Sport

ROHATECKÝ SLAVOJ SLAVIL O HODOVÉM VÍKENDU 95. LET FOTBALU V OBCI!

Pondělí Srpen 28, 2023
603
Společná fotka týmů z hlavního zápasu sobotních oslav fotbalu v Rohatci. (FotO: zdroj – facebook klubu TJ Slavoj Rohatec)

ROHATEC – Už pětadevadesáté narozeniny si připomněl organizovaný fotbal v obci Rohatec o poslední srpnové sobotě. V rámci celodenní akce poutaly největší pozornost fanoušků fotbalu hlavně dva odpolední zápasy, kdy nejprve nastoupila Stará garda (SG) Rohatce a SG Dubňan, v hlavním odpoledním mači se pak představil kombinovaný tým mužů Slavoje Rohatec a SG SK Slavia Praha. Tady ale fanoušci marně vyhlíželi na Ivo Knoflíčka (jinak šardický rodák), Pavla Kuku (55letý bývalý československý reprezentant a útočník, který zanechal velkou stopu zejména v Německu v letech 1994 – 2000) a nebo Vladimíra Šmicra, dnes úspěšného podnikatele, který s týmem FC Liverpool slavil v roce 2005 titul v Lize mistrů. Tyto slávistické persony se bohužel z různých důvodů nemohli oslav fotbalu v Rohatci zúčastnit!

HLAVNÍ ZÁPAS:

TJ SLAVOJ ROHATEC KOMBINOVANÝ TÝM VERSUS SG SK SLAVIA PRAHA 1:3 (1:1)

Góly: 8. Igor Petrák – 47. a 78. Ivo Svoboda, 13. Milan Černý,

sledovalo 450 diváků.

Sestava Stará garda SK Slavia Praha:

Petr Bureš – Lukáš Došek, Jiří Jeslínek, Rostislav Macháček, Martin Hyský, Martin Müller, Tomáš Jablonský, Milan Černý, Ivo Svoboda, Jaromír Jindráček, Roman Janoušek, Tomáš Došek, Jan Mareš (zároveň manažer týmu), Jiří Vávra a Jaroslav Smrčka.

Hrálo se 2×40 minut.

Rozhodovali: Miroslav Chromek – Petr Zálešák a Jiří Tománek (všichni z HO).

Za Rohatec se představil třeba i Ondřej Šebesta, který žije ve Vnorovech a patří k ikonám radějovské kopané a v utkání SG Rohatce a Dubňan (výsledek 5:2 pro domácí) se dokonce i jednou gólově prosadil.

„Nejsem slávista ani Sparťan, já su Baníkovec! Dnes to byl pěkný zážitek, rád jsem viděl tyto borce, kteří kdysi hráli první ligu. Jinak má fotbalová kariéra je u konce, jelikož zálibou číslo jedna v mém životě jsou teď děti. Sedmiletá Kristýna má hodně zájmů a dává mi dosti zabrat, mám ještě ročního syna Viktora. Před deseti lety jsem sice hodonínskému NESYTU slíbil pomoc, ale teď má přednost především rodina a pokud bude chuť a trochu času, tak jim rád pomůžu. V zimě rád hraji hokej, do Hodonína se občas na druhou ligu vypravím a mám rád Jardu Jágra, je to prostě naše velká ikona,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ dnes už bývalý hráč rohateckého Slavoje RADEK HOMOLA alias HOMBRE.

(red.)

Štítky:

sport