PRVNÍ VÝHRA SLAVOJE ROHATEC V PŘÍPRAVĚ. ODNESLI TO MLADÍCI ZE SKALICE!

Čtvrtek Červenec 25, 2024
584
Fotbalisté Rohatce (žluté dresy) až ve třetí letošní přípravě poznali, jak chutná vítězství. (Ilustrační foto: Mikuláš Belžík)

ROHATEC – Už třetí přípravný duel mají za sebou fotbalisté z Rohatce, kteří po dvou předchozích remízách získali pro svoji lepší psychiku před blížícím startem nové sezony 2024-2025 konečně i důležitou výhru.

Stalo se tak uprostřed tohoto týdne, kdy doma na vedlejším hřišti porazili s přehledem výběr Skalice do 19 let rozdílem dvou branek. Mladíci ze Záhorí hrají 2. dorosteneckou ligu na Slovensku (v minulé sezoně brali konečné třetí místo) a více domácí celek pozlobili až v samém závěru, kdy se jim podařilo překonat gólmana Martina Domanského až osm minut před koncem.

Slavoj začal skvěle, když po třinácti minutách vedl v pohodě 2:0, ale vítězové si vypracovali daleko více gólových příležitostí. Ještě po přestávce měl zajímavé možnosti Rohatec na zvýšení celkového skóre, ale v této fázi hry se ujala pouze pohledná fotbalové akce z učebnice moderního fotbalu ze 75. minuty, kterou přesně zakončil novic na rohateckém hrotu – útočník Vrablic, který se upsal letos v létě Slavoji, do kterého přišel z Velkých Pavlovic. V 80. minutě zaujala přítomné skvěle vyhodnocená situace domácího Tomeleho, který využil okamžiku, kdy brankář Skalice opustil svůj pracovní prostor a z dobrých třiceti metrů poslal svůj střelecký pozdrav na skalickou branku, jeho pokus ale k jeho smůle trefil jen horní brankovou konstrukci – VELKÁ ŠKODA!

V pozápasovém rozhovoru kouč Rohatce Horák potvrdil, že o základní sestavě na nastávající sezonu už má v podstatě jasno, otazníky podle něj visí jenom ve složení útočného dua, kde je nyní k dispozici hned kvarteto hráčů, přičemž na zelený pažit můžou vyběhnout jen dva!

Další přípravák sehraje ROHATEC už tuto SOBOTU, 27. ČERVENCE, a to na Slovensku ve Štefanově (obec v okrese Senica, kde žije cca 1 600 obyvatel). Místní fotbalová jedenáctka mužů si v minulé sezoně vybojovala postup do nynější 6. ligy, skupina Západ, když v 7. lize obsadila první flek s devítibodovým náskokem před druhým týmem z Oreského. Sobotní duel ve Štefanově začíná dopoledne v 11 hodin!

V neděli 28. července navečer pak bude znát Slavoj soupeře do 1. kola Krajského poháru (KP) – bude to vítěz nedělního 1. předkola mezi týmy Dolních Bojanovic a Kostic. První kolo by se mělo odehrát ve středu 31. července na hřišti vítěze nedělního souboje.

SESTAVA ROHATCE:

Jakub Hazlinger – Marek Herzán, Lukáš Kumpan, Benjamín Masaryk, Igor Petrák – Lucian Frolin Tomele, Lukáš Křivák, Jakub Tomšej, David Mlynařík – Ján Vrablic, Marek Čech, dále byli připraveni: Martin Domanský, František Kajánek, Oliver Masařík, Filip Konečný.

PŘÍPRAVNÁ KOPANÁ

* TJ SLAVOJ ROHATEC – MFK SKALICA U19 3:1 (2:0)

Branky: 13. a 75. Ján Vrablic, 9. Lucian Frolin Tomele – 82. Peter Dobrovič (je na zkoušce z Malacek),

rozhodoval Jan Smutný z Břeclavi,

na 80 fanoušků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ:

Před rokem jsme tady od tohoto týmu dostali šestku, takže jsme se na to chtěli určitě více připravit. Hlavně mi to ale mělo ukázat, jak na tom jsou kluci po té herní kondici. Proti nám stál běhavý mančaft, který trénuje možná až pětkrát týdně! Myslím si, že jsme to ale nakonec zvládli celkem solidně. Je to první naše výhra v přípravě, ta vítězství by se mohla začít nabalovat (smích). V sobotu jedeme na Slováky do Štefanova, kde bude chybět zraněný Marcel Lašák a dovolenkující Lukáš Kumpan. Do hry po drobném zranění by měl zasáhnout útočník Filip Mazuch, takže budu sám moc zvědavý, jak si s nováčkem 6. ligy (skupiny Západ) na jeho hřišti povedeme. Jinak o základní sestavě pro první mistrovský zápas mám jasno na 99%, pouze budeme řešit obsazení dvojice na hrotu útoku, kde máme nyní Jána Vrablice, Marka Čecha, Filipa Mazucha a snad začne příští týden s tréninkem i dlouhodobě zraněný Tomáš Zelinka,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ trenér Rohatce ZDENĚK HORÁK.

Pro nás to byla dobrá prověrka, protože mužský fotbal je přece jenom na jiné úrovni. Jezdíme sem každý rok a věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. S prvním poločasem jsem relativně spokojený až na ty dvě chyby, po kterých jsme dvakrát inkasovali. Do druhé půle jsme z poloviny postavili nové hráče, bylo to takové rozhárané, ale přesto celkově zápas splnil svůj účel,“ hlásil kouč Skalice IGOR ŠEFČÍK.

Bylo to super – první zápas po roce, přiznám se, že jsem to čekal horší. Předtím byl fotbal na první koleji, ale po nástupu na Vojenskou vysokou školu v Brně, kde mám za sebou první ročník, teď je u mě prioritou škola, fotbal je na druhé pozici. Mám za sebou tady v Rohatci jeden trénink a k tomu jeden zápas, ale můžu říct, že chalani jsou super a kabina je určitě nadstandardní. Když jsem byl v Trnavě v mládežnické akademii, tak to bylo dobré, ale tady v Rohatci jsem velmi překvapený vůbec úrovní, s jakou se tady zdejší fotbal dělá! Chci si to tady fotbalově užít a kdyby se podařilo postoupit, určitě by to bylo pro rozvoj zdejšího fotbalu jen dobře. Mám v rodičích a především babce své velké fanoušky, takže nemohli chybět ani na tomto utkání,“ řekl 20letý stoper Slavoje Rohatec LUKÁŠ KUMPAN, který má před sebou snad zajímavou část své fotbalové kariéry a zbývající čtyři roky na Vysoké škole v Brně.