:33 (12:14),

* Olomouc – Šaľa 27:30 (10:14),

* Most – Zlín 40:26 (20:11),

* Dunajská Streda – Písek 34:16 (15:4).

(red.)