Zprávy

PRVNÍ VELKÁ VÝHRA NAFTAŘŮ V LETNÍ PŘÍPRAVĚ!

Středa Červenec 13, 2022
710
Ilustrační foto z přípravné kopané. FK Hodonín v pruhovaných dresech. (Foto: Jaroslav Kolísek)

HODONÍN – Nováček 3. fotbalové ligy, FK HODONÍN, začal kratší letní přípravu ve středu 6. července 2022 a do prvního přípravného duelu v sobotu 9. 7. na hřišti v Bořitově (okres Blansko), nastoupil proti domácímu třetiligistovi z Blanska.

Domácí nastoupili v nekompletní sestavě, přesto je konečný výsledek na prahu této přípravy velkým překvapením! Hodonínští fotbalisté stihli do prvního duelu před startem sezony 2022-2023 celkem tři tréninky a v sobotu 16. 7. cestují za soupeřem na Slovensko, kde jej čeká od 11 hodin stabilní účastník 3. ligy našich východních sousedů – tým Beluše.

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ:
FK BLANSKO – FK HODONÍN 0:7 (0:2)
Na začátku přípravy to byla zatěžkávající zkouška, kterou ale Naftaři z Hodonína zvládli na podtrženou JEDNIČKU! Hosté se ujali v první půli zaslouženého vedení 2:0, které hned v první minutě druhého dějství povýšil hodonínský snajpr Holek na 3:0 a o osudu utkání bylo v podstatě rozhodnuto.
Velmi dobrý taktický výkon vítězů pokračoval na hřišti v Bořitově i po přestávce a tak se nakonec zrodilo vysoké vítězství nováčka MSFL nad loni 11. týmem třetiligové tabulky. Domácí si snad mysleli, že tým z minulého ročníku divize D lehce převálcují, skutečnost byla ale zcela jiná. Možná, že v případě Blanska došlo i k možnému podcenění, ovšem na to se historie již ptát nebude a všichni si budou dobře pamatovat dardu v poměru 7:0 pro Hodonín!
BRANKY:
66. a 76. (pokutový kop) Radek Smékal, 12. Petr Kyselka, 34. Jakub Pazdera, 46. Martin Holek, 83. Filip Mazuch, 90. Milan Kadlec.
SESTAVA FK HODONÍN:
Martin Petráš – Milan Kadlec (Sparta Praha, naposledy Kozlovice – divize E), Petr Kyselka, Patrik Dressler, Ondřej Sukup – Patrik Švantner, Tomáš Langer (měl být původně na hostování z Vyškova jen do konce minulé sezony, ale v týmu zůstává) – Jakub Kosorin, Jakub Pazdera (Tasovice – divize D), Tibor Jáger – Martin Holek (střídali: Peter Fila – Rohožník u Malacek, Adam Dunda, Dominik Caltík – Skalica, Jan Vrablic – Senica, Radek Smékal – hráč 2. ligového Prostějova, naposledy hostoval v Kozlovicích), David Kotásek (FC Zbrojovka Brno B), Filip Mazuch a gólman Patrik Opálek – Senica).
„Za výsledek i předvedenou hru jsem samozřejmě rád! Potěšil herní projev našich hráčů, dá se říct, že všichni borci naplnili mé očekávání a to je dobré zjištění na startu letošní krátké letní přípravy. Domácí nebyli kompletní, naše výhra je naprosto zasloužená. Vycházíme z toho, že se jedná o přípravu, proto nic nepřeceňujeme a do dalších zápasů, které nás čekají, půjdeme znovu s velkou pokorou,“ hlásil po výhře kouč vítězů PAVOL ŠVANTNER.
(red.)

Štítky:

sport