Sport

RATÍŠKOVICKÝ SPOLKOVÝ DŮM HOSTIL VE ČTVRTEK NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVCE HODONÍNSKA ZA ROK 2023

Pátek Březen 1, 2024
962
Stolní tenistky SKST PLUS Hodonín na vyhlašování zastupovaly zleva Karin Grofová a Markéta Ševčíková. (Foto: Michal Konečný)

RATÍŠKOVICE – Slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců na Hodonínsku za rok 2023 se uskutečnilo v příjemném prostředí Spolkového domu v Ratíškovicích pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Jana Grolicha a Jihomoravské organizace ČUS a Okresního sdružení ČUS Hodonín.

Nejlepším kolektivem mezi dospělými zvolila sportovní komise družstvo hodonínských plavců, kteří se pyšní nejen prvním místem v Českém poháru v dálkovém plavání, ale i zdoláním kanálu La Manche. Pomyslné stříbro braly stolní tenistky klubu SKST PLUS Hodonín, které vůbec poprvé ve své historii postoupily do semifinále Ligy mistryň a třetí pozici zaujali hodonínští veslaři.

Mezi mládežnickými kolektivy triumfovaly starší žákyně VK Hodonín. Talentované veslařky předčily i mladé fotbalisty Hodonína a sportovní gymnastky ze stejného města.

Nejlepším trenérem okresu se stal trenér plavců Zdeněk Dvořák, na stupně vítězů se dostal i veslař Josef Mančík a stolní tenistka Alena Vachovcová – všichni reprezentují hodonínské sportovní kluby.

Osobností roku 2023 se stal cyklista Jan Bárta. Sedminásobný mistr České republiky, účastník Giro d’Italia, Tour de France i Letních olympijských her v Londýně a Riu de Janeiru se loni v listopadu rozloučil s profesionální kariérou.

Nebylo to těžké rozhodnutí. V prosinci mi bylo devětatřicet let a cítím, že jsem každý rok o něco slabší, navíc se nám narodilo třetí dítě, takže nebylo co řešit,“ řekl Bárta.

Titulem sympaťák roku se může pochlubit veslař Martin Slavík.

Akcí roku pak bylo vyhodnoceno jako nejlepší Mistrovství České republiky mužů a žen v atletice, potlesku se ale dostalo i organizátorům Mistrovství světa v hokejbale tři na tři a jubilejnímu třicátému ročníku cyklistického závodu Na kole regionem Kyjovského Slovácka.

Akci moderoval Michal Chylík, galavečer svým vystoupením zpestřily gymnastky Sokola Hodonína a členky tanečního studia Graceful Hodonín.

SPORTOVEC OKRESU HODONÍN ZA ROK 2023

Muži:

1. Lukáš Steklý (rychlobruslení, KSB Hodonín), 2. Petr Kasala (fotbalista, TJ Slovan Bzenec), 3. Ladislav Sedláček (atletika, AC Čejkovice).

Ženy: 1. Lucie Korvasová (in-line bruslení, In-line Veselí nad Moravou), 2. Barbora Vránková (krasobruslení, SK SVČ KK Baník Hodonín), 3. Karolína Procházková (hokejbal, HBK Kyjov).

Talent chlapci: 1. Adam Ilčík (karate, Šin-Mu Hodonín), 2. Adam Tříska (cyklistika, CK Dacom Pharma Kyjov), 3. Tobiáš Krupka (in-line bruslení, In-line Veselí Moravou), dále bez pořadí Štěpán Brhel (stolní tenis, SKST Hodonín), Tomáš Blinka (řecko-římský zápas, TJ Sokol Hodonín), Filip Červenka (atletika, AC Čejkovice), Šimon Kučeřík (motorismus, mx-100.cz Hodonín), Patrik Teplý (karate, KK Kyjov), Adam Tomeček (kanoistika, SK Kanoistika Veselí nad Moravou) a Matěj Vavřík (veslování, VK Hodonín).

Talent dívky: 1. Kristýna Jungová (in-line bruslení, In-line Veselí nad Moravou), 2. Adéla Brhelová (stolní tenis, SKST Hodonín), 3. Karolína Mazničenková (karate, Karate Klub Kyjov), dále bez pořadí Edita Bilová (moderní gymnastika, SK MG Veselí nad Moravou), Aneta Hlaváčová (moderní gymnastika, SK MG Veselí nad Moravou), Simona Holubová (stolní tenis, SKST Hodonín), Nelly Kuryviálová (karate, Šin-Mu Hodonín), Nela Lovecká (kanoistika, SK Kanoistika Veselí nad Moravou), Edita Průdková (plavání, OSP Hodonín) a Eliana Trávníčková (aerobic, Aerobic Centrum Kyjov).

Kolektiv (seniorský tým): 1. družstvo OSP Hodonín (plavání), 2. družstvo žen SKST Hodonín (stolní tenis), 3. družstvo dospělých VK Hodonín (veslování).

Kolektiv (mládežnický tým): 1. starší žákyně VK Hodonín (veslování), 2. starší žáci FK Hodonín (fotbal), 3. sportovní gymnastky (TJ Sokol Hodonín).

Trenér okresu: 1. Zdeněk Dvořák (plavání, OSP Hodonín), 2. Josef Mančík (veslování, VK Hodonín), 3. Alena Vachovcová (stolní tenis, SKST Hodonín).

Osobnost okresu: Jan Bárta (cyklistika).

Sympaťák roku: Martin Slavík (veslování, VK Hodonín).

Sportovní akce roku: 1. Mistrovství ČR mužů a žen v atletice (AK Hodonín), 2. Mistrovství světa v hokejbale 3 na 3 (HBC Hodonín), 3. Třicátý ročník Na kole regionem Kyjovského Slovácka (cyklistika, Sokol Dacom Pharma Kyjov).

Člověk by si skoro myslel, že když je někdo přeborníkem okresu nebo kraje, tak může vyhrát tuto anketu nebo v ní alespoň uspět. Úplně tomu ale tak zase není. Aby někdo uspěl v této silné konkurenci, musí být minimálně nejlepší v republice případně být mistrem Evropy, ale když je světovým šampionem, má to skoro jisté. My jsme hrdí na úspěchy, které mají sportovci z našeho malého okresu v jihovýchodní části naší republiky. Taky jsme vděční za všechny, kteří se podílejí na chodu jednotlivých klubů, organizací a spolků. Zároveň mám radost, že při tvorbě rozpočtu pro Národní sportovní agenturu, máme za náš okres velké zastání,“ prohlásil po vydařené akci předseda Jihomoravské krajské organizace České unie sportu (ČUS) VOJTĚCH BÁRTEK.

(red.)

Štítky:

sport