Zprávy

ROBINSON A PÁTEK – příběh o spojení Ekocentra Dúbrava a Mysliveckého spolku Bohuslavice k záchraně neobyčejného přátelství beránka s kozlíkem!

Úterý Únor 23, 2021
1257

Čtyři rohy, osm kopýtek a pořádná kupa srsti – tak by mohla začínat hádanka v úvodu některého z našich výukových programů… jenže tentokrát nešlo o výukový program, ale záchranu dvou zvířecích životů! V tomto případě by totiž tři indicie místo předchozích mohly znít: Dvě opuštěná zvířata, frekventovaná silnice Bohuslavice u Kyjova a zimní boj o přežití.

Díky všímavosti pana J. Dohnálka, kterému nebyl osud dvou osiřelých zvířat lhostejný a zajímal se o celou situaci, se dostala zpráva o beránkovi a kozlíkovi až k nám do Ekocentra Dúbrava při SVČ Hodonín a to spolu s kontaktem na pány I.Šrůtku a T. Trýsku z Mysliveckého spolku Bohuslavice, kteří nad dvojící obětavě drželi ochrannou ruku. A protože my všichni z ekocentra zvířata máme rádi, a když některému můžeme pomoci, pomůžeme, rozhodli jsme se beránka i kozlíka ujmout a zachránit je a možná spolu s nimi i některého z řidičů před případným střetem. Proto jsme se společně s myslivci domluvili na odchytu těchto dvou nerozlučných kamarádů a počítali jsme, že druhý den budou zvířata ve chlévě v ekocentru ve stádě u našich koz Belly a Adély. Ovšem dva životem v divočině protřelí parťáci nám připravili týdenní dobrodružství plné legračních i napínavých historek a v závěru nechybí ani rohatá lovestory – celý příběh si můžete přečíst na naší facebookové stránce Ekocentrum Dúbrava Hodonín! Nyní jsou již oba roháči v bezpečí zejména díky laskavé pomoci ovčáků bratrů Tícových a vesele skotačí v naší zahradě – někdy se u nás v ekocentru zastavte je pozdravit!

Anežka Plintovičová

Štítky:

napsali jste nám