Sport

ŠARDICE V POHODĚ DEKLASOVALY NAPROSTO NEŠKODNÉ UHŘICE!

Úterý Duben 16, 2024
615
Snímek z krajského fotbalu na jihu Moravy. (Foto: Jaroslav Kicl)

ŠARDICE – Jen lepší tréninkovou jednotku si dali v sobotu fotbalisté Šardic, kteří v roli velkého favorita nastoupili k mistrovskému zápasu 1. B třídy a od prvopočátku bylo zřejmé, který mančaft drží v rukách trumfové karty.

Domácí celek si s chutí zastřílel, když o sedm gólů v síti hostujícího Josefa Mokrého se zasloužilo sedm hráčů z týmu, který už teď vyhlíží SOBOTU 27. DUBNA, kdy se v Šardicích odehraje SUPER ŠLÁGR nejnižší krajské soutěže. Zatím první KYJOV cestuje totiž do nedalekých ŠARDIC a možná to bude právě tento duel, který více napoví o tom, kdo bude mít větší šanci zaklepat v létě tohoto roku na dveře 1. A třídy!

Šardicím sice stále chybí útočník David Šimánek (natržený stehenní sval), dále Adam Mokruša a Patrik Šenfelder, nicméně zdraví borci ze šardické kabiny to zatím hravě zvládají, sbírají potřebné body a nepříjemně dorážejí na první Kyjov, který má momentálně o jeden bod navíc (49 bodů).

Domácí zlomili svého hodně odevzdaného soka již v první půlhodince, která byla z pohledu Uhřic silně nevydařená, ale to se dá vlastně říct v podstatě o celém špílu. Hosté v ní čtyřikrát inkasovali, sami ale přidali jen jedinou dobře cílenou trefu a protože ve druhé půli zahodili penaltu (střelec Jan Rotrekl nedokázal poslat míč z bílého bodíku mezi tři tyče!), odvezli si domů ke druhému aprílovému víkendu zaslouženě jasný debakl.

SESTAVA ŠARDIC:

Michal Gebhart – Martin Vaverka, Petr Kyselka, Marek Knoflíček (46. Adam Cupal), Tomáš Novotný – Jan Mokrý, Radek Benešovský (59. Ondřej Novotný), Patrik Bohun (71. Josef Foltýn), František Lamáček – Stanislav Čížek, Martin Ivančic.

1. B TŘÍDA, SKUPINA C – 19. KOLO

* FK ŠARDICE – SK UHŘICE 7:1 (5:1)

Branky: 2. František Lamáček, 22. Patrik Bohun, 26. Tomáš Novotný, 29. Jan Mokrý, 41. Martin Vaverka, 59. Stanislav Čížek, 88. Martin Ivančic – 30. Dominik Svoboda,

žluté karty: Martin Vaverka – Daniel Hroudný,

řídili: Matěj Suchý – Radek Bábíček a Přemysl Kulíšek,

delegát: Michal Jelínek,

219 diváků.

Výsledek odpovídá hře, když soupeře jsme přehráli již v prvním poločase a do ničeho jsme Uhřice vlastně ani nepustili. Hosté tam měli trochu zajímavou pětiminutovku v první půli, jinak jsme je do šancí nepouštěli. Výsledek jsme si jednoznačně pohlídali! Určitě bychom chtěli postoupit do 1. A třídy, bude se zřejmě rozhodovat v nejbližším domácím souboji, kdy tady budeme hostit první Kyjov a podle mě to bude jeden z nejdůležitějších zápasů této sezony. Za výhru jsem klukům do kabiny v souboji s Uhřicemi slíbil bečku piva, takže se to prodraží, ale to není vůbec podstatné,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ navrátilec do šardického dresu, rodák z Násedlovic, který je učitelem na ZŠ v Šardicích, kde učí informatiku a tělocvik, JAN MOKRÝ.

(red.)

Štítky:

sport