Sport

PRVNÍ LETNÍ PŘÍPRAVA ROHATCE ROKU 2024 – DOMÁCÍ REMÍZA S HLUKEM!

Pondělí Červenec 15, 2024
670
Momentka z fotbalové přípravy Rohatce (žluté dresy) s Hlukem – 3:3. (Foto: Mikuláš Belžík)

ROHATEC – Rohatecký Slavoj má za sebou první přípravný duel letošního léta, který absolvoval o druhé červencové sobotě. Hrálo se na vedlejším hřišti, výkop byl hodinu před obědem a zejména v první půli byli domácí lepším týmem.

Rohatec si do konce první půle vypracoval dvougólový náskok, měl ale i další zajímavé možnosti, jako třeba ve 13. minutě Čech, jehož pokus gólman Hluku vyrazil do bezpečí a tentýž hráč spálil gólovku ve 40. minutě, když ho na malém vápně protivníka našla přesná přihrávka z kopačky spoluhráče Tomeleho, domácí snajpr ale v rozhodujícím okamžiku selhal.

Po prostřídání již nebyl domácí stroj tak kvalitně seřízený a zákonitě přišel trest. Během dvou minut se hosté dokázali dvakrát prosadit (a to v 58. a v 59. minutě), když vyrovnávací branku dal Hluk z penalty. Nakonec se v Rohatci zrodila remíza, zápas se trochu ve druhé půli přiostřil, ale vše nakonec proběhlo ve sportovním duchu a mezích fair-play!

Hluk patří k tradičním účastníkům Krajského přeboru Zlínského kraje a v minulé sezoně bral nakonec druhé místo, když postup do divize si vybojovaly nakonec vedoucí Kvasice.

POZVÁNKA:

Druhý přípravný duel sehraje SLAVOJ ROHATEC v sobotu 20. července opět doma, a to od 11 hodin s účastníkem KP Jihomoravského kraje, brněnským celkem Dosta Bystrc.

SESTAVA ROHATCE:

Jakub Hazlinger – Marek Herzán, Benjamín Masaryk, Igor Petrák, David Mlynařík – Lucian Florin Tomele, Lukáš Křivák, Jaroslav Zbytek, Martin Malacka – Marek Čech, Ján Vrablic (brankář Martin Domanský, hráči do pole František Kajánek, Dominik Hudeček, Oliver Masařík, Jakub Tomšej, Filip Konečný a Filip Mazuch). Trenér: Zdeněk Horák.

PŘÍPRAVNÝ FOTBAL

* TJ SLAVOJ ROHATEC – TJ SPARTAK HLUK 3:3 (3:1)

Góly Rohatce: 20. Ján Vrablic, 34. z penalty Igor Petrák po faulu na Vrablice, 41. Ján Vrablic.

Řídil: Petr Zálešák z Hodonína,

80 diváků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

Myslím si, že to byl dobrý zápas. Kluci jsou na tom dobře jak fyzicky, tak i fotbalovým myšlením. Zatím se furt rozkoukávám (po jednom absolvovaném tréninku), ale kabina mě skvěle přijala, zapadnete tam rychle. Odešel jsem z Kozojídek jako „výměna“ za Filipa Vandu, který stejný post (střední záložník) hrál tady v Rohatci. Bylo to mé rozhodnutí, tak to i kluci a funkcionáři v Kozojídkách vzali. Mělo to být sice utajené, ale na posezonní rozlúčce to už skoro všichni věděli. S klubem v Rohatci jsme se bavili o docházkám na tréninky, protože pracuji v Brně, na něčem jsme se domluvili, takže doufám, že to bude platit. A že nebudu mít vedle sebe bývalého spoluhráče Boba Vardana? Bude to něco jinšího, ale věřím, že to bude šlapat ke spokojenosti všech. A jaké má ambice Slavoj? Určitě každý chce vyhrávat a když se poštěstí a zápasy se vydaří, můžeme se bavit, co dál! Vidím to tak na půlku nové sezony, to už se dá něco hodnotit,“ řekl v prvním rozhovoru v dresu nového klubu záložník Rohatce JAROSLAV ZBYTEK.

Pro nás to byl první zápas po dvou trénincích. Byl to takový klasický přípravný mač – hodně neurovnaný se zbytečnými ztrátami. Rohatec byl v první půli běhavější a pohyblivější, po přestávce jsme byli lepší my. Remíza je nakonec asi spravedlivá. Herně není spokojenost, protože jsme zatím na startu nové sezony, ale věřím, že si to všechno brzy sedne. V minulé sezoně nás přeskočily Kvasice, které jsou na tom dobře po finanční stránce, ale ani my si nestěžujeme. Fotbal u nás podporuje Město (počet obyvatel v roce 2024 je 4 289) a navíc máme obětavého předsedu (Zdeněk Horák – pozn. webu ISLOVÁCKO.CZ), který je šikovný a umí sehnat sponzory pro náš klub,“ řekl po souboji na Hodonínsku kouč Hluku VÁCLAV UHLÍŘ.