Sport

SKVĚLÉ FOTBALOVÉ PŘEDSTAVENÍ SLOVANU BZENEC VE ŠLÁGRU KOLA!

Pondělí Březen 25, 2024
524
Snímek z regionálního fotbalu na jižní Moravě. (Ilustrační foto: Jaroslav Kicl)

BZENEC – Největší šlágr divizního 18. kola se hrál jednoznačně ve Bzenci, kam přijel o čtvrté březnové sobotě lídr skupiny E – FC Strání. Navíc bylo pikantní to, že v zimě od bzeneckého klubu odešel za lepším kouč Vladimír Beker, který se upsal právě týmu ze Strání.

Už půl hodiny před samotným výkopem bylo těžké najít pro svého čtyřkolového miláčka místo k parkování, což bylo znamením, že tahák kola fandy evidentně PŘITAHOVAL!

A byli to trenéři na lavičkách obou celků, kteří se výrazným způsobem přičinili o to, jak se bude samotný duel vyvíjet: u hostí trenér Beker nenašel žádnou protizbraň na skvěle připravený tým Slovanu velezkušeným lodivodem Bohumilem Páníkem, jehož svěřenci vygumovali střed hřiště na straně protivníka, tedy srdce fotbalu, a v souboji dvou nejlepších divizních kanonýrů, domácího Petra Kasaly (21 branek) a hostujícího Luboše Mikloviče (20 gólů) nebyl hostující kanonýr vůbec vidět, naopak domácí Kasala pojal tento duel jako ZÁPAS JEDNOHO MUŽE, a výrazným způsobem uctil tak památku na nedávno náhle zesnulého a milovaného dědu Jaroslava Kasalu, který zemřel ve věku 74 let.

Strání sice mělo v úvodu míč častěji ve své moci, ale jak jsme se mohli na bzenecké tribuně přesvědčit, to samo o sobě negarantuje předpoklady k dobrému výsledku. Hosté se nedokázali zahuštěným středem protlačit do bezprostřední blízkosti branky Daniela Frydrycha a pokud se tam přece jen nějaký balon zatoulal, výtečně pracovala u vítězů defenziva po celých devadesát minut, která měla průběh mače pod svoji kontrolou. Hosty hodně „vykolejil“ především gól do šatny z kopačky Nikoly Absolona, který po sprintu po levé straně poslal míč nechytatelně ke vzdálenější tyči Víta Nemravy – 2:0. Branky z kopaček domácích borců byly vesměs fotbalově vypracované, určitě se nejednalo o takzvané „škaredé góly“! Bzenec nakonec zaslouženě dokráčel do vítězství, neboť se prezentoval výborným kolektivním výkonem, od hostujícího týmu se určitě čekalo na Hodonínsku víc!

SESTAVA TÝMU TJ SLOVAN BZENEC:

Daniel Frydrych – Dominik Pelikán, Adam Skřivánek, Vilém Žák, Lukáš Mlýnek – Tomáš Zůbek, Dominik Kaňa, Nikola Absolon, Robert Janás – Martin Vaďura, Petr Kasala, ve druhé půli střídali Ondřej Kuchař, Kryštof Crhan, Štěpán Kozel, Radek Komínek a Lukáš Řezník.

V dalším kole cestuje Bzenec (4. místo – 35 bodů) do Šternberku (SO, 30. března, výkop v 15 hodin), který je nyní v tabulce na sedmém místě se ziskem 25 bodů a Strání (1. místo – 42 bodů) hraje doma v NE, 31. března od 15 hodin s Rýmařovem.

DIVIZE E – 18. KOLO

* TJ SLOVAN BZENEC – FC STRÁNÍ 4:0 (2:0)

Góly: 34., 55. a 75. Petr Kasala, 45.+1 Nikola Absolon,

žluté karty: Petr Kasala, Dominik Pelikán – Filip Hruboš,

řídili: Jaroslav Kolář – Ondřej Cieslar a Jan Dorotík,

delegát zápasu: Zdeněk Hulcký,

sledovalo 640 (!) fanoušků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

Do Bzence přijel lídr divize E, chtěli jsme se na Strání dobře připravit. Věděli jsme, že mají sílu, byl jsem se na ně podívat. Jsou obrovsky nepříjemní, siloví, je to výškově postavené mužstvo. Trochu jsme museli sáhnout do kádru, abychom je eliminovali. Dvacet minut to vypadalo, že ty sázkařské prognózy se splní, ale my jsme to přežili s velkým nasazaním a odhodláním. Pak jsme se dostali do hry a už jsme byli celý zápas nebezpeční. A co říkám na kanonýra Petra Kasalu? Ty góly dnes posílal dědovi tam nahoru, který ty branky určitě viděl a to je to krásné! Pro nás je to dnešní derby velkým povzbuzením, jsme ale pokorní. Chceme vyhrát každé utkání, tady ve Bzenci je výborná parta, jsou tady mladíci, ale i zkušení fotbalisté,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ po jasné výhře kouč Bzence BOHUMIL PÁNÍK.

Dnes to bylo hodně nahecované utkání, což způsobil především koučův nečekaný odchod v zimě do Strání. Mě to spíš mrzelo, protože s Vladimírem Bekerem jsem měl dobrý vztah, ale takové věci se ve fotbale stávají. Já si myslím, že od nás to byl asi nejlepší kolektivní výkon v této sezoně a moc jsme chtěli utkání vyhrát. Jsem rád, že to nakonec vyšlo, ale my určitě nemáme ambice postupovat, ať se o postup popere Strání s Kozlovicemi, je mi to jedno. Mé góly byly dnes pro dědu tam nahoře, se kterým jsem měl nadstandardní vztah, dědu jsem miloval a budu na něj vždy jen v dobrém vzpomínat. A kolik bude stát ten hattrick? Jak znám pana Pelíška (zdravotník Bzence – jinak pokladník A týmu mužů), tak mě nyní čekají těžké časy (smích). Pan Pelíšek je velice důrazný, takže uvidím,“ hlásil po skvělé bitvě střelec Bzence, PETR KASALA.

Dostali jsme trošičku facku! Ze začátku jsme měli více ze hry, více standardek, ale jak už to někdy bývá, přišel trest. Soupeř díky důrazu do poločasu dvakrát skóroval a dnes mu vyšlo úplně všechno. Naši hráči, na které bývá povětšinou velký spoleh, dneska chybovali, ale nechci to házet jen na ně. Náš výkon nebyl takový, jaký bych očekával. Že to přišlo teď, je možná dobře, protože je stále ještě před námi spousta zápasů. Že jsem si to jakoby vyžral, tak to někdy bývá, musím být na to nachystaný a vím, že do dalších zápasů půjdeme s pokorou. Náš cíl stále zůstává, tedy postup do třetí ligy,“ hlásil po derby zklamaný kouč Strání VLADIMÍR BEKER.

(red.)

Štítky:

sport