PRVNÍ TŘÍBODOVÁ ZTRÁTA LÍDRA SKUPINY AZ HAVÍŘOV SE USKUTEČNILA AŽ NA LEDĚ DRTIČŮ!

Úterý Listopad 7, 2023
601
Momentka z druholigového duelu Hodonína s Havířovem (2:1). (Foto: zdroj – SHKM Baník Hodonín – Jakub Formánek)

HODONÍN – Bojovný a kvalitní hokej se hrál v sobotu v Hodoníně, kam přijel dosavadní favorit skupiny – tým AZ Havířov. Ten padl pouze v 7. kole v prodloužení 3:4 v Havlíčkově Brodě a vůbec první porážku po 60 minutách si musel zaknihovat po souboji na jihu Moravy v Hodoníně!

Hosté sice vedli od třetí minuty, ale znovu se ukázal ve výtečném světle Drtič v brance, Dominik Piták, který svými zákroky přiváděl chasníky ze severu Moravy často k zoufalství a byl to ten základní kámen, na kterém Drtiči postavili před dosavadní nejvyšší návštěvou tohoto ročníku (1 005 fanoušků) svoji hru.

Za domácí srovnal obránce Libor Macháň (24 let), což byla jeho první trefa v dresu Drtičů po čtyřech odehraných zápasech (předtím hrál ve Švédsku v klubu Kalix HC Staff, kde normu jedné branky naplnil po 30 odehraných duelech!) a vítězství na stranu Drtičů strhl podařenou ranou 17 sekund před koncem (!) nad levým ramenem gólmana Davida Sachra do šibenice útočník čtvrté lajny Adam Laciga (12. listopadu si připomene své dvacátiny – VŠE NEJLEPŚÍ K TĚMTO KULATINÁM PŘEJE REDAKCE WEBU ISLOVÁCKO.CZ), který posílil Drtiče z klubu Berani Zlín U20.

Hodonínský Baník jinak hned v prvním kole padl na havířovském ledě po výsledku 1:3, což byla vůbec zatím nejnižší gólová výhra lídra skupiny v dosavadním průběhu druhé ligy a v pohraničním městě na řece Moravě, které sousedí se Slovenskem, si Havířov připsal první tříbodovou ztrátu!

POZVÁNKA:

V dalším kole (13.) se DRTIČI znovu představí svým fanouškům, a to již ve STŘEDU 8. LISTOPADU, kdy na hodonínském ledě hostí Havlíčkův Brod, který v minulém kole doma spláchl Slezany z Opavy po výsledku 4:0 před návštěvou 359 diváky! Duel v Hodoníně začíná v 18 hodin.

2. HOKEJOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 12. KOLO

* SHKM BANÍK HODONÍN – AZ HAVÍŘOV 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 34. Libor Macháň (Mach, Novák), 60. Adam Laciga (Dobiáš, Luža) – 3. Lukáš Bednář (Klimša, Křivohlávek),

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Toto utkání hodnotím kladně. Jsem rád, že jsme vyhráli, kluci to odbojovali, znovu nás podržel skvělý Pity (Dominik Piták) v brance! Jinak to byl strašně vyrovnaný zápas, který je často o bránění, gólmani jsou vesměs výborní a v takových duelech moc branek zrovna nepadá, a to byl přesně tento duel,“ řekl webu hodonínského klubu spokojený hodonínský trenér ALEŠ BACHÁNEK.

Dnešní utkání mělo svou kvalitu! Zápas se musel fanouškům líbit, hrálo se nahoru dolů se spoustou osobních soubojů. Věděli jsme, že soupeř hraje velmi dobře v obranné fázi, a to se i potvrdilo. I přesto jsme si vytvořili několik jasných gólových šancí, ale bohužel pro nás brankář soupeře předvedl kvalitní výkon a doslova nám vítězství ukradl! Podle mě jsme měli být více nepříjemní v brankovišti soupeře a dojít si pro nějaký „škaredý“ gól. Ubránili jsme oslabení 5 na 3, ale zápas rozhodla střela sedmnáct sekund před koncem,“ hlásil havířovskému webu kouč poražených JIŘÍ RASZKA.