PŘÍPRAVNÁ A POHÁROVÁ KOPANÁ NEJEN V NAŠEM REGIONU

Pondělí Červenec 22, 2024
543
Vítěz fotbalového turnaje na Podluží – SK Dolní Bojanovice. (Foto: zdroj facebook klubu SK Dolní Bojanovice)

HODONÍN – O třetím červencovém víkendu se šlo na Hodonínsku na přípravný fotbal, ale i na pohárový turnaj, který pořádal klub z Podluží – SK Dolní Bojanovice.

Třetiligista FK HODONÍN se v sobotu před obědem představil v Malackách, kde po 25 minutách prohrával 0:2. Naftaři ale stihli do poločasu srovnat, v 53. minutě dali pak vítězný gól. Branky vítězů: Adam Dunda, Marek Vintr a Martin Nečas.

* FC MALACKY – FK HODONÍN 2:3 (2:2)

Ve 2. předkole MOL CUPU se FK HODONÍN představí v pátek 26. července na hřišti divizního týmu MFK Břeclav. Výkop je v 18 hodin.

Divizionář ze Bzence hostil doma tým z MSFL (START Brno), kterému nakonec podlehl nejtěsnějším možným rozdílem. V sobotu 27. července pak Okurkáři ze Bzence hostí doma od 17:30 hodin v rámci 2. předkola MOL CUPU divizní TJ Sokol Lanžhot.

* TJ SLOVAN BZENEC – TJ START BRNO 0:1 (0:1), jedinou branku dal Patrik Novák.

K prvnímu zápasu letní přípravy nastoupili fotbalisté Kozojídek na hřišti účastníka KP Zlínska, který loni skončil celkově na třetí pozici a po zásluze si odvezli domů na Veselsko výhru v poměru 1:0, když jedinou branku dal nový muž v dresu týmu z Veselska, Marián Fedorka (přestup ze Vnorov). Akci začal průnikovou přihrávkou Filip Vanda (z Rohatce), míč posunul do vápna soupeře Adam Pollák, takže střelec branky mířil v podstatě do odkryté domácí svatyně. Původně měly hrát Kozojídky přípravu s Kyjovem, ten ale plánovaný souboj nakonec zrušil, takže se hledal náhradní soupeř.

Soupeř se sice snažil o kombinační hru, ale neměl tak šikovné útočníky, aby nás v obranné činnosti více prověřil. My jsme měli v utkání slušné pasáže s dobrou mezihrou, a zejména po přestávce jsme měli přidat další branky. Tomáš Kurečka trefil tyč, v dobrých příležitostech neuspěli navíc střelec jediného gólu Fedorka a Bohumil „BOB“ Vardan. V brance byl v první půli Lukáš Maňák, po přestávce své místo přepustil Davidu Maradovi. Nehráli jsme v optimálním složení, přijeli jsme k zápasu pouze s jediným náhradníkem,“ zhodnotil duel pro web ISLOVÁCKO.CZ trenér Kozojídek RICHARD HROTEK.

* FK DOLNÍ NĚMČÍ – SK BRITTERM KOZOJÍDKY 0:1 (0:0), gól dal Marián Fedorka.

Pohárový turnaj se hrál v Dolních Bojanovicích, kteří se nakonec staly vítězi. V semifinálovém mači porazili borci z Podluží Čejkovice 2:0 a tým z Okresní ligy Hodonínska, zeměpisný soused ze Starého Poddvorova, zdolal Lužice díky lepšímu penaltovému rozstřelu 4:3.

V boji o třetí příčku porazily Čejkovice celek z Lužic 2:1 (1:0), ve finále si domácí Dolní Bojanovice poradily s mužstvem ze Starého Poddvorova po výsledku 3:0, poločas byl 2:0.

CELKOVÉ POŘADÍ:

1. SK DOLNÍ BOJANOVICE,

2. TJ STARÝ PODDVOROV,

3. FC ČEJKOVICE a

4. TJ BANÍK LUŽICE.

Hodně výživný závěr týdne čeká na fotbalisty z Dolních Bojanovic. Ti se nejprve utkají doma v předkole Okresního poháru s „B“ týmem Dubňan (PÁTEK 26. ČERVENCE od 18 HODIN), o dva dny později se pak opět doma představí v 1. předkole Krajského poháru, kde na ně bude čekat účastník krajské 1. B třídy – TJ Sokol Kostice. Tento duel má výkop v NEDĚLI 28. ČERVENCE od 17.30 HODIN!